2011 MEZUNİYET KREDİSİ TAMAMLAMA SINAVI YAPILACAK MI?

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
enur

Re: 2011 MEZUNİYET KREDİSİ TAMAMLAMA SINAVI YAPILACAK MI?

Mesaj gönderen enur » 17 Eki 2010, 20:34

oktayteymur yazdı:sen bana sööyleee kredi bilgilerini söliym sana mezuniyt şartlarını. meslk mi okuyosun yoksaa düz falan mı dönemini yazz . kredilerini yazzzzz.
arkadaşım şu an toplamda 90 kredim var.
Alan kredimse 38..
Dönemim 6..

ben bu yıl 3 dönem sınavından 90 kredi daha toplasam da 12 kredim eksik kalıyor.
diyorum ki öğrenmek istediğim asıl şey; 3. dönem sınavdan sonra 12 kredilik ek sınav yapılacaksa mezunum ama bu msınavın yapılıp yapılmıcanı bilmiyoruz ve bu durumda bana ygs giriş belgesi verirler mi?

Kullanıcı avatarı
ursula
Acemi

Mesaj gönderen ursula » 20 Eki 2010, 19:15

enur, onu sizin yaptığınız gibi hesaplıyorlar, sanırım vermezler. Ek sınavda mezun dahi olsanız, önümüzdeki üç sınavda mezun olamayacağınız için onay vermezler.

enur

Mesaj gönderen enur » 21 Eki 2010, 11:01

ursula yazdı:enur, onu sizin yaptığınız gibi hesaplıyorlar, sanırım vermezler. Ek sınavda mezun dahi olsanız, önümüzdeki üç sınavda mezun olamayacağınız için onay vermezler.
İşte bu durumu kesin öğrenebilsem ona göre hareket ederim..
Nasıl bişi bu yaa... :(

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 21 Eki 2010, 12:16

enur yazdı:
oktayteymur yazdı:sen bana sööyleee kredi bilgilerini söliym sana mezuniyt şartlarını. meslk mi okuyosun yoksaa düz falan mı dönemini yazz . kredilerini yazzzzz.
Alan kredimse 38..
Dönemim 6..

ben bu yıl 3 dönem sınavından 90 kredi daha toplasam da 12 kredim eksik kalıyor.
diyorum ki öğrenmek istediğim asıl şey; 3. dönem sınavdan sonra 12 kredilik ek sınav yapılacaksa mezunum ama bu msınavın yapılıp yapılmıcanı bilmiyoruz ve bu durumda bana ygs giriş belgesi verirler mi?
tabikide veriyorlar yanlış bilgilendirmeyelim lütfen ygs ye girebilmek için tek şartları var oda dönem tutması temmuz sınavında 8 dnem tamamlandığı için girebilirsin

.ha kredileri soruyorsan onun mesuliyeti sende sınava giripte kazananlar için ek sınavı herzaman yapıyorlar.ki bu sene 20 kredi eksiği olduğu halde ınava girenide biliyorum.

takma kafana derslerini çalış sınavına gir ben de 6. dönemim ve ben de girecem sınava bu sene henüz kredi açığım yok ama olabilirde :) ama önemli olan sınvı kazanmak gerisi kolay

enur

Mesaj gönderen enur » 21 Eki 2010, 15:02

gülbeyaz yazdı:
enur yazdı:
Alan kredimse 38..
Dönemim 6..

tabikide veriyorlar yanlış bilgilendirmeyelim lütfen ygs ye girebilmek için tek şartları var oda dönem tutması temmuz sınavında 8 dnem tamamlandığı için girebilirsin

.ha kredileri soruyorsan onun mesuliyeti sende sınava giripte kazananlar için ek sınavı herzaman yapıyorlar.ki bu sene 20 kredi eksiği olduğu halde ınava girenide biliyorum.

takma kafana derslerini çalış sınavına gir ben de 6. dönemim ve ben de girecem sınava bu sene henüz kredi açığım yok ama olabilirde :) ama önemli olan sınvı kazanmak gerisi kolay
:D :D :D :D :D

böleyse harika..

bugün yine aöl çağrı merkezini aradım; ancak ocak ta bi bilgi verilebileceğini sölediler..ben ygs ye çalışmaya devam inş.

sümeyye-ferhat

Mesaj gönderen sümeyye-ferhat » 29 Eki 2010, 18:29

ya benimde öyle bi sorunum var toplam dönemim 5 toplam kredim 107 alan kredim 39 seneye temuuzda mezun oluyorum insallah fakat bi derslik acigiim oluyor eger ek sinav yapilirsa rahatlikla mezun oluyorum bende universite sinavina giebilirmiyim bu sartlarda lütfen yardimci olunnn

enur

Mesaj gönderen enur » 08 Kas 2010, 23:17

sümeyye-ferhat yazdı:ya benimde öyle bi sorunum var toplam dönemim 5 toplam kredim 107 alan kredim 39 seneye temuuzda mezun oluyorum insallah fakat bi derslik acigiim oluyor eger ek sinav yapilirsa rahatlikla mezun oluyorum bende universite sinavina giebilirmiyim bu sartlarda lütfen yardimci olunnn
arkadaşım senin durumun benden daha ii. merak etme sen hayli hayli girersin. bu yıl hazırlann..

Adore26
Çırak

Mesaj gönderen Adore26 » 11 Kas 2010, 02:07

Giremiyosun malesef arkadaşım. Girebilmen için mezun olabilir durumda olman gerekiyor buda şu demek oluo en son yapılan ağustosdaki sınavla beraber döneminin 5 ve üzeri olması ve 102den fazla toplam kredinin bulunması.Yani 102+ kredisi olanlar bi nevi son sınıf oluo. senin 90 kredin olsa 2011 iş takvimine göre mezun olma şansın yok. Kredi tamamlama sınavı genelde her sene yapılıo ama her sene olucak die kesin bi kural yok olsaydı takvimde yer alırdı ve sınava girebilmek isteyenler için ona göre bi plan çıkartılırdı.

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 11 Kas 2010, 16:11

Adore26 yazdı:Giremiyosun malesef arkadaşım. Girebilmen için mezun olabilir durumda olman gerekiyor buda şu demek oluo en son yapılan ağustosdaki sınavla beraber döneminin 5 ve üzeri olması ve 102den fazla toplam kredinin bulunması.Yani 102+ kredisi olanlar bi nevi son sınıf oluo. senin 90 kredin olsa 2011 iş takvimine göre mezun olma şansın yok. Kredi tamamlama sınavı genelde her sene yapılıo ama her sene olucak die kesin bi kural yok olsaydı takvimde yer alırdı ve sınava girebilmek isteyenler için ona göre bi plan çıkartılırdı.
ek sınavlar iş takviminde belirtilmez gerektiğinde yapılır ve neredeyse her sene üni kazanan aöl öğrencileri için yapılır

beyzi
Uzman

Mesaj gönderen beyzi » 13 Kas 2010, 20:57

benim alanım genel kültür okuduğum dönem 8 toplam kredim 124 ortak kredim 71 ben üniversite sınavlarına girebilirmiyim.mezun olabilmem için 68 kredim var .şimdiden teşekkür ederim... :)))))))))

beyzi
Uzman

Mesaj gönderen beyzi » 15 Kas 2010, 01:39

cvp veren yok mu ?

Adore26
Çırak

Mesaj gönderen Adore26 » 16 Kas 2010, 01:48

gülbeyaz yazdı:
Adore26 yazdı:Giremiyosun malesef arkadaşım. Girebilmen için mezun olabilir durumda olman gerekiyor buda şu demek oluo en son yapılan ağustosdaki sınavla beraber döneminin 5 ve üzeri olması ve 102den fazla toplam kredinin bulunması.Yani 102+ kredisi olanlar bi nevi son sınıf oluo. senin 90 kredin olsa 2011 iş takvimine göre mezun olma şansın yok. Kredi tamamlama sınavı genelde her sene yapılıo ama her sene olucak die kesin bi kural yok olsaydı takvimde yer alırdı ve sınava girebilmek isteyenler için ona göre bi plan çıkartılırdı.
ek sınavlar iş takviminde belirtilmez gerektiğinde yapılır ve neredeyse her sene üni kazanan aöl öğrencileri için yapılır
Hmm doğrudur hocam. Ama 102den az kredisi olanların sınav başvurusu yapamadığından eminim dershaneye yazılmadan önce araştırmıştım baya bi.
@beyzi
Girebilirsin :wink:

xSylarx
Çırak

Mesaj gönderen xSylarx » 18 Kas 2010, 15:22

Bence en rahatı mezun olduktan sonra ygs-lys sınavlarına girin, hem diploma elinizde olur,hem de sadece ygs-lys sınavına odaklanırsınız...Yoksa öbür türlü zor olur, zaten yüz yüze eğitim görmüyoruz aradan çıkarın lise yi diplomayı alın ondan sonra üniversiteyi düşünün :wink:

ASİ

Mesaj gönderen ASİ » 27 Tem 2011, 09:03

ya bende ygs ye girdim.kredim eksik .eğer bu ek sınav yapılırsa diplomaları ne zaman alıcaz.üniversiteye nasıl kaydolucam diplomasız

ozgur06
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen ozgur06 » 31 Tem 2011, 14:13

Arkadaşlar bende merak ediyorum bu ygsye katılma hakklarını.
Şuan benim 79 kredim var ve geçen hafta sınavlara girdim , girdigim bu sınavlardan tamamını geçersem 109 kredim oluyor. Yeni sezona 109 kredi ile başlıyorum şuan toplam dönemim 9. 2012 de yapılacak olan ygs sınavına girebiirmiyim 109 kredi ile ?

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön