sınavlar hakkında bir soru?

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
mobydick

sınavlar hakkında bir soru?

Mesaj gönderen mobydick » 13 Ara 2010, 20:43

merhaba..
şimdi ortak ve alan dersler diye iki bölüm var, tüm derslerim buralardan,
ortak dersleri kesinlikle başarmak ve en az 45 puan almak zorundayımm.
alan derslerinin de mutlaka sınavına girmek zorundayım fakat hepsinden geçmek zorunda değilim kalsam da kredimi tamamlıyorsam toplamda mezun olabiliyorum.?
bu bildiğim doğru mudur?

bir de ortak dersleri kesin vermem gerekiyor diye biliyorum, eğer ilk sonav (ocaktaki) başarızsız olursam diğer sınavlar ne zman yapılıyor?

bir soru daha:)
9 doğru yapınca 45 alıyoruz, mesala dersin kredisi 2. 100 de alsak 45 de alsak 2 kredi mi alıyoruz. sınavdan kaç puan aldığımızın bir önemi var mı 45 i geçtikten sonra?

lütfen yardımcı olun
çok çok teşkkürler şimdiden...

beyzi
Uzman

Re: sınavlar hakkında bir soru?

Mesaj gönderen beyzi » 13 Ara 2010, 21:02

merhaba..
şimdi ortak ve alan dersler diye iki bölüm var, tüm derslerim buralardan,
ortak dersleri kesinlikle başarmak ve en az 45 puan almak zorundayımm.
alan derslerinin de mutlaka sınavına girmek zorundayım fakat hepsinden geçmek zorunda değilim kalsam da kredimi tamamlıyorsam toplamda mezun olabiliyorum.?
bu bildiğim doğru mudur?

bir de ortak dersleri kesin vermem gerekiyor diye biliyorum, eğer ilk sonav (ocaktaki) başarızsız olursam diğer sınavlar ne zman yapılıyor?

bir soru daha:)
9 doğru yapınca 45 alıyoruz, mesala dersin kredisi 2. 100 de alsak 45 de alsak 2 kredi mi alıyoruz. sınavdan kaç puan aldığımızın bir önemi var mı 45 i geçtikten sonra?

lütfen yardımcı olun
çok çok teşkkürler şimdiden...

ikinci sorunuzdan başlıyayım ocak ayı sınavından sonra mayısta daha sonra temmuzda sınav oluyor.

3. sorunuz a yanıt .aldığınız dersin kredisi 2 ise 45 puan da alsanız 100 puan da alsanız krediniz 2 olucaktır.aldığınız nota göre krediniz değişmez.krediniz 4 ise yine aynı şekilde 45 puanda alsanız 100 de alsanız alacağınız kredi 4 tür.
diğer sorunuzda sizi yanlış bilgilendirmek istemediğim için cvp vermiyorum.
bu arada sınava hazırlanırken sitedeki testlerden çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.genelde sorular aynı çıkıyor.fakat son yapılan bikaç sınav testlerine bakın mutlaka BAŞARILAR....

ilyubet

Re: sınavlar hakkında bir soru?

Mesaj gönderen ilyubet » 17 Ara 2010, 00:55

selamlar beyzi 3 sınav olacaksınız derken bu sınavların hepsinde bu sene sectigmz derslerdenmi sorumlu tutulacagız birde sitedeki testlerden calışın aynı sorular cıkıyor demişsinz bize bir link verebilir msnz hangi sitede sorulara nerden ulaşılıyor ben bayagı bi aradım fakat bulamadım

“Diğer Dersler” sayfasına dön