3. Dönem hakkında soru

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Lise07

3. Dönem hakkında soru

Mesaj gönderen Lise07 » 10 Şub 2017, 14:44

Merhaba sevgili üyeler,

Daha önceden örgün lisede eğitim alırken geçirdiğim kaza nedeni ile devamsızlıktan örgün liseye devam edememiştim. Geçtiğimiz eylül ayında AOL kayıt yaptırdım ve 1. dönem sınavlarına ocak ayında girdim. Şimdi ikinci dönem için şubat başında kayıt yenileme yapıp tekrar ders seçerek devam ediyorum. Yaşım 32

Sorum şu ki ben bir öğretim yılında iki dönem var diye bilyordum ancak AOL faliyet takviminde mayıs ayında üçüncü dönem kayıt ve kayıt yenileme tarihleri var;

Her iki dönem sınavı için kayıt yenileme yapıldıktan sonra üçüncü dönem için kayıt yenileme yapmak zorunlumudur?
Toplamda 8 dönem mezuniyet şartında her yıl üç dönem olarakmı esas alınıyor?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: 3. Dönem hakkında soru

Mesaj gönderen foundreform » 11 Şub 2017, 02:56

• Merhaba,öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin.
    16 yaş ve daha küçük olanlar 1 senede 2 kere sınava girebilir.
    17 yaş ve üzeri olanlar yazın yapılan 3.dönem sınavlarına girebilir.
    3.dönem sınavlarına girebilirsiniz,yine aynı işlemi yapacaksınız,kayıt yenileme yapıp ders seçip sınava gireceksiniz.
    Dediğim gibi 17 yaş ve üzeri olanlar 3.dönem sınavı için kayıt yenileme yapıp sınava girmelidirler.
    Kayıt yenilemek zorunlu mu derken şöyle açıklayayım,isterseniz açık lisede kayıt yenilemeyip sınavlara girmeyebilirsiniz devam zorunluluğu yok.
    1 kez kayıt yenilemediğiniz takdirde durumunuz "Aktif"den "Pasif" e dönecektir.
    İkinci kez kayıt yenilemediğiniz takdirde durumunuz "Pasif"den "Silik"e dönecektir.
    Silik olduğu takdirde öğrenciliğiniz silinmez.Kayıt yenileme dönemleri içerisinde kayıt yenilediğiniz zaman tekrardan öğrenci durumunuz Aktif'e dönecektir.
     ! Mesaj kısım: foundreform
    Bütün sınavlardan 35 kredi aldığınız takdirde 2 senede liseyi bitirebilirsiniz.
    Tavsiyem,çıkmış sorulara da çalışmayı unutmayın.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Lise07

Mesaj gönderen Lise07 » 11 Şub 2017, 12:05

Aydınlatıcı cevabınız için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 12 Şub 2017, 03:52