Sınav hakkında.

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
se7touch61

Sınav hakkında.

Mesaj gönderen se7touch61 » 30 Ağu 2017, 18:48

Herkese selamlar arkadaşlar. Ek sınav şartlarının açıklanmasıyla birlikte MEB baya kafamı karıştırdı.Bu yüzden sizlere bazı sorularım var;

1- Bildiğiniz gibi öğrenci durumu galiba herkesin ALAN YOK'tan ALAN YOK-2'ye geçirildi.147'yi aradığımda kayıt yenilemeden sonra zorunlu derslerin eklenebileceğini söyledi.5 tane zorunlu dersim vardı.Kaç tane ders eklenicek bilgisi olan varmı? 155 kredim vardı.Bir daha tekrardan zorunlu derslerle uğraşmak istemiyorum.

2-Ek sınav konusunu 147'ye sorduğumda sadece üniversiteye kayıt yapmış kişilerin sınava girebileceğini söyledi.Ama MEB'in açıklamasında böyle bi şart yok.Sadece 8 dönem ve üstü girebiliyor diye yazılmış.Benimde 8 dönemim var yani açıklamaya göre sınava girebiliyorum, ama 147'de tam tersi söyleniyor.Bu konuda bilgisi olan yardım edebilirmi?

3- Ve son sorumda bildiğiniz gibi kayıt yenileme dönemi başladı.Ek sınav için müraacat daha sonrasında biliyorsunuz zaten. İkisinede ayrı ayrımı kayıt yaptırmamız gerekiyor?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler. Yardımlarınızı bekliyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Sınav hakkında.

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Ağu 2017, 19:20

Selam Hocam Sanada :gozkırkma:

1 - Hocam Yabancı Dil 1 2 3 4 5 6 7 8 Dersin ALAN YOKDA 18 KREDİ İDİ 36 ÇIKTI HEPSİ TEKRAR EKLENİYOR
* 8 DERS BURADAN
Matematik : 3 4 = 2 Ders Buradan Toplam Kredi = 12 Kredi
FİZİK : 3 4 = 2 DERS = 4 KREDİ
KİMYA : 3 4 = 2 DERS = 4 KREDİ
BİYOLOJİ : 3 4 = 2 DERS = 6 KREDİ

Daha Önce Bunları Alan yokda iken vermediyseniz

Alan yok-2 ye geçtiğinizde 16 ders ekleniyor yabancı dil hariç digerlerine girdiyseniz matematik fizik kimya biyoloji 3 4 derslerine onlar tekrar eklenmiyor.ingilizce yabancı tamamen ekleniyor versenizde muaf olsanızda

2 - EK SINAV İSE 147 ÇALIŞANLAR SORUMLULUK ALMADIĞI İÇİN SANA GİREMEZSİN DİYOR BANA İLK TELEFON AÇTIĞIMDA KAYIT YENİLEYİP SINAVA GİREBİLİRSİN DİYOR BU KONUNUN NETLİĞİ HOCAM ANCA HALK EĞİTİM AÇILINCA BELLİ OLUCAK BEN BU SİTEDEN DUYURUCAM TAKİP EDİN ARA ARA HOCAM SİTEYİ

3 - KAYIT YENİLEME : 21 Ağustos - 15 Eylül 2017

EK SINAV MÜRACAAT TARİHLERİ : 02-05 Ekim 2017

Hepsi Ayrı Ayrı

# * 2 SORUNUN CEVABINI HALK EĞİTİMDEN ALDIKTAN SONRA KAYIT YENİLEMEK VEYA EK SINAV ÇÖZÜME KAVUŞUR

se7touch61

Mesaj gönderen se7touch61 » 30 Ağu 2017, 19:36

Jezxy yazdı:Selam Hocam Sanada :gozkırkma:

1 - Hocam Yabancı Dil 1 2 3 4 5 6 7 8 Dersin ALAN YOKDA 18 KREDİ İDİ 36 ÇIKTI HEPSİ TEKRAR EKLENİYOR
* 8 DERS BURADAN
Matematik : 3 4 = 2 Ders Buradan Toplam Kredi = 12 Kredi
FİZİK : 3 4 = 2 DERS = 4 KREDİ
KİMYA : 3 4 = 2 DERS = 4 KREDİ
BİYOLOJİ : 3 4 = 2 DERS = 6 KREDİ

Daha Önce Bunları Alan yokda iken vermediyseniz

Alan yok-2 ye geçtiğinizde 16 ders ekleniyor yabancı dil hariç digerlerine girdiyseniz matematik fizik kimya biyoloji 3 4 derslerine onlar tekrar eklenmiyor.ingilizce yabancı tamamen ekleniyor versenizde muaf olsanızda

2 - EK SINAV İSE 147 ÇALIŞANLAR SORUMLULUK ALMADIĞI İÇİN SANA GİREMEZSİN DİYOR BANA İLK TELEFON AÇTIĞIMDA KAYIT YENİLEYİP SINAVA GİREBİLİRSİN DİYOR BU KONUNUN NETLİĞİ HOCAM ANCA HALK EĞİTİM AÇILINCA BELLİ OLUCAK BEN BU SİTEDEN DUYURUCAM TAKİP EDİN ARA ARA HOCAM SİTEYİ

3 - KAYIT YENİLEME : 21 Ağustos - 15 Eylül 2017

EK SINAV MÜRACAAT TARİHLERİ : 02-05 Ekim 2017

Hepsi Ayrı Ayrı

# * 2 SORUNUN CEVABINI HALK EĞİTİMDEN ALDIKTAN SONRA KAYIT YENİLEMEK VEYA EK SINAV ÇÖZÜME KAVUŞUR
Öncelikle cevap için sağol.

Anladığım kadarıyla yabancı dil dersinde tüm dönemleri baştan vermemiz gerekiyor.Peki daha önce yabancı dilde verdiğimiz dönemlerden aldığımız kredi sistemden düşecekmi?

Diğer dersler içinde Fizik 1-2-3-4 ve Kimya 1-2'den muaf oldum.Biyolojiyi ise tamamen verdim.Muaf olduğum dersler tekrar karşıma zorunlu ders olarakmı çıkıcak?

Ek sınav konusu için ise galiba zaten zorunlu olarak kayıt yenileme yapmamız gerekiyor.Kayıt yenilemeden sonra ek sınav için tekrardan kayıt yenileme yaparım.MEB baya saçmalamış ama yapacak birşey yok üniversite için diploma şart :43: Yardımın için teşekkür ederim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 30 Ağu 2017, 19:47

Matematik FİZİK KİMYA BİYOLOJİ DERSLERİNİN ALAN YOK'a göre kredileri değişmediğinden tekrar karşınıza gelmiyor sadece 3 ve 4 dersleri geliyor.
Mesela Fizik ve biyoloji gelmez size ama kimya 3 ve 4 gelir.

vermiş oldugunuz dersler tekrar çıkmıyor.İngilizce dersi oldugu gibi kredi hanenizde kalıyor fakat zorunlu olarak tekrar veriyorsunuz.kredi eksilme gibi bir işlem yok.

ek sınav ise onun için kayıt yenilemek zorunda değilsiniz 35 kredilik ders seçimi var o şartları kabul edip kayıt yenilemeden ekim ayında kalan derslerimden kurtulurum derseniz alan yok-2 ye bulaşmadan sizin tercihiniz olur.

kayıt yenileyip ek sınava girmek işte buranın cevabı belli değil henüz

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 31 Ağu 2017, 01:28

Jezxy yazdı:Matematik FİZİK KİMYA BİYOLOJİ DERSLERİNİN ALAN YOK'a göre kredileri değişmediğinden tekrar karşınıza gelmiyor sadece 3 ve 4 dersleri geliyor.

vermiş oldugunuz dersler tekrar çıkmıyor.İngilizce dersi oldugu gibi kredi hanenizde kalıyor fakat zorunlu olarak tekrar veriyorsunuz.kredi eksilme gibi bir işlem yok.

ek sınav ise onun için kayıt yenilemek zorunda değilsiniz 35 kredilik ders seçimi var o şartları kabul edip kayıt yenilemeden ekim ayında kalan derslerimden kurtulurum derseniz alan yok-2 ye bulaşmadan sizin tercihiniz olur.

