Mesleki açık lise hakkında acil bir kaç soru?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Asenurr

Mesleki açık lise hakkında acil bir kaç soru?

Mesaj gönderen Asenurr » 15 Haz 2009, 20:27

Merhaba , Ben Asenur forum'a yeni katıldım merak ettiğim bir kaç soru var..
ben bu sene örgün eğitim dışına cıkarıldım :oops: ve mesleki açık liseye kayıt yaptıracagım..aklımda bır kac soru var.. :roll:

ben devamsızlıktan kaldım ders notlarım da oldukca basarılıyım bölüm derslerim hep 3 - 4 -5 ..
lise 3. sınıftaydım lise 4.e gecicektim şimdi ben mesleki açık liseye yazılırsam eğer lise 1denmı baslayacagım? :?: yoksa lise 3'ü tekrarmı okuyacagım.. lise 3 den başlarsam eğer ne kadar süre de mezun olabılırım kaç senemi alır :?: meslek oldugu ıcın haftada 3 gun staja gideceğim lise 4. sınıfta öyle biliyorum.. dersde alacakmıyım :?: ve derslerim cok iyi bunu daha önce belirttim hangi şekilde cabucak bir üst sınıfa atlayabılırım .. sadece devamsızlıktan dolayı kaldım..sene kaybetmek istemiyorum acıkcası cunku 18 yasındayım :/ .. ve 1 sene daha kaybetmeyı göze alamayacak durumdayım
şimdiden herkese cok cok teşekkürler..

not : altı cızılı soruyu özellikle cok merak edıyorum..

emrahk
Onursal Üye

Re: Mesleki açık lise hakkında acil bir kaç soru?

Mesaj gönderen emrahk » 15 Haz 2009, 20:51

Öncelikle aramıza hoş geldin bende açık meslek liseliyim altı çizili sorundan başlarsak hayır lise 1den başlamazsın eğer bu sene lise3 ün meslek derslerini alıp başardıysan ancak devamsızlıktan kaldıysan lise 4ten başlarsın stajını yaparsın ama bu kesin değil yazılınca okula onlar karar verecek 3 mü 4 mü diye yani en az 3ten başlayacaksın yüzyüze eğitim diyoruz buna evet haftada 3 gün staja gidip 1 günde meslek dersi alacaksın yaklaşık 7 ders son sınıf galiba bende bu sene okuyacağım bir de kültür dersleri var ki onlardanda çoğunu zaten normal lisede okuyup geçmişsindir büyük ihtimalle yani ya lise 3'ün ve 4'ün kültür dersleri kalmıştır yada sadece lise 4'ün bunlarıda seneye merkezi sınav sistemiyle sınava girip geçmen gerekiyor..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Asenurr

Mesaj gönderen Asenurr » 15 Haz 2009, 21:17

emrahk yazdı:Öncelikle aramıza hoş geldin bende açık meslek liseliyim altı çizili sorundan başlarsak hayır lise 1den başlamazsın eğer bu sene lise3 ün meslek derslerini alıp başardıysan ancak devamsızlıktan kaldıysan lise 4ten başlarsın stajını yaparsın ama bu kesin değil yazılınca okula onlar karar verecek 3 mü 4 mü diye yani en az 3ten başlayacaksın yüzyüze eğitim diyoruz buna evet haftada 3 gün staja gidip 1 günde meslek dersi alacaksın yaklaşık 7 ders son sınıf galiba bende bu sene okuyacağım bir de kültür dersleri var ki onlardanda çoğunu zaten normal lisede okuyup geçmişsindir büyük ihtimalle yani ya lise 3'ün ve 4'ün kültür dersleri kalmıştır yada sadece lise 4'ün bunlarıda seneye merkezi sınav sistemiyle sınava girip geçmen gerekiyor..
öncelikle teşekkür ederim hoş buldum.. evet meslek ve kültür derslerimde oldukça başarılıyım hiç bir dersten takıntım yok,yani sene kaybım olmayacak öyle mi? : ) eğer öyle ise harika derim! : )

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 15 Haz 2009, 21:27

Eğer dediğin gibiyse seneye arkadaşların gibi lise 4 okuyacaksın ancak okuduğun okulda açık lise varsa o okulda okursun istanbuldamı okuyosun öyleyse nerde belki aynı okulda okuyorduruz :D birde kültür dersi konusundada şanslısın çünkü derslerimde başarılıydım diyorsun ve açık meslek lisesinde 4ten başlarsan bitek dil ve anlatım ve din kültürü kültür derslerin kalmıştır demektir..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Asenurr

Mesaj gönderen Asenurr » 15 Haz 2009, 21:56

emrahk yazdı:Eğer dediğin gibiyse seneye arkadaşların gibi lise 4 okuyacaksın ancak okuduğun okulda açık lise varsa o okulda okursun istanbuldamı okuyosun öyleyse nerde belki aynı okulda okuyorduruz :D birde kültür dersi konusundada şanslısın çünkü derslerimde başarılıydım diyorsun ve açık meslek lisesinde 4ten başlarsan bitek dil ve anlatım ve din kültürü kültür derslerin kalmıştır demektir..
Hayır ankarada yaşıyorum ben kayıt yaptırmadım henüz.. evet derslerim cok iyi sanırım bu sayede 1 snem kaybolmuyor.. : ) sana ulaşabılecegım bır maıl adresı varsa msj olarak atarmsn? bı kac sorum daha var.. teşekkürler! :)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 15 Haz 2009, 22:02

group123358@groupsim.com bu ortak açıkliselilerin msn adresi şu an açık ekleyebilirsin..

Mustafa Kemal Atatürk

Rıdvan ERGÜN

Mesaj gönderen Rıdvan ERGÜN » 20 Haz 2009, 13:09

Herkese merabalar,

Ben Şişli endüstri meslek lisesi haberleşme ve telekomünikasyon bölümüne kayıt yaptırmıştım. Aynı okulda okuyan varmı aramızda?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön