Kayıt Yenileme Ücreti

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Burak1907
Çırak

Kayıt Yenileme Ücreti

Mesaj gönderen Burak1907 » 24 Ağu 2017, 01:33

Kayıt yenilemek için internet üzerinden 30 TL yatırdıktan sonra Halk Eğitim merkezine gitmeye gerek var mı? Oraya da 5 lira verilmesi gerekiyordu. Gitmeye gerek var mı?

Kullanıcı avatarı
lvnt
Çırak

Re: Kayıt Yenileme Ücreti

Mesaj gönderen lvnt » 24 Ağu 2017, 02:11

Hayır gitmene gerek yok. Sadece halk eğitimden kitap alırsan 5 tl veriyorsun.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 24 Ağu 2017, 15:47

Acik lise ikinci ve ücüncü dönem sinav kayitlarinda önce atm'ye 30 lira yatirip ardindan 5 lira halk egitime yatirdim . Ki kitaba ihtiyacim yok ve almadim. Halk egitime gitmeden ders secme butonu açılmadigi söyleniyor ? Nedir durumun aslı astari .
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 24 Ağu 2017, 15:48

immanuelkant yazdı:Acik lise ikinci ve ücüncü dönem sinav kayitlarinda önce atm'ye 30 lira yatirip ardindan 5 lira halk egitime yatirdim . Ki kitaba ihtiyacim yok ve almadim. Halk egitime gitmeden ders secme butonu açılmadigi söyleniyor ? Nedir durumun aslı astari .
Yok öyle bir şey sadece beklemen gerekiyor. 2-3 güne kayıt yenileme işlemin otomatik yapılır. Dönem bilgilerinde 2017-1 i görüyorsan sorun yok demektir.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 24 Ağu 2017, 16:08

bakansiz yazdı:
immanuelkant yazdı:Acik lise ikinci ve ücüncü dönem sinav kayitlarinda önce atm'ye 30 lira yatirip ardindan 5 lira halk egitime yatirdim . Ki kitaba ihtiyacim yok ve almadim. Halk egitime gitmeden ders secme butonu açılmadigi söyleniyor ? Nedir durumun aslı astari .
Yok öyle bir şey sadece beklemen gerekiyor. 2-3 güne kayıt yenileme işlemin otomatik yapılır. Dönem bilgilerinde 2017-1 i görüyorsan sorun yok demektir.
O halde kayıt yenilemek icin atm'ye gitmeme gerek yok ? Telefona uygulamayi indirip para yükleyerek halledebilirim degil mi?
güclü insanlar affeder ,

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 24 Ağu 2017, 16:12

immanuelkant yazdı:
bakansiz yazdı:
O halde kayıt yenilemek icin atm'ye gitmeme gerek yok ? Telefona uygulamayi indirip para yükleyerek halledebilirim degil mi?
Atm şart değil artık online ödeme var ben geçen sefer buradan ödedim. https://odeme.meb.gov.tr

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 24 Ağu 2017, 16:16

bakansiz yazdı:
immanuelkant yazdı:
bakansiz yazdı: Yok öyle bir şey sadece beklemen gerekiyor. 2-3 güne kayıt yenileme işlemin otomatik yapılır. Dönem bilgilerinde 2017-1 i görüyorsan sorun yok demektir.
Atm şart değil artık online ödeme var ben geçen sefer buradan ödedim. https://odeme.meb.gov.tr
Ödeme yaptiktan sonra ders seçme secenegi ne zaman aciliyor ? O halde neden halk egitim bizden 5 lira dileniyordu?
güclü insanlar affeder ,

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 24 Ağu 2017, 16:34

immanuelkant yazdı:
bakansiz yazdı:
immanuelkant yazdı: O halde kayıt yenilemek icin atm'ye gitmeme gerek yok ? Telefona uygulamayi indirip para yükleyerek halledebilirim degil mi?
Ödeme yaptiktan sonra ders seçme secenegi ne zaman aciliyor ? O halde neden halk egitim bizden 5 lira dileniyordu?
Okul aile birliğine bağış olarak giriyor 5 liralar. Uzun zamandır halk eğitime gitmeye gerek yok. Gidersen ücret alma hakları var. Yapacağın tek şey para yatırıp beklemek. Ders seçme ekranı yakında açılır. Ders seçmek için 22 Eylüle kadar vaktin var.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 24 Ağu 2017, 17:02

bakansiz yazdı:
immanuelkant yazdı:
bakansiz yazdı: Atm şart değil artık online ödeme var ben geçen sefer buradan ödedim. https://odeme.meb.gov.tr
Okul aile birliğine bağış olarak giriyor 5 liralar. Uzun zamandır halk eğitime gitmeye gerek yok. Gidersen ücret alma hakları var. Yapacağın tek şey para yatırıp beklemek. Ders seçme ekranı yakında açılır. Ders seçmek için 22 Eylüle kadar vaktin var.
Bilgiler icin tesekkür ediyorum . Aol resmi sitesinden baktim şimdi . Dedigin gibi kayit yenileme sürecinde Halk egitime gitme zorunlulugu yokmuş.
Yalniz diger konu basliginda sordugum soru askıda kaldi .

