YGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
crazy about

YGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Mesaj gönderen crazy about » 04 Oca 2016, 19:50

12.sınıf açık lise öğrencisiyim nasıl başvuru yapacağım en yakın liseden yapsam olur mu bilenler yardım edebili mi? :isyan:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Re: YGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Mesaj gönderen Dersatatürk » 05 Oca 2016, 00:56

Halk Eğitim Merkezine (HEM) git YGS'ye kayıt yaptıracağını söyle bir belge alacaksın ardından bulunduğun yerde ki bir liseye gidip durumunu belirt ve kaydını yaptır ardından ücretini ziraat ve ya vakıf bankasına yatırabilirsin ne kadar yatıracağını ve ne zaman yatıracağını sorarsın lisede .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
crazy about

Mesaj gönderen crazy about » 05 Oca 2016, 01:10

Dersatatürk yazdı:Halk Eğitim Merkezine (HEM) git YGS'ye kayıt yaptıracağını söyle bir belge alacaksın ardından bulunduğun yerde ki bir liseye gidip durumunu belirt ve kaydını yaptır ardından ücretini ziraat ve ya vakıf bankasına yatırabilirsin ne kadar yatıracağını ve ne zaman yatıracağını sorarsın lisede .
Teşekkürler,bir şey daha soracaktım 9-10-11. sınıftaki yıl sonu puanlarım diploma puanıma etki edermi acaba?
meslek lisesinden geçtiğim için alan dersleri kredisi alınmamıştı.

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 05 Oca 2016, 15:00

crazy about yazdı:
Dersatatürk yazdı:Halk Eğitim Merkezine (HEM) git YGS'ye kayıt yaptıracağını söyle bir belge alacaksın ardından bulunduğun yerde ki bir liseye gidip durumunu belirt ve kaydını yaptır ardından ücretini ziraat ve ya vakıf bankasına yatırabilirsin ne kadar yatıracağını ve ne zaman yatıracağını sorarsın lisede .
Teşekkürler,bir şey daha soracaktım 9-10-11. sınıftaki yıl sonu puanlarım diploma puanıma etki edermi acaba?
meslek lisesinden geçtiğim için alan dersleri kredisi alınmamıştı.
9 , 10 , 11 , 12 hepsi diploma notunu etkiler , yalnız şöyle bir şey var alan derslerinin kredisi alınmadığı için o kredisini almadığın dersler diploma notunu etkilemez sadece kredisi alınan derslerin etkileyecek örnek 9 . sınıf matematik ve ya edebiyat etkileyecek yine bir örnek motor dersi aldın 9. sınıfta diyelim o etkilemeyecek .

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
crazy about

Mesaj gönderen crazy about » 05 Oca 2016, 19:50

Cevap için teşekkürler aklıma akılan bir soruda daha var Peki diploma puanına etki etmeyen dersler etkilemeyeceğine göre,diploma puanı hesaplarken haftalık ders saatleride etkilemeyecek o halde

yani örnek verecek olursak

ingilizce haftalık ders saati 2
dil ve anlatım haftalık ders saati 2

haftalık ders saati toplamı 4 oluyor ama meslek lisesindeki tek bir alan dersinin ders saati bile 5-6 oluyor :oops:

o zaman yıl sonu notlarında meslek dersleri ve bu derslerin haftalık ders saatleri çıkarılacak 9-10-11.sınıftaki yıl sonu notları sadece kültür derslerinin puanı ve haftalık ders saatleriyle çarpılıp hesaplanacak değilmi

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 05 Oca 2016, 20:00

crazy about yazdı:Cevap için teşekkürler aklıma akılan bir soruda daha var Peki diploma puanına etki etmeyen dersler etkilemeyeceğine göre,diploma puanı hesaplarken haftalık ders saatleride etkilemeyecek o halde

yani örnek verecek olursak

ingilizce haftalık ders saati 2
dil ve anlatım haftalık ders saati 2

haftalık ders saati toplamı 4 oluyor ama meslek lisesindeki tek bir alan dersinin ders saati bile 5-6 oluyor :oops:

o zaman yıl sonu notlarında meslek dersleri ve bu derslerin haftalık ders saatleri çıkarılacak 9-10-11.sınıftaki yıl sonu notları sadece kültür derslerinin puanı ve haftalık ders saatleriyle çarpılıp hesaplanacak değilmi
Evet öyle doğru anlamışsın sana birde şöyle söyleyeyim . Meslek derslerinin hiç bir forsu kalmıyor açık liseye geçince yok oluyorlar ... :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön