MeSLeK Secimi

Her Konuda Tartışabilirsiniz
onur.gamze

MeSLeK Secimi

Mesaj gönderen onur.gamze » 14 Oca 2011, 16:11

arkadaslar bana yardim edebilirmisiniz?... sorun su : ben fransizca'yi cok iyi biliyorum.. ve acaba OSS den sonra tercumanlik mi yapsam yoksa Polis mi olsam onu dusunuyorum.. tercuman'lik ta bence fazla bir is yok, ama polis olmakta bi yarar var oda devlete sirtini dayiyorsun 2 bin TL veriyorlar... ama sizinde bi fikrinizi alayim dedim......

serenity
Doktor

Re: MeSLeK Secimi

Mesaj gönderen serenity » 14 Oca 2011, 17:08

öncelikle hayat senin hayatın... ne yapmak istediğine karar vermelisin. fransızca öğretmenliği ve çevirmenlikte pek iş olmadığı doğru. ama fransızcan dediğin gibi çok iyiyse bence yabancı dil sınavında kendini dene, fransızca seçmek zorunda değilsin. ingilizce öğretmenliği olur, rusça olur, sen bilirsin. polislik stres sahibi olmak demek. sen bilirsin. ama ygs de de iyi puan çıkarman şart...

onur.gamze

Mesaj gönderen onur.gamze » 14 Oca 2011, 18:51

teşekkür ederim.... peki mülakat sınavını geçemezsem ne oluyor ? YGS yi tekrarlamak zorunda mı kalıyorum ?

G.G.K.

Mesaj gönderen G.G.K. » 14 Oca 2011, 19:07

onur.gamze yazdı:arkadaslar bana yardim edebilirmisiniz?... sorun su : ben fransizca'yi cok iyi biliyorum.. ve acaba OSS den sonra tercumanlik mi yapsam yoksa Polis mi olsam onu dusunuyorum.. tercuman'lik ta bence fazla bir is yok, ama polis olmakta bi yarar var oda devlete sirtini dayiyorsun 2 bin TL veriyorlar... ama sizinde bi fikrinizi alayim dedim......
Tercumanlıkta aslında iş çoktur diye biliyorum. Ama Fransızca bilmen çok iyi ticaretli ilgili bir meslek seçebilirsin. Rusça ve Fransızca hep uluslar arası işlerde gerekli olan bir dil.

onur.gamze

Mesaj gönderen onur.gamze » 14 Oca 2011, 19:33

quote] Tercumanlıkta aslında iş çoktur diye biliyorum. Ama Fransızca bilmen çok iyi ticaretli ilgili bir meslek seçebilirsin. Rusça ve Fransızca hep uluslar arası işlerde gerekli olan bir dil.[/quote]

teşekkürler bende öyle düşünüyorum saol.... ne kadar çok fikir verirseniz okadar çok iyi olacak benim için arkadaşlar...

Kullanıcı avatarı
Deliyürek
Asistan

Mesaj gönderen Deliyürek » 02 Şub 2011, 21:56

Unearthed Arkadaşım kim bilgilendirdiyse seni yanlış bilgilendirmiş. Ben polis oğlyum ve polis okulu öğrencisi kardeşiyim. Çevik Kuvvet olmak için ayrı bir sınav zorunluluğu yok. Yeni mezunların %70 i Çevik Kuvvet oluyor. Yunus olmak içinde Kolej veya akademi mezuniyeti şartı yok(bizzat tanıdığım Yunusluk yapmış PMYO mezunu var.)Yunusluk gibi yerler için ayrıca sınavlar oluyor ama bu iş daha çok her yerde olduğu gibi Torpile bakıyor. Arkadaşım sana gelirsek benim tavsiyem varsa Fransız Dili ve Edebiyatı oku iş bulamazsan o zaman KPSS ile çok daha kolay 6 aylık POMEM(Lisans Mezuniyeti Şartı Var.) eğitimiyle yine polis olursun.

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 03 Şub 2011, 19:27

deliyürek arkadaşıma katılıyorum
O Şimdi Üniversiteli

onur.gamze

Mesaj gönderen onur.gamze » 05 Şub 2011, 14:01

ok saol Deliyürek. ama Polis olmayi kucuklukten beri istiyorum yani KOMISER veya baskomiser veyatta polis olup tercumanlik yapabilirim en azindan SIRTIMI DEVLETE DAYAMIS OLURUM. :) bilgisayarin onunde falan daha iyi olmaz mi sizce :)

Kullanıcı avatarı
Deliyürek
Asistan

Mesaj gönderen Deliyürek » 20 Şub 2011, 23:43

İnşallah hedeflerine ulaşırsın. :)

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön