Anadolu Lisesinde AÖL'e Geçeceğim Yardım Eder Misiniz?

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Whocares386

Anadolu Lisesinde AÖL'e Geçeceğim Yardım Eder Misiniz?

Mesaj gönderen Whocares386 » 05 Nis 2017, 22:15

Arkadaşlar merhaba,

360 puanlık anadolu lisesinde 11. sınıfım ve yabancı dil okuyorum. Bu sene böyle devam edeceğim fakat 12. sınıf için açık öğretime geçmeyi düşünüyorum. İyi derecede ingilizceye hakimim ve bilgisayar donanımıyla ilgileniyorum şuanda da programlama dillerini öğrenmeye çalışıyorum.

Öncelikle okulun bana hiçbir şey katmadığını söyleyebilirim. YGS-LYS streside yok çünkü TR'de üni. okumayacağım yurtdışında okumak istiyorum şimdide TR'de okuyup orda master yaparsın diyebilirsiniz fakat bu benim için çok fazla zaman kaybı oluyor ve kültürel-inanç-politik yönden TR'de yaşamamak ve üni. okumamak için bir sürü kendim için nedenlerim var. Dolayısıyla liseye diploma almak için gidiyorum. Bu yazın başlamasıyla kendimi komple programlama dillerine vermek istiyorum mesela 12. sınıfı açıktan okursam programlama ile ilgili kurslara falanda gidebilirim benim için daha iyi olur.

Açık liseye geçtiğim zaman hangi dersleri zorunlu göreceğim ? Açıktanda dil bölümünü okuyarak devam etme şansım var mı ? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Teşekkürler.

Yago
Çırak

Re: Anadolu Lisesinde AÖL'e Geçeceğim Yardım Eder Misiniz?

Mesaj gönderen Yago » 05 Nis 2017, 22:44

merhaba. öncelikle kaldığın ders var mı eğer yoksa dil anlatım 7-8 edebiyat 7-8 İngilizce 7-8 din aynı şekilde trafik falan var ortak dersler bunları vermek zorundasın .

Whocares386

Mesaj gönderen Whocares386 » 05 Nis 2017, 22:50

Yago yazdı:merhaba. öncelikle kaldığın ders var mı eğer yoksa dil anlatım 7-8 edebiyat 7-8 İngilizce 7-8 din aynı şekilde trafik falan var ortak dersler bunları vermek zorundasın .
Seçmeli dil anlatım, edebiyat ve tarih den kalmıştım. 11. sınıf da yani bu sene sayısal derslerin hiçbiri yok ama mesela 9 ve 10. sınıfta matematik-fizik-biyolojide falanda kalmıştım onlarıda vermek zorunda mıyım ? Mesela genel olarak ingilizce, inkılap, dil anlatım, edebiyat falan gibi sözel dersler alırsam yeterli olur mu ? Bu kredi olayı tam olarak nedir ? Yoksa mesela mat-biyoloji-fizik gibi sayısallarıda mı vermek zorundayım ?

teşekkürler.

Yago
Çırak

Mesaj gönderen Yago » 05 Nis 2017, 23:23

Kardeşim keşke kaldığın derslerden geçseydin ya çok rahat ederdin bende 11.sınıfım bu dönem geçtim eğer kaldığın dersleri verebilirsen geç veremiceksen 3dönem vermeyip muaf olabilirsin oda boşu boşuna mezuniyetini uzatır .

Kullanıcı avatarı
ie722012
Yardımcı Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen ie722012 » 06 Nis 2017, 10:22

madem bırakacam diyorsun dilleri meslek lisesindende öğrenebilirsin açıktan meslek lisesi oku ama bilgisayar bölümü yani bilişimi seç derim ben
MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ
TOPLAM KREDİ : 138 / MEZUN DEĞİL
MEZUNİYET TARİHİ : 2 SENEM VAR DAHA
------

DARBETURK ESKİLER TANIR DABBE CYBERWARRIOR TURKHACKTEAM

Whocares386

Mesaj gönderen Whocares386 » 06 Nis 2017, 19:17

ie722012 yazdı:madem bırakacam diyorsun dilleri meslek lisesindende öğrenebilirsin açıktan meslek lisesi oku ama bilgisayar bölümü yani bilişimi seç derim ben
Ben zaten bu dillerle ilgili bir kursa yazılmayı düşünüyorum tabi bundan da önce evde ingilizce kaynaklarla kendim disiplinli şekilde çalışacağım, açık meslek lisesi istemiyorum onda da haftada 3 gün falan okul varmış sanırım. Ben evden kendimi geliştirmek istiyorum.

Bana yabancı dil öğrencisi için açık lise ders seçimlerini söyler misiniz ? Mesela İngilizceye yüksek saat ya da kredi ayarlayabilir miyim ? Birde anadolu lisesi diplomasıyla açık lise diploması arasında fark var mı ?

Teşekkürler.

Fako bey

Mesaj gönderen Fako bey » 07 Nis 2017, 00:04

Açık lise ve örgün diploma arasında fark yok üstteki arkadaşın dediği gibi 11.sınıfta kaldığın dersler zorunlu ama 10.sınıftakiler zorunlu sınav kolay çalışabilirsen biraz açığa geç kardeşim

Whocares386

Mesaj gönderen Whocares386 » 07 Nis 2017, 00:22

Fako bey yazdı:Açık lise ve örgün diploma arasında fark yok üstteki arkadaşın dediği gibi 11.sınıfta kaldığın dersler zorunlu ama 10.sınıftakiler zorunlu sınav kolay çalışabilirsen biraz açığa geç kardeşim
11. sınıfta kaldığım dersler zorunlu olduğunu anladım fakat 9 ve 10. sınıftakilerde mi zorunlu acaba ? Mesela ben dil bölümü okuduğum için 11'de hiç sayısal dersler yok (matematik de yok) dolayısıyla 11'de sayısal görmediğim için kalmış olmuyorum fakat 9 ve 10'da bu sayısallardan kaldığım için onlara girmek zorunda mı olacağım ?

Birde alan olayı varmış mesela ben yabancı dil alanını seçersem sanırım matematik-fizik de 1 kere kaldıktan sonra muaf olabiliyormuşum bu doğru mu ? ( 3 kere girmek yerine)

Teşekkürler.

yurnero
Acemi

Mesaj gönderen yurnero » 07 Nis 2017, 17:06

kardeşim 9 ve 10 için dil ve anlatım hariç diğer zorunlu derslerden muaf sayılırsın.misal ben 12 de geçtim aöle 10 sınıfta edebiyattan kalmıştım o muaf şuan bende onu vermek zorunda değilim.

Fako bey

Mesaj gönderen Fako bey » 07 Nis 2017, 22:42

3 kere veremezsen muaf sayılır ve vermene gerek kalmaz fakat kredisini alamazsın bu arada yukarda ki yazıda tam yazamadım 10.sınıf fizik kimya falan zorunlu ders ama 11.sınıfta değil 11.sınıfta dil anlatım edebiyat din kültürü ingilizce felsefe ve Atatürkçülük dersi zorunlu seçmeli dil anlatımıda vermek zorunda değilsin zorunlu değil seçmeli dediğim gibi 10.sınıftaki derslerini verebilirsen açığa geçmen bence daha yararlı olur.

Fako bey

Mesaj gönderen Fako bey » 07 Nis 2017, 22:44

Yabancı dil bölümünü açıkta görmedim ama olabilir kardeşim halk eğitim merkezine git en iyi bilgiyi orda alırsın

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 23 Eyl 2017, 14:24

Öncelikle merhaba,uzun zamandır foruma girmiyordum özel mesajınıza ancak bakabildim.
Açık liseye geçmek çok kolay ama açık liseden normal liseye geçmek elbet zor
Mesleki açık lise yerine normal açık lise okursanız sadece sınavlara girersiniz.Fazlasıyla boş vaktiniz olur bunu da kurslarla,ygs,lys vs. işlerle değerlendirebilirsiniz.
İngilizce okumak istiyorsanız maalesef mesleki açık lisede ingilizce üzerine bir alan yok.
Önceleri düz lisede de olsa alan seçiliyordu.Sayısal,sözel,eşit ağırlık gibi..Tabi bunun yanında dil alanı da seçilebiliyordu.Fakat şimdi bütün öğrenciler alan yok üzerine sisteme kayıtlılar.
Eğer yine de isterseniz mesleki açık lise bölümlerine bakınız: http://maol.meb.gov.tr/www/ders-programlari/icerik/54
Normal lisede geçtiğiniz derslerden bir daha sınava girmeyeceksiniz onlar size kredi olarak yansır.
Zorunlu ders listesi http://www.aciklise.net/dosyalar/4_yil_ ... ersler.pdf
Yabancı dil olarak halk eğitim merkezinde ingilizce kursları veriliyor onlara gidebilirsin.
Halk eğitim merkezindeki kursları e-Yaygın sitesinden görebilirsin.
Başarılar dilerim.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön