Kaldığım dersleri tekrar vermek zorunda mıyım?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Beneaththeremains

Kaldığım dersleri tekrar vermek zorunda mıyım?

Mesaj gönderen Beneaththeremains » 10 Şub 2017, 20:22

Merhaba bu donem kaydoldum acikliseye. Cogu seye hakimim, anladim diyebilirim yine de basta karisik geliyor tabi. Simdi zorunlu derslerden sonra secmeli secerek 35e tamamladim. Kitaplar falan tamam. 14 tane kitap var mesela Sanat Tarihi sectim keske secmeseydim allahim cok kalin kitaplar. Suan 6. Donemdeyim. Toplam kredim 170. Yani bu donem 8, diger donem 7 obur donem de 7 kredim olsa tamamliyorum. Ben diyelim bu donem 8 kredi aldim. Zorunlu her dersi de gectim. Atiyorum sanat tarihinden iste demokrasiden vs secmeli dersten kaldim o dersin sadece kredisini mi alamiyorum? Yani kredisini almiyim tamam problem yok fjdhsnbfnfffj Bir dahaki donemde karsima cikacak mi o ders demek istedigim bu. Secmeli x'i veremedin 7. Donem x'i vermek zorundasin gibi bisey var mi?

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Kaldığım dersleri tekrar vermek zorunda mıyım?

Mesaj gönderen foundreform » 11 Şub 2017, 02:39

Merhaba,ortak yani zorunlu olan derslerden 3 kere sınava girip geçemediğiniz takdirde muaf olursunuz.Yani muaf olduğunuz dersten geçmiş sayılırsınız fakat kredisini alamazsınız.Seçmeli derslerde böyle bir durum söz konusu değil.Ortak veya seçmeli dersleri seçersiniz geçerseniz kredisini alırsınız ve o dersi bir daha seçemezsiniz.
Fakat şunu da söyleyeyim,Ortak olan Dil ve Anlatım derslerinin hepsinden kesinlikle geçmelisiniz çünkü o dersten muaf olma durumu yok.
Size tavsiyem,çıkmış sınav sorularına da çalışın,elbet faydasını görürsünüz :gozkırkma:
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Beneaththeremains

Mesaj gönderen Beneaththeremains » 13 Şub 2017, 18:06

Merhabaa. Cok tesekkur ederim sey dediklerinizi biliyorum yani muaf olma durumu vs. Sonuc olarak mesela Tarih 6 benim secmeli dersim. Bu donem ondan gecemedim 40 aldim atiyorum. Bu bana bi sıkıntı çıkarmaz değil mi kredisini alamamam dışında? Teşekkür ederim şimdiden[

Beneaththeremains

Mesaj gönderen Beneaththeremains » 16 Şub 2017, 12:29

Cevap verir misiniz

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 16 Şub 2017, 19:07

Beneaththeremains yazdı:Merhabaa. Cok tesekkur ederim sey dediklerinizi biliyorum yani muaf olma durumu vs. Sonuc olarak mesela Tarih 6 benim secmeli dersim. Bu donem ondan gecemedim 40 aldim atiyorum. Bu bana bi sıkıntı çıkarmaz değil mi kredisini alamamam dışında? Teşekkür ederim şimdiden[
Hayır hiçbir sorun olmaz tekrar seçer girersin bir sonraki dönem.

Beneaththeremains

Mesaj gönderen Beneaththeremains » 16 Şub 2017, 21:54

bakansiz yazdı:
Beneaththeremains yazdı:Merhabaa. Cok tesekkur ederim sey dediklerinizi biliyorum yani muaf olma durumu vs. Sonuc olarak mesela Tarih 6 benim secmeli dersim. Bu donem ondan gecemedim 40 aldim atiyorum. Bu bana bi sıkıntı çıkarmaz değil mi kredisini alamamam dışında? Teşekkür ederim şimdiden[
Yani birdahaki donem o dersi secmek mi zorundayim anlamadim tekrar secersiniz dediniz ya

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 16 Şub 2017, 22:23

Beneaththeremains yazdı:
bakansiz yazdı:
Yani birdahaki donem o dersi secmek mi zorundayim anlamadim tekrar secersiniz dediniz ya
Hayır hiçbir yükümlülük yok adı üstünde seçmeli ders başarısız olursan ister tekrar seçersin ister farklı bir ders seçersin. Bu kadar detaylı düşünme Bence.

Beneaththeremains

Mesaj gönderen Beneaththeremains » 17 Şub 2017, 01:06

bakansiz yazdı:
Beneaththeremains yazdı:
bakansiz yazdı: Hayır hiçbir sorun olmaz tekrar seçer girersin bir sonraki dönem.
Hayır hiçbir yükümlülük yok adı üstünde seçmeli ders başarısız olursan ister tekrar seçersin ister farklı bir ders seçersin. Bu kadar detaylı düşünme Bence.

Tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 28 Şub 2017, 15:17

Seçmeli dersleri seçme zorunluluğunuz yok,kredinizi yükseltmek seçebilirsiniz eğer geçerseniz kredisini alırsınız geçemezseniz kredisini alamazsınız başka da bir problem çıkarmaz. :wink:
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Sınavlar” sayfasına dön