mesleki açık lise paso

Herşey serbest...
Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

mesleki açık lise paso

Mesaj gönderen colin_erkan » 21 Mar 2009, 17:44

arkadaşlar açık liselilere paso verilmiyomuş biz mesleki açık lise olduğumuz halde vermiyolar onun için en azından mesleki açık liselilere paso verilmesi gerekir lütfen sizde destek verin mail vb şeylerle sesimizi duyuralım......

CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

Fays
Uzman Doktor

Re: mesleki açık lise paso

Mesaj gönderen Fays » 04 Tem 2009, 20:37

ÖĞRENCİLİK HAKKI:

Açık Öğretim Lisesinde okuyarak paso, öğrenci belgesi gibi haklardan faydalanma durumuna denir. 12 dönem ve üzeri Açık Öğretim Lisesi öğrencileri söz konusu öğrencilik hakkından faydalanamaz ancak okuma hakları kayıtlarını yeniledikçe devam eder.

http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=110

Tanımdan da anlaşılacağı gibi AÖL öğrencilerinin paso hakkı mevcut.yanılmıyorsam bu tanım mesleki açıklise için de geçerlidir.

Hatta Halk eğitime başvurarak sağlık karnesine AÖL öğrencisi olduğunuz işlenirse 20 yaşına kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. ben geçen aylarda işlettirdim ve bu yılın sonuna kadar aöl öğrencisi olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyorum. ancak işlettirene kadar akla karayı seçtim. halk eğitimdeki memurdan tutun müdüre kadar hiçbiri bu hakları bilmiyor ve ancak gerekli yerleri arayarak bundan haberdar oldular. sizde bu tarz durumlarda hakkınızı arayın arkadaşlar..

nut.ter

Mesaj gönderen nut.ter » 04 Tem 2009, 20:40

colin_erkan yazdı:arkadaşlar açık liselilere paso verilmiyomuş biz mesleki açık lise olduğumuz halde vermiyolar onun için en azından mesleki açık liselilere paso verilmesi gerekir lütfen sizde destek verin mail vb şeylerle sesimizi duyuralım......
eger ustune dusersen alırsın ben aldım bu yıl sonuna kadar kullana bılıyorum ama alana adar neler cektım bı ben bılırım....!

Esra57
Acemi

Mesaj gönderen Esra57 » 10 Tem 2009, 22:16

ben 2008 pasosunu çok rahatlıkla çıkarttırdım eniştem iett şoförü olduğu için çıkarttırdı ama 2009 pasosunu çıkartmadılar açıköğretimlilere paso yokmuş bide bizi sahtekarlıkla suçladılar 2008 pasosunu sahtekarlıkla çıkartmışsınız siz dediler ki çıkaran yer aynı yerdir böyle bi çelişki içindeler onlarda ne yaptıklarını bilmiyolar bence

MuRaT_KS
Doktor

Mesaj gönderen MuRaT_KS » 10 Tem 2009, 23:37

ÖĞRENCİLİK HAKKI:
Açık Öğretim Lisesinde okuyarak paso, öğrenci belgesi gibi haklardan faydalanma durumuna denir. 12 dönem ve üzeri Açık Öğretim Lisesi öğrencileri söz konusu öğrencilik hakkından faydalanamaz ancak okuma hakları kayıtlarını yeniledikçe devam eder. http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=110

Tanımın dışına çıkan belediyenin ilgili birimine; yukartta belirttiğimiz adresten alıntı yaparak, noterden ihtarname çekmenizi ve pasonun verilmemesi durumunda şahsınıza okulundan dolayı ikinci sınıf insan muamelesi gösterdiği için dava açacağınıza belirtin. tabi benim ki tavsiye...
Bir Sevda İse Hayatı Anlamlı Kılan, Daha Sesli Söyle KONYASPOR ULAN..!

Esra57
Acemi

Mesaj gönderen Esra57 » 13 Tem 2009, 11:15

İlla uğraştırıcaklar yani :oops:

Rıdvan ERGÜN

Mesaj gönderen Rıdvan ERGÜN » 19 Ağu 2009, 12:13

Pasoyu Belediye meclisi veriyor yani Bedeliye meclisinin kararına göre veriliyor. Bu konuda bişeyler yapalım. İETT den bazı kişiler almış.

Kullanıcı avatarı
bayan_esinti
Uzman Doktor

Mesaj gönderen bayan_esinti » 01 Kas 2009, 23:28

ben düz liseliyim ve ben kullanıorum hiçte bi sorun çıkmadı..bilmiorum bu şehirden şehire mi farkedio ki büyük ihtimalle öyledir çünkü düz liseyle meslek lisesi arasında ayrım yapılacağını sanmıorum ben...
EsİnTiYiM çÜnKü eSeR gEçErİm...!!!!! [(M€RW€)]

Kullanıcı avatarı
colin_erkan
Doktor

Mesaj gönderen colin_erkan » 02 Ara 2009, 19:02

[quote="bayan_esinti"]ben düz liseliyim ve ben kullanıorum hiçte bi sorun çıkmadı..bilmiorum bu şehirden şehire mi farkedio ki büyük ihtimalle öyledir çünkü düz liseyle meslek lisesi arasında ayrım yapılacağını sanmıorum ben...[/

ewt dediğin gibi şehirden şehire değişiyomuş.biz istanbulda oturduğumuz için ve istanbuldada açık öğretim okuyan çok kişi olduğu için verilmiyormuş.bende iett nin yalancısıyım...;)
CeHeNNeM Buz TuTana Kadar BAYRAMPAŞALIYIZ....!!!
(2008 yılında foruma ilk üye olduğumda atmıştım bu imzayı malesef Bayrampaşadan ayrıldım ama bir gün tekrar geri döneceğim...)

eagle67
Uzman Doktor

Mesaj gönderen eagle67 » 03 Ara 2009, 10:01

İETT nin sık sorulan sorular kısmında bu konuyla ilgili açıklama var- Açık öğretim lisesi Örgün öğretim olmadığı için öğrenci pasosu verilmemektedir.Bkz- İETT .
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

n.onal

Mesaj gönderen n.onal » 13 Oca 2011, 19:25

colin_erkan yazdı:
bayan_esinti yazdı: ewt dediğin gibi şehirden şehire değişiyomuş.biz istanbulda oturduğumuz için ve istanbuldada açık öğretim okuyan çok kişi olduğu için verilmiyormuş.bende iett nin yalancısıyım...;)
Bu nasıl bi saçmalıktır bu yahu :( Bu hesaba göre İstanbul'da örgün eğitim gören öğrenci sayısı da çok ama onlar hiç bir sorun yaşamadan indirim hakkından yararlanabilirken biz neden yararlanamıyoruz? bu nasıl bir ayrımcılıktır ?? :( öğrenciyse bizde öğrenciyiz..

“Serbest Kürsü” sayfasına dön