Bence kayit yenilemeyenler ek sinava giremeyecek . MEB'in böyle birşeywe izin verecegini sanmıyorum :)
zayıf insanlar intikam alır ,
güclü insanlar affeder ,
zeki insanlar umursamazlar ... ( Konfücyüs)

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Ağu 2017, 04:22

immanuelkant yazdı:
Jezxy yazdı:Matematik FİZİK KİMYA BİYOLOJİ DERSLERİNİN ALAN YOK'a göre kredileri değişmediğinden tekrar karşınıza gelmiyor sadece 3 ve 4 dersleri geliyor.

Bence kayit yenilemeyenler ek sinava giremeyecek . MEB'in böyle birşeywe izin verecegini sanmıyorum :)
Vallahi Şu AOLün ve Mebin Bu Sene yaptıgını hiç bir kurum yapmaz ne başı belli ne sonu bayram bir bitsin bir netliğe kavuşsun :teslim:

se7touch61

Mesaj gönderen se7touch61 » 31 Ağu 2017, 13:35

Anladım dostum yardımın için sağol benim her durumda kayıt yenileme yapmam gerekiyor çünkü sadece ek sınava girip full çeksem kredim 155'ten 190 a çıkıyor.Yapacak birşey yok galiba keşke 2.ek sınav olsada hiç kayıt yenilemeden mezun olabilsek :(

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 31 Ağu 2017, 15:26

se7touch61 yazdı:Anladım dostum yardımın için sağol benim her durumda kayıt yenileme yapmam gerekiyor çünkü sadece ek sınava girip full çeksem kredim 155'ten 190 a çıkıyor.Yapacak birşey yok galiba keşke 2.ek sınav olsada hiç kayıt yenilemeden mezun olabilsek :(
Hocam O Olay Tamamen Bu Sınava Bağlı Eğer MEZUN Sayısı Çıkmaz İse 2 Sınavda Olur Ama İşte Garantisi Yok

Yinede Mezuniyetin Ucu Ucuna Gelmişsiniz

se7touch61

Mesaj gönderen se7touch61 » 31 Ağu 2017, 19:07

Jezxy yazdı:
se7touch61 yazdı:Anladım dostum yardımın için sağol benim her durumda kayıt yenileme yapmam gerekiyor çünkü sadece ek sınava girip full çeksem kredim 155'ten 190 a çıkıyor.Yapacak birşey yok galiba keşke 2.ek sınav olsada hiç kayıt yenilemeden mezun olabilsek :(
Hocam O Olay Tamamen Bu Sınava Bağlı Eğer MEZUN Sayısı Çıkmaz İse 2 Sınavda Olur Ama İşte Garantisi Yok

Yinede Mezuniyetin Ucu Ucuna Gelmişsiniz
Aslında 157 kredim olsa riske girer, hiç kayıt yenilemeden direk ek sınavla olayı halletmeye çalışırdım ama şans işte 2 kredi yüzünden ek sınav olmazsa mezuniyet işi uzayacak :D Neyse sağlık olsun.

Skynet34

Mesaj gönderen Skynet34 » 01 Eyl 2017, 06:48

Hocam bende tam 157 kredi var şimdi ben 35 kredi alsam alan yok2 ye bulaşmadan mezun mu oluyorum ek sınav bu senenin sorularıyla aynı çıkıyormuş heralde

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 01 Eyl 2017, 11:06

Skynet34 yazdı:Hocam bende tam 157 kredi var şimdi ben 35 kredi alsam alan yok2 ye bulaşmadan mezun mu oluyorum ek sınav bu senenin sorularıyla aynı çıkıyormuş heralde
Mezuniyet Şartları Belli

MEZUNİYET KREDİSİ EN AZ: 192 olmalıdır.
MEZUNİYET DÖNEMİ EN AZ: 8 olmalıdır.

Hocam Bu 35 Kredinin İçinde Zorunlu Dersiniz Kalmayacak İse Ve Kendinize Güveniyorsanız EK SINAVDA MEZUN OLURSUNUZ AMA TÜM DERSLERDE BAŞARILI OLMALISINIZ.

Aşağı Yukarı YIL içerisinde 3 Dönemden Oluşan Sınavların Karmaları Çıkıyor Karşımıza.

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 01 Eyl 2017, 15:36

Jezxy yazdı:
Skynet34 yazdı:Hocam bende tam 157 kredi var şimdi ben 35 kredi alsam alan yok2 ye bulaşmadan mezun mu oluyorum ek sınav bu senenin sorularıyla aynı çıkıyormuş heralde
Mezuniyet Şartları Belli

Hocam Bu 35 Kredinin İçinde Zorunlu Dersiniz Kalmayacak İse Ve Kendinize Güveniyorsanız EK SINAVDA MEZUN OLURSUNUZ AMA TÜM DERSLERDE BAŞARILI OLMALISINIZ.

Aşağı Yukarı YIL içerisinde 3 Dönemden Oluşan Sınavların Karmaları Çıkıyor Karşımıza.
Jezxy dostum , Söyledigin gibi biyoloji , mat , kimya, fizik derslerinin 3 - 4 ü eklenecegini düşünürsek ; ben matematik haric diger yazdigim derslerden kimya 3 fizik 4 , biyoloji 4 ' ü verdim . Digerlerine ise 2 kez girdim ama geçemedim . Bu dönem 3. kez girdigimde bu derslerden muaf olacagim . Acaba sil baştan 3-4 karsima cikmasin ? Sonucta 2 kez sinava girdim bu derslerden
güclü insanlar affeder ,

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 01 Eyl 2017, 17:09

immanuelkant yazdı:
Jezxy yazdı:
Mezuniyet Şartları Belli

Jezxy dostum , Söyledigin gibi biyoloji , mat , kimya, fizik derslerinin 3 - 4 ü eklenecegini düşünürsek ; ben matematik haric diger yazdigim derslerden kimya 3 fizik 4 , biyoloji 4 ' ü verdim . Digerlerine ise 2 kez girdim ama geçemedim . Bu dönem 3. kez girdigimde bu derslerden muaf olacagim . Acaba sil baştan 3-4 karsima cikmasin ? Sonucta 2 kez sinava girdim bu derslerden
Hocam Eklenmesi İçin Hiçbir Neden Yok
Müfredat Aynı , Kredileri Aynı , Ders Saatleri Aynı.

Yabancı Dil Bunları Tamamen Dışında Müfredat Aynı FAKAT KREDİLERİ 2 Katına Çıkarılmış.

Ondan Diğer Dersler Gelmez ama Yabancı Dil 8 Dersi Hani Ne Kadar Verilebilecek Bir Ders Bile Olsa 1 Senenin 2 Dönemini Hiç Ediyor.

se7touch61

Mesaj gönderen se7touch61 » 01 Eyl 2017, 21:16

Jezxy yazdı:
immanuelkant yazdı:
Jezxy yazdı:
Mezuniyet Şartları Belli

Yabancı Dil Bunları Tamamen Dışında Müfredat Aynı FAKAT KREDİLERİ 2 Katına Çıkarılmış.

Ondan Diğer Dersler Gelmez ama Yabancı Dil 8 Dersi Hani Ne Kadar Verilebilecek Bir Ders Bile Olsa 1 Senenin 2 Dönemini Hiç Ediyor.
Salı günü nasipse ilk işim halk eğitime gitmek olucak. Tüm sorularda cevap bulur :) Tek isteğim 2 ek sınav olması.O zaman kayıt yenileme derdine bulaşmadan mezun olabilirim. Haydi hayırlısı :)

immanuelkant
Doktor

Mesaj gönderen immanuelkant » 04 Eyl 2017, 16:48

se7touch61 yazdı:
Jezxy yazdı:
immanuelkant yazdı:

Salı günü nasipse ilk işim halk eğitime gitmek olucak. Tüm sorularda cevap bulur :) Tek isteğim 2 ek sınav olması.O zaman kayıt yenileme derdine bulaşmadan mezun olabilirim. Haydi hayırlısı :)
Bende sizler gibi 5 eylülü bekleyenlerdenim . Henüz kayit yaptirmadim . Bakalim yarin Halk egitimden arkadaslarin aldigi bilgiye göre hareket edecegiz :wink:
güclü insanlar affeder ,

“Sınavlar” sayfasına dön