kredi hesaplamaktan zevk alıyorum

Dök içini. Rahatla...
diabloumut
Acemi

kredi hesaplamaktan zevk alıyorum

Mesaj gönderen diabloumut » 27 Oca 2010, 03:09

sürekli kendi hesabım üzerinde hesaplamalar , teoriler , analizler , listelemeler yapıyorum durup dururken , okuldan atılmam beni paranoyak yaptı. ders çalışmaktan çok kredi hesaplıyorum desem doğru olur :?

eagle67
Uzman Doktor

Re: kredi hesaplamaktan zevk alıyorum

Mesaj gönderen eagle67 » 27 Oca 2010, 10:10

İyi yapıyorsun ,ne alakası var paranoyayla..burada birçok kişi 50 kredim var ygs ye girebilrmiyim diye soruyor.Sen sistematik davranıyorsun .Aslında bunu herkesin ileriye dönük olarak yapması lazım bu bir otokontroldür.Ne yapabileceğini hesaplamak iyidir insanı çalışmayada teşvik eder bak ben mesela 2 dönem 3 dönem alacağım derslerin çizelgelerini yaptım.Bak...Kişinin kendin bilmesi kadar yüksek irfan yoktur. :wink:
ALTYAPISINDA -DÜRÜSTLÜK - OLMAYAN HER EYLEM, BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANIR.
FATİH VOLKAN YENİTÜRK.

Kullanıcı avatarı
raşit
Çırak
İletişim:

Mesaj gönderen raşit » 27 Oca 2010, 14:53

sonuçlar açıklansında bende burdan
toplam kredi :
ortak kredi :
mezun olmam için gereken kredi :
seçmeme gereken dersler :
diye yazayım da banada yardımcı olun hala bu mezun mevzusunu çözemedim
190 krediyi tamamlama yetmiyormu illa ortak dersleri geçmem veya muafmı olmam lazım ..?
önemli olan neye sahip olduğun değil kiminle paylaştığındır
söz araba gibidir dikkat edilmezse altında kalınır.

diabloumut
Acemi

Mesaj gönderen diabloumut » 27 Oca 2010, 15:33

raşit yazdı:sonuçlar açıklansında bende burdan
toplam kredi :
ortak kredi :
190 krediyi tamamlama yetmiyormu illa ortak dersleri geçmem veya muafmı olmam lazım ..?
eğer genel kültür alanı değilsen alan dersleri var onların hepsine 1 kere girmen gerekiyo geçip geçmemen farketmiyo muaf oluyo 1 kere girince toplam alan kredilerin 80 olması lazım olmazsa hepsine girmiş olmanda farketmiyo

ortak derslerinde hepsine girmek zorundasın 3 kere başarısız olursan o dersten muaf sayılıyosun zaten ortak dersler kolay oluyo.ortak derslerde belli bi kredi toplaman gerekmiyor

Kullanıcı avatarı
habecik
Doktor

Mesaj gönderen habecik » 27 Oca 2010, 19:30

bendede ilk yılımda takıntı olmuştu çizergeler falan kafayı yiycektım
nası mezun olucam dıye :( sonra karar verdim dedim bu çizergeler pilanlar daha çok heyecanlandırıyo beni en iyisi yapmamak :roll: biraz zor odu kutulmak ama yendim kendimi takıntı zarar veriyo insana paranoyo da öyle 8) ama heyecan yapmadan takıntı paronaya yapmadan pilanlarsan tabi mantıklı olur :) ama heyecan yapıyosan hemen birak derim.. :wink: :wink: :wink:
"Çalışmadan öğrenmeden yorulmadan Rahat
yaşama yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler;Önce ONURLARINI sonra HÜRRİYETLERİNİ daha sonra GELECEKLERİNİ kaybetmeye mahkumdur"

M.KEMAL ATATÜRK..

Kullanıcı avatarı
raşit
Çırak
İletişim:

Mesaj gönderen raşit » 27 Oca 2010, 22:55

diabloumut yazdı:
raşit yazdı:sonuçlar açıklansında bende burdan
toplam kredi :
ortak kredi :
eğer genel kültür alanı değilsen alan dersleri var onların hepsine 1 kere girmen gerekiyo geçip geçmemen farketmiyo muaf oluyo 1 kere girince toplam alan kredilerin 80 olması lazım olmazsa hepsine girmiş olmanda farketmiyo

ortak derslerinde hepsine girmek zorundasın 3 kere başarısız olursan o dersten muaf sayılıyosun zaten ortak dersler kolay oluyo.ortak derslerde belli bi kredi toplaman gerekmiyor

bölümüm: genel kültür
kredim 61 (son sınav hariç)
ortak kredim : 12 her ne demekse artık

Kullanıcı avatarı
raşit
Çırak
İletişim:

Mesaj gönderen raşit » 27 Oca 2010, 22:58

habecik yazdı:bendede ilk yılımda takıntı olmuştu çizergeler falan kafayı yiycektım
nası mezun olucam dıye :( sonra karar verdim dedim bu çizergeler pilanlar daha çok heyecanlandırıyo beni en iyisi yapmamak :roll: biraz zor odu kutulmak ama yendim kendimi takıntı zarar veriyo insana paranoyo da öyle 8) ama heyecan yapmadan takıntı paronaya yapmadan pilanlarsan tabi mantıklı olur :) ama heyecan yapıyosan hemen birak derim.. :wink: :wink: :wink:
nasıl hareket edeceğini bilemezsen dolanır durursun diye düşünüyorum
örnek: a dersini seçmen gerkirken b dersini seçersen ve boşuna o dersin sınavını verirsen ne olacak :(

Kullanıcı avatarı
habecik
Doktor

Mesaj gönderen habecik » 27 Oca 2010, 23:34

raşit yazdı:
habecik yazdı:bendede ilk yılımda takıntı olmuştu çizergeler falan kafayı yiycektım
nasıl hareket edeceğini bilemezsen dolanır durursun diye düşünüyorum
örnek: a dersini seçmen gerkirken b dersini seçersen ve boşuna o dersin sınavını verirsen ne olacak :(

ama plan ayrı takıntı ayrı ben artık ders çalısamaz oluyodum kötü bişey demedım ki sadece takıntı zararlı dedım yoksa planlı hareket etmek her zaman mantıklıdır ona lafım yok :roll: :roll: :roll:
"Çalışmadan öğrenmeden yorulmadan Rahat
yaşama yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler;Önce ONURLARINI sonra HÜRRİYETLERİNİ daha sonra GELECEKLERİNİ kaybetmeye mahkumdur"

M.KEMAL ATATÜRK..

arsem_@

Mesaj gönderen arsem_@ » 22 Mar 2010, 23:41

ya ben genel lise dört yıılıım
ve yaklasık 5 derten kaldım
alan derslerinden
kredim190 alansa 78
son ikidersim var girilmedik bunlara gircem fakat ben kaldıım dersleri gecmek zorundamıım
:?: :?: :?: :?:

Asrım zenan
Doktor

Mesaj gönderen Asrım zenan » 01 Eyl 2010, 18:32

ayy çok kötü bir durum gercekten..başlarda ben öyle değildim..
şimdi böyle bitmeye yakın olunca hesap yapmaya başladım ..:(

Bende adını haykıracak bir nefes çığlık bile olsa..Susar mıydım sen giderken ardından çığlık çığlığa.Bende kollarından tutacak az biraz cesaret olsa.Bırakır mıydım sence seni ömrüm boyunca ..

“İtiraf Et” sayfasına dön