1 - 2 ve 3. Ek Sınavlar Hakkında

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ardaayildiz

1 - 2 ve 3. Ek Sınavlar Hakkında

Mesaj gönderen ardaayildiz » 10 Ağu 2017, 01:24

Arkadaşlar merhaba, biraz araştırma yaptım 3 tane ek sınav yapılmış geçen sene tarihleri ve şartları;

1. Ek Sınav: Ağustos ayında yapılmış, şart olarak ta en az 8 dönem ve 157 kredi istenmiş.

2. Ek Sınav: Ekim ayında yapılmış, şart olarak ta yine 8 dönem ve mezuniyetine 35 kredi kalması istenmiş.

3. Ek Sınav: Aralık ayında yapılmış, şart olarak ta bu sefer sadece üniversiteyi kazanıp mezun olamayanlar için yapılmış.

Şimdi sorum şudur sizlere arkadaşlar mutlaka aranızda bilen arkadaşlar vardır.

YGS ve LYS sınavından sonra tercih işlemleri sonunda sonuçlar temmuz ayının sonu ağustos ayının başı gibi açıklandı bu yıl, üniversite kayıtları da eylül gibi başlıyor diye biliyorum.

2. ve 3. sınavın tarihleri kayıtlardan sonra bu durumda öğrenciler yani bizler ne yapacağız üniversiteye nasıl kayıt yaptıracağız?

bakansiz
Doktor

Re: 1 - 2 ve 3. Ek Sınavlar Hakkında

Mesaj gönderen bakansiz » 10 Ağu 2017, 04:41

Üniversite kayıtları önümüzdeki hafta başlıyor maalesef eylüle kalmaz. Ek sınavla mezun olma şansın varsa ön kayıt yaptıracaksın. Ön kayıt imkanı var şu an.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Ağu 2017, 05:25

Hocam Şöyle Cevaplayayım. Geçen Sene Malum 15 Temmuz Darbe Olayından Sonra Sokağa Çıkma Yasağı Ve OHAL Nedeniyle Zannediyorum ki Bu Yüzden 3 Sınav Yapıldı. Her Dönem 3 Sınav Yapılacak Diye Bir Kaide Yok Oladabilir Olmayadabilir.

Her Geçen Sene Şartlar Hiç Aynı Kalmamış Ya İstedikleri Dönem Değişmiş Ya Kredi Oranı Yada Seçilebilecek Kredi Oranı Değişmiş Bu Dönem Açıklama Bekliyoruz Bakalım Şartlar Ve SINAV Olucakmı :44:

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Ağu 2017, 05:37

Bir Talep'de Senden Gelsin :gozkırkma:
 ! Mesaj kısım: HATIRLATMA
Resim
AÖL EK SINAV TALEP (2DK) {ALO 147 , BİMER , E-Mail}

“Sınavlar” sayfasına dön