Bu kayit oldugumuz sanırım birinci dönem sinavlari . Peki kayit olup ders sececegimizi düsünürsek ; Ek sinav yapilmayacak degil mi ?
güclü insanlar affeder ,

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 24 Ağu 2017, 17:08

immanuelkant yazdı:
bakansiz yazdı:
immanuelkant yazdı: Ödeme yaptiktan sonra ders seçme secenegi ne zaman aciliyor ? O halde neden halk egitim bizden 5 lira dileniyordu?
Bilgiler icin tesekkür ediyorum . Aol resmi sitesinden baktim şimdi . Dedigin gibi kayit yenileme sürecinde Halk egitime gitme zorunlulugu yokmuş.

Bu kayit oldugumuz sanırım birinci dönem sinavlari . Peki kayit olup ders sececegimizi düsünürsek ; Ek sinav yapilmayacak degil mi ?
Ek sınav konusunda resmi açıklama yok hala muhtemelen yapılacak. Kimse tam bir şey bilmiyor.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 24 Ağu 2017, 17:22

bakansiz yazdı:
immanuelkant yazdı:
bakansiz yazdı: Okul aile birliğine bağış olarak giriyor 5 liralar. Uzun zamandır halk eğitime gitmeye gerek yok. Gidersen ücret alma hakları var. Yapacağın tek şey para yatırıp beklemek. Ders seçme ekranı yakında açılır. Ders seçmek için 22 Eylüle kadar vaktin var.

Ek sınav konusunda resmi açıklama yok hala muhtemelen yapılacak. Kimse tam bir şey bilmiyor.
Senin kac kredin var hocam ve bu dönem icin kayit yenilemesi yaptin mi ?

Benim anlamadigim bütün ek sinavlar agustos dan sonraki sürecte olmuştu . Madem ek sinav yapacaklar bu 1. kayit olma ve yenileme dönemi neden ? Sinavlar ne zaman olur sence?
güclü insanlar affeder ,

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 24 Ağu 2017, 17:27

immanuelkant yazdı:
bakansiz yazdı:
immanuelkant yazdı: Bilgiler icin tesekkür ediyorum . Aol resmi sitesinden baktim şimdi . Dedigin gibi kayit yenileme sürecinde Halk egitime gitme zorunlulugu yokmuş.

Benim anlamadigim bütün ek sinavlar agustos dan sonraki sürecte olmuştu . Madem ek sinav yapacaklar bu 1. kayit olma ve yenileme dönemi neden ? Sinavlar ne zaman olur sence?
Benim 205 kredim var. 192'ye fark attım çoktan ama alttan zorunlu dersim çıktı. Saçmalık işte.
Kayıt yenileme yaptırmadım ben çünkü Alan Yok öğrencisiyim kayıt yenileme yaptırırsam Alan Yok - 2 olacağım ve 15 tane falan zorunlu ders eklenecek. Şu an 1 zorunlu dersim var tek çare ek sınav.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 24 Ağu 2017, 18:07

bakansiz yazdı:
immanuelkant yazdı:
bakansiz yazdı: Ek sınav konusunda resmi açıklama yok hala muhtemelen yapılacak. Kimse tam bir şey bilmiyor.

Benim 205 kredim var. 192'ye fark attım çoktan ama alttan zorunlu dersim çıktı. Saçmalık işte.
Kayıt yenileme yaptırmadım ben çünkü Alan Yok öğrencisiyim kayıt yenileme yaptırırsam Alan Yok - 2 olacağım ve 15 tane falan zorunlu ders eklenecek. Şu an 1 zorunlu dersim var tek çare ek sınav.
İyi bitmiş senin . Benim 3. dönem sinavlarindan 5 gün önce 12 zorunlu ders cikti geçmişten ... Neyseki temmuz sinavlarinda 10 dersten gectim şu an 18 zorunlu dersim var . 180 kredim ve 4 tanesi önümüzdeki sinavda muaf olacak 14 gözüyle bakıyorum . Yalniz Bende alan yok ögrencisiydim neden alan yok 2 yaptilar bu neyin nesi ? Beni alan yok 2 yapmişlar ama az önce baktim hala 18 zorunlu dersim var . Bunlarin üzerine daha ne ekleme yapacaklar el insaf :) Şu alan yok 2 olayini biraz açarmısın ?

Şimdi ben kayit yenileme yapmali miyim yapmamali miyim . Bu ne saçma iş yahu . Bu kadar aptal bir egitim sistemi olamaz.
güclü insanlar affeder ,

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 24 Ağu 2017, 18:34

immanuelkant yazdı:İyi bitmiş senin . Benim 3. dönem sinavlarindan 5 gün önce 12 zorunlu ders cikti geçmişten ... Neyseki temmuz sinavlarinda 10 dersten gectim şu an 18 zorunlu dersim var . 180 kredim ve 4 tanesi önümüzdeki sinavda muaf olacak 14 gözüyle bakıyorum . Yalniz Bende alan yok ögrencisiydim neden alan yok 2 yaptilar bu neyin nesi ? Beni alan yok 2 yapmişlar ama az önce baktim hala 18 zorunlu dersim var . Bunlarin üzerine daha ne ekleme yapacaklar el insaf :) Şu alan yok 2 olayini biraz açarmısın ?

Şimdi ben kayit yenileme yapmali miyim yapmamali miyim . Bu ne saçma iş yahu . Bu kadar aptal bir egitim sistemi olamaz.
Hocam ALAN YOK / ALAN YOK-2 (Detaylı Açıklama) Burada Açıklama Yaptım.

Özetlemek İstersekde Şöyle MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 2014 de Tüm Liseleri Kapsayan Ders Programı / Seçmeli Dersler / Ders Çizelgesi ve Yeni Müfredat Kararı Alıyor ve Tüm Okullarda Kademeli Olarak Başlatılıyor.

En Son Da İse Açık Öğretim Lisesi Okuyanlarına Denk Geliyor. ALAN YOK Ders Çizelgesi Ve Kredilenmesi Kalkıyor.

ALAN YOK-2 En Yeni Müfredat Geliyor.

Bunda En Belirgin Özellikler.

• MATEMATİK = " 1 2 3 4 " * 2 DERS Zorunlu İken 4 Dersi Zorunlu Oldu
  • FİZİK = " 1 2 3 4 " * 2 DERS Zorunlu İken 4 Dersi Zorunlu Oldu
  • KİMYA = " 1 2 3 4 " * 2 DERS Zorunlu İken 4 Dersi Zorunlu Oldu
  • BİYOLOJİ = " 1 2 3 4 " * 2 DERS Zorunlu İken 4 Dersi Zorunlu Oldu
  • Yabancı Dil 1 2 3 4 5 6 7 8 Ders = 18 Kredi Yaparken ŞUAN 36 KREDİYE ÇIKIYOR
  • Derslerde İsim , Program , Ders Ekleme/Çıkartma ve Kredi Değişikliliği Yapıldı.
  • Şuan 35 Kredilik Ders Seçimi Yapılıyor. Eski Hali 30 Kredi İdi
  • ORTAK DERSLERİN TOPLAM KREDİSİ : 164 Oldu / Eski Hali 120 İdi
  • SEÇMELİ DERSLERİN TOPLAM KREDİSİ : 288 Oldu / Eski Hali 456 İdi

Örnek :
Alan YOK Öğrencisi İdiniz 190 Krediniz Var 2 Kredilik Seçmeli Dersiniz Kalmış ZORUNLU Dersiniz Hiç Yok.
Ek Sınavda Olmamış Sayıyorum.
Bu Dönem ALAN YOK/2 Öğrencisi Olduğunuz Zaman

Matematik 3 4 , Fizik 3 4 , Kimya 3 4 , Biyoloji 3 4 , Yabancı Dil 8 Ders Ekleniyor TOPLAMDA 16 Ders Zorunlu Olarak Tekrar Karşınıza Çıkıyor.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 25 Ağu 2017, 14:09

Hocam Kayıt Yenilemeyi Online Yatırdıktan Sonra Halkeğitime Gittinizmi Çogu Forumdaki Arkadaş Kayıt Yenileme Yaptıktan Sonra Ders Seçim Açılmamış Halkeğitime Gitme Durumunda Kalmış Sizde Düzeldimi ?

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön