yardım arkadaşlar

Matematik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
ftma

yardım arkadaşlar

Mesaj gönderen ftma » 10 Eki 2012, 01:58

arkadaşlar yeni kayıt oldum liseye üst sınıfa geçenlerden yardımcı olabilirlermi derslere nasıl çalışmalıyım çıkmış soruları indirdim ama anlamadım sınavda hangi oturuma gireceğim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: yardım arkadaşlar

Mesaj gönderen kripton » 10 Eki 2012, 03:44

Konuyu tartışma bölümüne açsan daha görünür olurdu. Hem de başlıkla alakası olurdu. Bu konuya dikkat edelim arkadaşlar.

Sözel derslerin kitaplarını mutlaka baştan sona oku. Daha sonra çıkmış soruları çöz.

Sayısal derslerde açık lisenin kitabı bazen yetersiz kalabiliyor ben özellikle matematik ve kimya dersinde üniversiteye hazırlık kitabından yardım aldım. İnternette de ekol hoca sitesinden çalıştım. Konuları bitirdikten sonra geçmiş soruları çözmenin faydası çok. Bu soruları çözerken anlamadığın konuya tekrar çalışabilirsin.

Ders seçimi yaptın mı :?:

Mesela diyelim edebiyat -1, din-1, matematik-1, sağlık-1, kimya-1, fizik-1, ingilizce-1.......... i seçtin. Bu dersler 4 oturuma farklı farklı dağılmıştır. Diyelim ki edebiyat-1 sen bu dersin hangi oturumda olduğunu bulacaksın ve öyle çalışacaksın. Ders seçimi yaparken seçtiğin dersin hangi oturuma denk geldiği yazıyor zaten dikkat ettiysen.
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 10 Eki 2012, 03:47

Sınavda normalde 4 oturuma da girilir. Seçtiğin ders sayısı 8-12 arasındaysa genelde her oturuma 3-4 ders düşüyor. Sınav giriş belgesini aldığın zaman onun üstünde de seçtiğin tüm dersler ve hangisine hangi oturumda gireceğin yazar zaten. Sen derslerine sıkı çalışmaya bak. Sistem aslında çok kolay
Resim

ftma

Mesaj gönderen ftma » 12 Eki 2012, 18:08

çok teşekkür ederim arkadaşım cevapların için ders seçimlerimi yaptım 14 tane dersim var sadece 3 seçmeli ders vardı onların ikisini seçmek zorunda kaldım 30 krediye tamamlamamı söyledi kaydımı yapan kişi diğer dersler ortakmış yani zorunlu seçtim seçmeli olarak sanat tarihi ve ekonomiyi seçtim baya dersim var hayırlısı olsun bakalım

“Matematik” sayfasına dön