açık liseye kaydoldum dersler

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Crenna

açık liseye kaydoldum dersler

Mesaj gönderen Crenna » 23 Ağu 2017, 21:46

merhaba ben lise 2de sınıfta kaldım 47,5 ile sonra açık liseye geçtim

bugün yeni kaydoldum da zorunlu ders yazıyor bunların hepsine girmek zorunda mıyım ?

bir de 64 kredi diyor bu az gibi geldi normal mi ?

bir de başka yapabileceğim bir şey var mı ne yapmam lazım sınav için vs

megalanya
Acemi

Re: açık liseye kaydoldum dersler

Mesaj gönderen megalanya » 23 Ağu 2017, 22:02

Crenna yazdı:merhaba ben lise 2de sınıfta kaldım 47,5 ile sonra açık liseye geçtim

bugün yeni kaydoldum da zorunlu ders yazıyor bunların hepsine girmek zorunda mıyım ?

Mezuniyet şartları:

Toplam 8 dönem sınavlara girmek,
192 veya üstü kredi kazanmak,
Zorunlu derslerin tümünü geçmek ya da muaf olmak (üst üste 3 kere giripte başarılı olunamayan dersten muaf olursunuz),
* Dil ve Anladım dersinde muafiyet yok. En az 45 almazsan bu dersden geçemezsen ve mezun olamazsın.

Jezxy
Onursal Üye

Re: açık liseye kaydoldum dersler

Mesaj gönderen Jezxy » 23 Ağu 2017, 22:15

Crenna yazdı:merhaba ben lise 2de sınıfta kaldım 47,5 ile sonra açık liseye geçtim

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Olurken Tasdiknamedeki Verdiğin Dersler Hangisi İse AOL'ün Siteye " Öğrenci Girişi Yapıp -> Ders Bilgileri (Alınan) - > Açılan Yerde "Başarılı Dersler" Sekmesinden Kontrol Et Yansımayan Ders Varmı ? Ders Geçme Notu : 45'dir !

Eğer Buradakiler Doğru İse Derslerin Karşılıgını Ve Kredilerini Tam Almışsındır.

Diğer Soru İse Zorunlu Derslerde Dil ve Anlatım Varsa Kesin 45 Üstü Not Alıp Dersi Mutlak Başarman Lazım. Geri Kalan Zorunlu Derslerde Mutlak Başarı Aranmıyor Ama SEN İYİ BİR Ortaöğretim Başarı Puanını (OBP) İstiyorsan Zorunlu Dersleri Başarmaya Bak 3 Kez Aynı Dersten Kalırsan Muaf Olursun DİL ANLATIM HARİÇ.

Sınav İçin Ne Yapmam Lazım Demişsin ; Mezuniyet İçin 192 Kredi Lazım Zorunlu Derslerine Öncelik Verip Krediyi Tamamlayacaksın Sonra Eksik Kredin Kalırsa Seçmeli Derslerden Kendine Hangisi Kolay Geliyorsa Onlardan Seçip 192 Krediyi Toplayıp Mezun Olmaya Çalışıcaksın.

AÖL Sınav Çalışma İse :
Youtube Hocalar Çok İyi 4 Senenin Konun Anlatımını Yapıyor.
AÖL'ün Kendi Sitesinde İse Geçen 2 VEYA 3 Senenin Çıkmış Test Soruları İle Pekiştirirsen. Mezun Olman İçin Hiç Bir Engel Kalmaz :gozkırkma:

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön