1.Ek sınavla mezun olanların Diploma işlemleri

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Fays
Uzman Doktor

1.Ek sınavla mezun olanların Diploma işlemleri

Mesaj gönderen Fays » 25 Ağu 2009, 14:02

Arkadaşlar,msn grubumuzda bir arkadaş şu yazıyı yolladı;

D U Y U R U
2008 - 2009 Öğretim Yılı Ek Sınav Diplomaları

2008 - 2009 öğretim yılı ek sınav sonucuna göre mezun olmuş öğrencilerimizin diplomaları henüz basılmamıştır. Ek sınav sonucuna göre mezun olmaya hak kazanmış öğrencilerimizden çıkma belgesi almak isteyenler var ise aşağıdaki linkteki örnek dilekçeyi doldurarak ve bankalara (T.C. Ziraat Bankası, T.C. Vakıf Bankası, T.C. Halk Bankası) 10 TL diploma ücreti yatırarak çıkma belgelerini alabilirler.

Çıkma Belgesi İstek Dilekçesi Örneği

Üniversite sınavı sonucunda bir bölümü kazanarak acil çıkma belgesi ihtiyacı olan adaylar dilekçeyi 0-312-497 40 61 numaralı faksımıza gönderebilirler.

Diğer öğrencilerimiz ise dilekçeyi ve banka dekontunu posta yolu ile göndermeleri gerekmektedir.

2008 - 2009 öğretim yılı ek sınav sonucuna göre mezun olmuş öğrencilerimizin diplomaları 04.09.2009 tarihine kadar basılıp koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilecektir.

Koordinatör halk eğitim merkezi müdürlüklerini öğrenmek için lütfen buraya ya da "Önemli Bölümler" başlığı altındaki iritibat bürolarımız linkine tıklayınız.

Kaynak ise--> http://maol.meb.gov.tr/html_files/Arsiv ... 09-23.html

Şimdi bu MAOL için yapılan bir duyuru. AOL içinde geçerli midir ? yani 1.Ek sınavla mezun olanlar diplomalarını belirtilen tarihte alabilirler mi ?

tolga_tolga
Doktor

Re: 1.Ek sınavla mezun olanların Diploma işlemleri

Mesaj gönderen tolga_tolga » 25 Ağu 2009, 14:35

eğer doğruysa 10 gün sonra elimizdemi olacak dostum.
"Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir"

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 25 Ağu 2009, 16:51

tolga_tolga yazdı:eğer doğruysa 10 gün sonra elimizdemi olacak dostum.
Tam olarak öyle değil sanırım. alıntıladığım duyuruya göre 04.08.2009'da basılmış olacak ve bu tarihten sonra koordinatör halk eğitim müdürlüklerine yollanacak.. umarım böyle olur. aylarca beklemekten iyidir..

Kullanıcı avatarı
Profesor_
Asistan

Mesaj gönderen Profesor_ » 25 Ağu 2009, 21:37

ek sınav olduğu için çabuk gelir diploma. biz 2.ek sınavda mezun olacaklar ise eylül'ün son haftası veya ekim'in ilk haftası alırız diplomayı diye umuyorum
Önemli olan; senin ne kadar iyi anlattığın değil,
ne kadar anlaşıldığındır..

mağdur21
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen mağdur21 » 25 Ağu 2009, 21:45

benim askerlik tecil olayları var 2.ek sınavda mezun olsam askerliğin 31 ekime kadar yolu war ama o araya kadar bağlamam lazım cıkma belgesi için dilekçe göndersem ne zamana kadar gönderirler bilgisi olan varmı ?!?
Üniforma üzerine forma giymek yasaktı.. Aşk işte ne yaparsın..Biz giyerdik formamızı,
ama bahanemiz vardı
. 'BEŞİKTAŞ' LIYDIK..

gecegündüz08
Acemi

Mesaj gönderen gecegündüz08 » 25 Ağu 2009, 22:18

mağdur21 yazdı:benim askerlik tecil olayları var 2.ek sınavda mezun olsam askerliğin 31 ekime kadar yolu war ama o araya kadar bağlamam lazım cıkma belgesi için dilekçe göndersem ne zamana kadar gönderirler bilgisi olan varmı ?!?
aynen kanka bende 90 lıyım 22 kredim kaldı şu diplomayı alimda askerliği bir an önce erteletim

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 26 Ağu 2009, 00:12

mağdur21 yazdı:benim askerlik tecil olayları var 2.ek sınavda mezun olsam askerliğin 31 ekime kadar yolu war ama o araya kadar bağlamam lazım cıkma belgesi için dilekçe göndersem ne zamana kadar gönderirler bilgisi olan varmı ?!?
Sanırım yasal cevap süresi içinde olur. yani 2-3 hafta civarı.. eğer bizzat gidersen ya da noterden vekil tayin ettiğin kişi giderse ankaraya hemen alabilirsin. eğer 31 ekime kadar yetişmezse korkma. yoklamadan sonra da tecil ettirebilirsin. ben son yoklamaya geçen yıl girdim. mezun olunca gel tecil olursun dedi. ben bu kasımda askere gidiyorum ve şimdi gitsem şubeye tecil ettirebilirim ancak ben gideceğim bu kasımda.

Kullanıcı avatarı
Profesor_
Asistan

Mesaj gönderen Profesor_ » 26 Ağu 2009, 00:19

askerlik yerin belli bile olsa tecil ettirebiliyorsun. diploma her kapıyı açıyor artık

mağdur21
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen mağdur21 » 26 Ağu 2009, 00:22

saolun arkadaşlar bende gidicektimde daa yeni başlıyoruz ya diplomayı alıcaz şurda az bişi kalmış önümüz açık bakalm :D
Üniforma üzerine forma giymek yasaktı.. Aşk işte ne yaparsın..Biz giyerdik formamızı,
ama bahanemiz vardı
. 'BEŞİKTAŞ' LIYDIK..

Kullanıcı avatarı
Profesor_
Asistan

Mesaj gönderen Profesor_ » 26 Ağu 2009, 00:24

bakaya bile kalsan tecil hakkın var,için rahat olsun..

mağdur21
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen mağdur21 » 26 Ağu 2009, 00:32

walla rahatladım ya bu ara işler yolunda gidio anlamadm. Allah hayır etsin :D
ama bahanemiz vardı
. 'BEŞİKTAŞ' LIYDIK..

Kullanıcı avatarı
Profesor_
Asistan

Mesaj gönderen Profesor_ » 26 Ağu 2009, 00:40

tek önerim şudur, okumadan gitmeyin askere,dönünce eğer güvenceniz yoksa şaşkına dönersiniz. nice örnek var bunlara..

mağdur21
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen mağdur21 » 26 Ağu 2009, 00:45

haklısın arkadaşım benim bi tanıdık vardı adam geldi askerden 4 duwara boş boş bakıodu harbdn kendine gelemedi bi müddet sonra iş miş falan rahatladı :D
ama bahanemiz vardı
. 'BEŞİKTAŞ' LIYDIK..

Kullanıcı avatarı
Profesor_
Asistan

Mesaj gönderen Profesor_ » 26 Ağu 2009, 00:48

tahsilli iş her zaman daha iyidir..
büyüklerimizin çektiklerini çekmeyelim diyorsak okumaktan başka yol yok.
okuyana iş varmı diyorsan,tabiki yok ama şansını denemeye değer..
önceden liseyi bitiren memur olabiliyordu 80'lerde. şimdi üniversite+kpss.. bakalım daha ne çıkacak..

mağdur21
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen mağdur21 » 26 Ağu 2009, 00:57

ya acıkcası birazda torpilin olucak okursun falan ama gecenlerde görmüştüm cumhurbaskanlıgı genel sekreterliği olmak üzere 40 tane falan memurun diploması sahte cıktı ee bizim gibi insanlar naapsın bu durumda kadrolaşma bariz yani..
ama bahanemiz vardı
. 'BEŞİKTAŞ' LIYDIK..

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön