Askerlik Tecili Hakkında

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
devrimp
Çırak

Askerlik Tecili Hakkında

Mesaj gönderen devrimp » 15 Kas 2017, 15:02

Arkadaşlar 06/11/1997 doğumluyum 2016 ve 2017 olmak üzere 2 kere tecil yaptırdım açık lisede 7. dönemdeyim dersleri aksattığım için 30 kredi aldım şuan 30 kredim var dersleri çalışmaya başladım artık fakat bu askerliği tecil ettirmekte sıkıntı yaratmaz dimi? Dönem olayı var diyorlar 12 dönemden sonra tecil yapılmıo die duydum inşallah öyle değildir :(

servetinanc
Doktor

Re: Askerlik Tecili Hakkında

Mesaj gönderen servetinanc » 15 Kas 2017, 15:13

devrimp yazdı:Arkadaşlar 06/11/1997 doğumluyum 2016 ve 2017 olmak üzere 2 kere tecil yaptırdım açık lisede 7. dönemdeyim dersleri aksattığım için 30 kredi aldım şuan 30 kredim var dersleri çalışmaya başladım artık fakat bu askerliği tecil ettirmekte sıkıntı yaratmaz dimi? Dönem olayı var diyorlar 12 dönemden sonra tecil yapılmıo die duydum inşallah öyle değildir :(
hocam bildiğim kadariyla tecil yaptirabilmek için, bütün dönem kayit yenilemiş olmaniz lazim. yani her dönem kayit yenileyip sinava girmiş olmaniz lazim.. yani ek c2 belgesinde butun sinavlara aktif girdiğiniz yazmali.. bir dönem kayit yenilemeyip sinava girmediginiz zaman, tecil etmiyorlar diye biliyorum.. ama yine de askerlik subesine gidip sorsan daha saglikli olur.

devrimp
Çırak

Mesaj gönderen devrimp » 15 Kas 2017, 15:28

servetinanc yazdı:
devrimp yazdı:Arkadaşlar 06/11/1997 doğumluyum 2016 ve 2017 olmak üzere 2 kere tecil yaptırdım açık lisede 7. dönemdeyim dersleri aksattığım için 30 kredi aldım şuan 30 kredim var dersleri çalışmaya başladım artık fakat bu askerliği tecil ettirmekte sıkıntı yaratmaz dimi? Dönem olayı var diyorlar 12 dönemden sonra tecil yapılmıo die duydum inşallah öyle değildir :(
hocam bildiğim kadariyla tecil yaptirabilmek için, bütün dönem kayit yenilemiş olmaniz lazim. yani her dönem kayit yenileyip sinava girmiş olmaniz lazim.. yani ek c2 belgesinde butun sinavlara aktif girdiğiniz yazmali.. bir dönem kayit yenilemeyip sinava girmediginiz zaman, tecil etmiyorlar diye biliyorum.. ama yine de askerlik subesine gidip sorsan daha saglikli olur.
Onda bir sıkıntı yok zaten her sınava giriyorum ve aktifim

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 15 Kas 2017, 17:25

ben 12 dönem üstüyüm "dönem kaçırmadan hep aktif olmalısın" diyerek 1 yıl ertelediler. 12 dönemden sonra öğrencilik hakkın bitiyor öğrenci otobüs kartı vs. gibi haklardan faydalanamıyosun. 29 yaşına kadar öğretim kurumlarına bağlı kaldığın sürece tecil hakkın var. sorun çıkmaz.
Resim

devrimp
Çırak

Mesaj gönderen devrimp » 15 Kas 2017, 17:29

yorulmaz35 yazdı:
ben 12 dönem üstüyüm "dönem kaçırmadan hep aktif olmalısın" diyerek 1 yıl ertelediler. 12 dönemden sonra öğrencilik hakkın bitiyor öğrenci otobüs kartı vs. gibi haklardan faydalanamıyosun. 29 yaşına kadar öğretim kurumlarına bağlı kaldığın sürece tecil hakkın var. sorun çıkmaz.
çok teşekkür ederim peki bi sorumdaha var ders çalışamıyorum kafam yoruluyor son zamanlar sıkıntı bastı şöyle bi yöntem deniyorum test kitabını açtım çıkmış sorularrın cevaplarını işaretliyorum sonra çalışıp tekrar çözüyorum işe yararmı

Kullanıcı avatarı
yorulmaz35
Uzman

Mesaj gönderen yorulmaz35 » 15 Kas 2017, 17:35

devrimp yazdı:
yorulmaz35 yazdı:
çok teşekkür ederim peki bi sorumdaha var ders çalışamıyorum kafam yoruluyor son zamanlar sıkıntı bastı şöyle bi yöntem deniyorum test kitabını açtım çıkmış sorularrın cevaplarını işaretliyorum sonra çalışıp tekrar çözüyorum işe yararmı
yarar kardeşim internetten de testler çözebilirsin
Resim

devrimp
Çırak

Mesaj gönderen devrimp » 15 Kas 2017, 17:46

yorulmaz35 yazdı:
devrimp yazdı:
yorulmaz35 yazdı:
yarar kardeşim internetten de testler çözebilirsin
aslında böyle daha mantıklı aklında kalıyor hem yorulmadan çalışıyorsun

devrimp
Çırak

Mesaj gönderen devrimp » 18 Kas 2017, 15:39

Arkadaşkar açıklisetv kanalında askerlik tecili ni ordaki çalışanın isteğine bağlı diyorlar tecil yapılmasının öyle birşey varmı ya :(

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 18 Kas 2017, 19:37

devrimp yazdı:Arkadaşkar açıklisetv kanalında askerlik tecili ni ordaki çalışanın isteğine bağlı diyorlar tecil yapılmasının öyle birşey varmı ya :(
Birebir Doğrudur Hocam

Misal

Devletimiz 29 Yaşına Kadar Erteleme Kararı Sağlamış Vatandaşlarına

ve Bunu Liseyle Alakası Olmayan Fakat Öğrenciliğini Aktif Gösteren Kişi veya Kişiler O Yaşa Kadar Kendini Tecil Gösterebilir Yani Bu Yasayı Kötüye Kullanabilir.

Oradaki Memurlara Tecil Olayınızı Mantıklıca Söyleyip Bilgilendirdikten Sonra HİÇ BİR SIKINTI ÇEKMEZSİNİZ.

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 20 Kas 2017, 14:55

devrimp yazdı:Arkadaşkar açıklisetv kanalında askerlik tecili ni ordaki çalışanın isteğine bağlı diyorlar tecil yapılmasının öyle birşey varmı ya :(
Doğrudur. Bana tek seferde 6 yıl tecil verdiler arkadaşım gitti 1 dönem tecil verdiler. Tamamen keyfi sistem. Bugün gittim tecilli bozdum bu arada ben askere gidiyorum.

Sharp28

Mesaj gönderen Sharp28 » 20 Kas 2017, 15:12

Usta ben bu ek sınavda mezun oldum geçen sene 31.12.2017 tarihine kadar tecil ettirmiştim şimdi diploma ile ettirecemde 31 aralığa kadar vaktim var demi diplomayla tecil ettirmek için

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 20 Kas 2017, 16:09

Sharp28 yazdı:Usta ben bu ek sınavda mezun oldum geçen sene 31.12.2017 tarihine kadar tecil ettirmiştim şimdi diploma ile ettirecemde 31 aralığa kadar vaktim var demi diplomayla tecil ettirmek için
Hayır mezun olduktan sonra 2 ay içerisinde şubeye gitmen gerekiyor. Aralığın ilk haftasına kadar vaktin var bir an önce git şubeye.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 20 Kas 2017, 16:11

@bakansiz
Hayırlı Tezkereler Hocam ALLAH ÇARÇABUK BİTİRİP DÖNMEYİ NASİP EYLER İNŞALLAH

bakansiz
Doktor

Mesaj gönderen bakansiz » 20 Kas 2017, 18:27

Jezxy yazdı:@bakansiz
İnşallah. Bugün muayenede takıldım.
Tansiyonum çok yüksek çıktı 3 kere ölçüldü yine yüksek. :03: Yarın yine ölçüm yapılacak bir sorun çıkmazsa yarın işlemler bitiyor. 23 yaşında geç de olsa gidiyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 21 Kas 2017, 02:54

bakansiz yazdı:
Jezxy yazdı:@bakansiz
İnşallah. Bugün muayenede takıldım.
Tansiyonum çok yüksek çıktı 3 kere ölçüldü yine yüksek. :03: Yarın yine ölçüm yapılacak bir sorun çıkmazsa yarın işlemler bitiyor. 23 yaşında geç de olsa gidiyorum.

Hocam ASKERLİK Stresi Falandır Ya Yarın Hayırlısı İse Çözülür :gozkırkma:

“Askerlik Tecili” sayfasına dön