YGS VE TERCİHLER

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

YGS VE TERCİHLER

Mesaj gönderen kripton » 06 Ara 2011, 17:42

Arkadaşlar merhaba, sizlere akıl danışmak istiyorum bazı konularda.

Benim ocak sınavı ile 6. dönemim bitmiş olacak. Temmuz sınavı ile mezun olma ihtimalim yüksek. Şu an kredim 136.

Biliyorsunuz bu ay ygs başvuruları başlıyor ama ben çok kararsız kaldım. Şöyle ki:

Ben ingilizce 6-7 ve 8 i ilk sınavlarımda geçebilirmiyim kestiremiyorum. Öncekilere göre zor geldi. Malum bunlar ortak ders ve geçmem gerek. Ama 2012 ygs sonrası tercih yapar da temmuz 2012 de mezun olamazsam ve dolayısıyla 2013 ygs sonucu diploma notumu yarı yarıya azaltırlarsa, hoş olmaz. Sorum şu;

1) Ben 2012 ygs ye girsem ( lys ye girmeyi düşünmüyorum ) tercihleri ne zaman yapmam gerekiyor. Açık lise temmuz sınavı 28- 29 temmuz. Ben bu sınavı atlattıktan sonra mı yapacam tercihleri acaba :?: Tam tarihi belli mi son tercihlerin :?: Hani en azından mayıs sınavını atlattıktan sonraya denk gelirse tercih tarihleri en azından mezun olamama ihtimalim olursa tercih yapmazdım.

2) Zaten bir de ilgim olan bir bölümün olmaması da beni düşündürüyor. Yani ben bu sene istemediğim bir bölüm tercih ederim de seneye de kafama göre bir bölüm açılırsa diploma notu yine azalıyor. Bu diploma notunun sonuca çok etkisi oluyor mu :?: Mesela 80 diploma notunu tercih yaparsam 40 a mı düşürüyorlar :?:

Resim

srcn7
Yardımcı Asistan

Re: YGS VE TERCİHLER

Mesaj gönderen srcn7 » 06 Ara 2011, 19:04

binevi aynı duyguları paylasıyoruz. Tercih yapıpta mezun olamazsan 2013 için sıkıntı yaşayabilirsin. Lakin benim sorunum; temmuz sınavında mezun oldugumuzu ne zaman açıklayacaklar ? tek korkum o.

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 06 Ara 2011, 19:25

kripton yazdı:Arkadaşlar merhaba, sizlere akıl danışmak istiyorum bazı konularda.

Benim ocak sınavı ile 6. dönemim bitmiş olacak. Temmuz sınavı ile mezun olma ihtimalim yüksek. Şu an kredim 136.

Biliyorsunuz bu ay ygs başvuruları başlıyor ama ben çok kararsız kaldım. Şöyle ki:

Ben ingilizce 6-7 ve 8 i ilk sınavlarımda geçebilirmiyim kestiremiyorum. Öncekilere göre zor geldi. Malum bunlar ortak ders ve geçmem gerek. Ama 2012 ygs sonrası tercih yapar da temmuz 2012 de mezun olamazsam ve dolayısıyla 2013 ygs sonucu diploma notumu yarı yarıya azaltırlarsa, hoş olmaz. Sorum şu;

1) Ben 2012 ygs ye girsem ( lys ye girmeyi düşünmüyorum ) tercihleri ne zaman yapmam gerekiyor. Açık lise temmuz sınavı 28- 29 temmuz. Ben bu sınavı atlattıktan sonra mı yapacam tercihleri acaba :?: Tam tarihi belli mi son tercihlerin :?: Hani en azından mayıs sınavını atlattıktan sonraya denk gelirse tercih tarihleri en azından mezun olamama ihtimalim olursa tercih yapmazdım.

2) Zaten bir de ilgim olan bir bölümün olmaması da beni düşündürüyor. Yani ben bu sene istemediğim bir bölüm tercih ederim de seneye de kafama göre bir bölüm açılırsa diploma notu yine azalıyor. Bu diploma notunun sonuca çok etkisi oluyor mu :?: Mesela 80 diploma notunu tercih yaparsam 40 a mı düşürüyorlar :?:
1) tercihler lys ye grmesende herkesle aynı tarihlerde yapılıyor. temmuzda yapılır genellikle tercihler.

2)eğer sadece aöf düşünüyosan diploma notunu çokda düşünme derim çoğu bölüme barajın biraz yukarısında bir puan alabiliyorsun.

ek olarak bu sene yeni aöf bölümleeri açılacak diye biliyorum. ama hangi bölümler olur onu bilemiyorum.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 06 Ara 2011, 20:14

Teşekkürler gülbeyaz cevapların için.
Resim

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 06 Ara 2011, 22:11

MEZUN OLAMAZSAM DIYE DUSUNME CUNKU BENDE EK SINAVA KALIYORUM MALESEF YAPARLAR DIYE DUSUNUYORUM HER SENE YAPIYOLAR.

doxylamine
Asistan

Mesaj gönderen doxylamine » 07 Ara 2011, 12:14

aynen 2013 te ek sınavla mezun olacağım kredi değilde dönem kalıcak yalnızca

ne ara tercih yapıcam çıkma belgesini alıcam lys den sonra,bilmiyorum tam. problem olmaz inşallah.

Kullanıcı avatarı
şubat soğuğu
Acemi

Mesaj gönderen şubat soğuğu » 07 Ara 2011, 16:00

srcn7 yazdı:binevi aynı duyguları paylasıyoruz. Tercih yapıpta mezun olamazsan 2013 için sıkıntı yaşayabilirsin. Lakin benim sorunum; temmuz sınavında mezun oldugumuzu ne zaman açıklayacaklar ? tek korkum o.
genelde en geç 1 ay sonra açıklanıyor
Adı : BATUHAN Soyadı : ÇETİN
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / SOSYAL BİLİMLER
Öğrencilik Durumu : MEZUN

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön