İkinci bir liseye daha başlamak.

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
KGamze
Doçent

İkinci bir liseye daha başlamak.

Mesaj gönderen KGamze » 13 Eki 2012, 23:18

Açık öğretim lisesinden mezun oldum. Şimdi ise açık öğretimden gene meslek lisesine kayıt olmak istiyorum seneye bu mümkün müdür?

Bir de meslek lisesi zor mu açık öğretimin? ben düzünden mezun oldum artık sınav işini kaptım ama mesleği nasıl bitirmesi zorlar mı?

Bir şey daha en erken kaç yılda bitiriyoruz?

Arkadaşlar okul öncesini kazanmam için eşit ağırlık olmam lazım ama ben matematik yapamadığım için çocuk gelişimi bölümünden faydalanmaya çalışacağım. Üniversite de bu yıl yerleşemezsem öncelik meslek liselerinde biliyorsunuz, seneye açık öğretimin meslek lisesine bu bölüm için kayıt olacağım tabii tekrar ikinci bir lise okuma hakkım varsa sanki böyle bir şey vardı umarım hala geçerlidir. eğer öyle bir hakkım varsa bir soru daha meslek lisesini okurken üniversiteye hazırlanıp yerleşebilirsem, sonuçta düz lise mezunuyum başladığım meslek lisesini dondurabilir miyim?

Biraz karışık gelmiş gelebilir eğer yardım etmek isteyen olursa tekrar teker teker açıklarım öncelikle böyle bir hakkım var mı onu öğrenmem lazım. :oops:

KGamze
Doçent

Re: İkinci bir liseye daha başlamak.

Mesaj gönderen KGamze » 15 Eki 2012, 03:26

Şu köre bir sadaka der gibi sesleniyorum. :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 15 Eki 2012, 04:04

KGamze yazdı:Açık öğretim lisesinden mezun oldum. Şimdi ise açık öğretimden gene meslek lisesine kayıt olmak istiyorum seneye bu mümkün müdür?

Bir de meslek lisesi zor mu açık öğretimin? ben düzünden mezun oldum artık sınav işini kaptım ama mesleği nasıl bitirmesi zorlar mı?

Bir şey daha en erken kaç yılda bitiriyoruz?

Arkadaşlar okul öncesini kazanmam için eşit ağırlık olmam lazım ama ben matematik yapamadığım için çocuk gelişimi bölümünden faydalanmaya çalışacağım. Üniversite de bu yıl yerleşemezsem öncelik meslek liselerinde biliyorsunuz, seneye açık öğretimin meslek lisesine bu bölüm için kayıt olacağım tabii tekrar ikinci bir lise okuma hakkım varsa sanki böyle bir şey vardı umarım hala geçerlidir. eğer öyle bir hakkım varsa bir soru daha meslek lisesini okurken üniversiteye hazırlanıp yerleşebilirsem, sonuçta düz lise mezunuyum başladığım meslek lisesini dondurabilir miyim?

Biraz karışık gelmiş gelebilir eğer yardım etmek isteyen olursa tekrar teker teker açıklarım öncelikle böyle bir hakkım var mı onu öğrenmem lazım. :oops:
şimdi öncelikle bi öneriyle başlıycam.liseden mezun olmuşsun ne güzel .senin yerinde olsam ünivrsiteye iyi bir çalışmyla hazırlanıp iyi bir bölüm kazanıp okurdum. ama ben meslek mezunu olmak istiyorum diyosan, mesleki açıköğretim lisesine kayıt yaptırırsan 2 senede bitiriceksin. yani 2 yıl daha okuman gerekicek.birinci yıl hızlandırılmış ders leri alıcaksın (yüzyüze eğitim)ikinci yıl ise staj yapıcaksın tüm bi yıl ve mezun olucaksın.yüzyüze eğitim hafta sonları veriliyo.lise mezunu olarak mesleki açık öğretim lisesine kayıt yapılınca 2 yılda bitiriliyo.daha erken olmuyo.meslekte okurken ünv kazanırsan tabiki yerleşebilirsinkayıtını silik duruma getirirsin. çünkü sonuçta lise mezunusun.çocuk gelişimi okuyup bitirrsen tabiki okul öncesi 4 yıllık kazanma şansın çok yüksek.ama okul öncesi öğretmenliğinin açıköğretim fakültesinden kaldırıldığını sanırım biliyorsundur.eğer okuycaksan örgün okuyacaksın. başarılar dilerim
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 15 Eki 2012, 06:46

Evet, örgün olarak okumak istiyorum üniversiteyi. Açık öğretim fakültesinden kaldırıldığını biliyorum o bölümün. Şu an dershaneye gidiyorum ama matematik hiç yapamıyorum bu yüzden okul öncesine yerleşme şansım o kadar az ki yok denecek kadar. Ama çocuk gelişimi için matematik üçüncü sırada ve puan türüm daha yüksekti bu yıl düz lise olarak yerleşemezsem seneye bu şekilde denemek zorundayım çünkü üniversiteyi iki yıla kazanabilir miyim bilemiyorum bu durumda şansım hiç yok boşa kürek çekmektense en azında kadrolu öğretmen olmadan işimi yapmaya başlayabilirim. İki yıl çok değil ne güzel ikinci senemde işimle haşır neşir olabilecekmişim. Eğer kazanamazsam kayıt olacağım. çok teşekkür ediyorum yardımcı oldunuz.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 30 Tem 2013, 20:23

Bak, bu yıl dershaneye giderken hafta sonları yüz yüze ders alsaydım. Şimdi yerleşemedim. Aylar sonra staj yapardım seneye üniversitedeyim. Şimdi bir yıl daha geriden al Gamze devam hiç şaşırmıyorum sürünmelerine.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön