AOBP notuna yeni düzenleme

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Re: AOBP notuna yeni düzenleme

Mesaj gönderen kardelen198 » 02 Mar 2012, 22:11

Hepimizin dileği budur emrahk keşke dediğin gibi olsa hiçbir çocuk çalışmak zorunda olmasa, herkes istediği eğitimi alabilse, mezuniyetten sonra herkes istihdam edilse keşke keşke keşke... :roll:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Mar 2012, 22:14

kardelen198 yazdı:Hepimizin dileği budur emrahk keşke dediğin gibi olsa hiçbir çocuk çalışmak zorunda olmasa, herkes istediği eğitimi alabilse, mezuniyetten sonra herkes istihdam edilse keşke keşke keşke... :roll:
Hiçbir çocuk çalışmasa diye bir durum yok ki. Çalışmayan hiçbir şeyi haketmez. Ama parası olupta dersane - özel ders vs. alan öğrencinin okul kazanıp, bu imkana sahip olmayan ve aynı çalışkanlık potansiyeline sahip diğer bir çocuğun okuyamaması kabul edilecek birşey değil. Bu değişsin istiyorum. Yoksa yan gelip yatıp, sonra Mühendislik, Tıp vs. hiçbir ülkede okutmazlar adama... :)
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 02 Mar 2012, 22:19

Hiçbir çocuk çalışmak zorunda olmasa derken, küçücük yaşında çocuk işçi olarak çalışan çocukları kastettim benim gibi yani 13 yaşında bir tekstil atölyesinde çalışıp okula gönderilemeyen çocuklar da var okul sıralarında oturmayı sonuna kadar hakederken...

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 03 Mar 2012, 13:02

sorun diğil emrah olayay vakıf olan şıp diye cevaplıyor forumda diğer arkadaşları okuyunca pes edivericek insan senin yazıları okuyunca keyifleniyor insan sözünü tutucam diye şartlanma ben artık ders çalışamıyorum işten zaman olmuyor deneme olmuş olucak benimki artık bu yıl aydınlattın zaten kontenjansız o netlerle şurası burası olur diye ben bi gireyimde olmassa tercihimde yardımcı olmanı istiyim bu arada dersten zaman bulupta burda herkese yanıt vermeye çalışmanda taktire şayan BAŞARILARRRR

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 03 Mar 2012, 14:50

kardelen198 yazdı:Hiçbir çocuk çalışmak zorunda olmasa derken, küçücük yaşında çocuk işçi olarak çalışan çocukları kastettim benim gibi yani 13 yaşında bir tekstil atölyesinde çalışıp okula gönderilemeyen çocuklar da var okul sıralarında oturmayı sonuna kadar hakederken...
Hmm, Türkçe'nin azizliğine uğradım. Dediğine katılmamak mümkün değil zaten, ama ülkemizde bir ütopya bu istekler. Geçim derdi vs. nedeniyle.
ferda_efsa yazdı:sorun diğil emrah olayay vakıf olan şıp diye cevaplıyor forumda diğer arkadaşları okuyunca pes edivericek insan senin yazıları okuyunca keyifleniyor insan sözünü tutucam diye şartlanma ben artık ders çalışamıyorum işten zaman olmuyor deneme olmuş olucak benimki artık bu yıl aydınlattın zaten kontenjansız o netlerle şurası burası olur diye ben bi gireyimde olmassa tercihimde yardımcı olmanı istiyim bu arada dersten zaman bulupta burda herkese yanıt vermeye çalışmanda taktire şayan BAŞARILARRRR
Anlayışın için teşekkürler Ferda abla. Ben inanıyorum kazanacağına, dediğim gibi. Sınavda soruları iyi oku, altı çizgili olan sorular oluyor ve onlar kafa karıştırıyor bazen, onlara dikkat et. İnan açık lisede öğrendiğin bilgiler bile gayet yetiyor çoğu soruya...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön