Askerlik ile İlgili Sağlık Sorunlarım

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Askerlik ile İlgili Sağlık Sorunlarım

Mesaj gönderen Jackal4540 » 07 Kas 2012, 02:34

Arkadaşlar şubat doğumluyum 1993 bu sene ocak ayında yoklama kağıdı gelecek askere şubatta gideceğim maalesef bazı sağlık problemlerim var kist tedavi edildi doktor ilacımı kesti fakat onun dışında sağlık problemlerim var.
Boy 1.76
Kilo 110 fakat hiç kilolu göstermiyorum boylu olduğum için ama göbeğe yandan bakınca anlaşılıyor sarkıyor önden bakınca geniş duruyorum.
Hipertansiyon var tansiyon 130 ve 150 arasında dolaşıyor az bir şey hareket edincetansiyon fırlıyor.Şu an 3 çeşit tansiyon ilaçları kullanıyorum.İlaçlarım raporlu.
Ayaklarım düz taban ama ileri düz taban sorunu yok iyide değil orta düzeyde.Ama ayaklarım düz değil yan basıyor
Sürekli baş ağrısı baş dönmesi miğde bulantısı yaşıyorum.
Şimdi Sorum şu:
Askere alırlarmı yoksa muafmı olurum onu merak ediyorum.
Şimdiden teşekkürler.
En son Jackal4540 tarafından 07 Kas 2012, 03:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

emrahk
Onursal Üye

Re: Askerlik ile İlgili Sorum

Mesaj gönderen emrahk » 07 Kas 2012, 03:18

Kilo nedeniyle askerlikten muaf tutulman zor görünüyor. Benim dayımın oğlu aşırı kilolu olmasına rağmen askere aldılar. Göz göre göre askerlikte zorlanan, sürekli yorgunluktan rahatsızlanan kuzenim, terhisine birkaç ay kala "askerlikten muaf" tutulabildi.

Ama diğer sağlık sorunlarına göre, doktorların vereceği rapor göz önüne alınarak durum ne olur bilemem. Bence tecil ettir derim...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Re: Askerlik ile İlgili Sağlık Sorunlarım

Mesaj gönderen Jackal4540 » 07 Kas 2012, 03:28

Cevabın için çok Teşekkür Ederim Emrah Abi.
Tecil ettirmem zor gibi gözüküyor çünkü aol'de okuduğum dönem 14 ve zorunlu dersler yüzünden bu dönem uzadı 12 tane zorunlu dersim vardı 3'üncü ek sınava girdiğimde dersler muaf olarak 6'ya düştü.Ve dönemim 14 dönem olduğu için tecil ettiremiyorum öğrencilik durumum hala aktif 6 zorunlu dersi seçip geçtikten yada muaf olduktan sonra mezun olabiliyorum.Aol web sayfasında askerlik tecil şartlarına baktım 12 dönem yada 12 dönemin altı olanlar tecil ettirebiliyormuş.Şu an pek hazırlıklı değilim askerliğe gitmek istiyorum ama orada çok zorlanırım kilodan,düz tabandan,Tansiyondan,Ve baş ağrısı ve mide bulantısıda araya girince beni çok zorlar revirdeki komutanlar iyi olmuyormuş sert diyorlar askeri hastanedede derdini anlatmak zor oradaki sağlık görevlileride senin sağlıklı olmasan bile sağlıklıyım demeni bekliyorlar.Sağlıklı olsam koşa koşa gideceğim ama çok zorlanırım azar işitirim :( Sence askerliği tecil ettirmenin başka yolu yokmu ?

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 07 Kas 2012, 17:14

Askeri hastaneye gitmeyi dene.Eşiminde askerlik tecilllerinde,savcılık ve Askerlik şubesi askeri hastaneye sevk etti.Biz cümleyi toparlamaktan korkerken,DOKTOR"bende sen gibi çok kaçtım iş güç meselesi,özel sektör zor"dedi ve bi ton hastalık yazdı ki bizimki olmayan hastalık şubede idare edicek kadarlıktı.Askeri Hastanede o kadarda sert olmuyolar.Bİ dene

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 07 Kas 2012, 23:14

ferda_efsa yazdı:Askeri hastaneye gitmeyi dene.Eşiminde askerlik tecilllerinde,savcılık ve Askerlik şubesi askeri hastaneye sevk etti.Biz cümleyi toparlamaktan korkerken,DOKTOR"bende sen gibi çok kaçtım iş güç meselesi,özel sektör zor"dedi ve bi ton hastalık yazdı ki bizimki olmayan hastalık şubede idare edicek kadarlıktı.Askeri Hastanede o kadarda sert olmuyolar.Bİ dene
İnşallah iyi doktorlara denk gelirim.Ama benim iş güç yok sadece açık lise öğrencisiyim ve açık lise bitsede ardından ygs'ye girsemde bir faydası olmaz.Açık öğrtim sınavı ocak ayında zaten yoklamanın geleceği ayda.Tecil ettirmem mümkün değil.Birde sağlık problemlerime gelince Bursadakinleri İstanbul Askeri Gata Hastanesine gönderiyorlar.Sizin gittiğiniz orasımı

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 08 Kas 2012, 05:45

Arkadaşlar bu üstteki yazımıda dikkate alarak bir şey daha sormak istiyorum.Benim yoklamam ocak ayında gelecek o yoklama süresi 14 ay sürüyormuş yeni askerlik kanununa göre.Diyelimki bu ocak ayında girdiğim açık öğretim sınavlarında mezun oldum.Ve ygs'ye yazıldım o 14 ay yoklama süresi içinde üniversite sınavlarına girip güzel olmasada bir bölümü tutturdum ve bu 14 ay içerisinde öyle bir şey yapma şansım varmı.Yoksa yoklama kağıdı gelince ne yapsam erteletemiyormuyum ?
İlginiz için Şimdiden Teşekkür Ederim.

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 09 Kas 2012, 02:40

Eşim kütahyada akseri hastaneye sevk olmuştu.Savcılık tarafından senide sevk etseler bile muayenede gider doktora söylersin.Eğitim için bana bu imkanı verebilirimisiniz diye.Benim ablam açık lisede yaşının büyük olmasından ve eğitimde geç kalmasından dolayı rica edip kayıtları kaçırdığı halde,mazeretli kayıt yaptırabildi.Bu sayede bir yıl beklemekten kurtulup öğrenci oldu.Şansını dene.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 09 Kas 2012, 04:03

ferda_efsa yazdı:Eşim kütahyada akseri hastaneye sevk olmuştu.Savcılık tarafından senide sevk etseler bile muayenede gider doktora söylersin.Eğitim için bana bu imkanı verebilirimisiniz diye.Benim ablam açık lisede yaşının büyük olmasından ve eğitimde geç kalmasından dolayı rica edip kayıtları kaçırdığı halde,mazeretli kayıt yaptırabildi.Bu sayede bir yıl beklemekten kurtulup öğrenci oldu.Şansını dene.
İyi fikir ama izin vereceklerini sanmıyorum askeri hastaneden tecil almak zor çünkü doktorlar kendilerini bir b.k zannediyor orda afedersin.Kaç kişi fırça yiyiyor askeri hastanelerde senin bir şeyin yok bilmem öyle böyle askere gideceksin oğlum felan benim akrabalarım anlattı.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 09 Kas 2012, 09:50

Arkadaşlar Yokmu başka cevap verecek.Bu olayı yaşayan bir sürü arkadaşlar var onlarda bilgilensin.73 kişi bakmış 2 kişi cevap vermiş.

Kullanıcı avatarı
Kayhan
Çırak

Mesaj gönderen Kayhan » 09 Kas 2012, 21:48

Bahsettiğin koşullarda, askerliğe durumu elverişli değildir diye onay çıkması çok zor. Askeri kanallar tecil olayına bakmaz, direk okullar ve şahsın kendisi tecil işlemlerini yürütür. Senin tecil şartların yoksa, muayeneden sonra tertipli olarak askere alınırsın. Sağlık koşullarına gelince, raporlarını askeri muayene de sunacaksın. Bunun için gataya sevk olursun, orada heyete girersin, sadece düz tabanla ilgili şansın olabilir, oda insiyatife kalmış bir durum. Bunun haricinde kilo ve tansiyon ile ilgili mazeret alamazsın. Tabi bunun tam net cevabını sana Şube ve heyet verecek, onun için buradan net cevaplar vermek çok zor. Benim yiğenim askere gitmeden önce, diz kapağında kıkırdak problemi vardı, yinede askere aldılar. Sonra askerliğinin 6. ayında Gataya sevk oldu, Haydarpaşada ameliyat oldu hem menisküs, hem diz kapak kıkırdağı üzerine, toplam 3 ay hava değişimi alıp, askerliğine devam etti.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 10 Kas 2012, 00:32

Benim durumumda olan bir sürü öğrenci var:

Merhaba.
Yaşım 19
Öncelikle konu için çok teşekkür ederim.
Bazı sağlık nedenlerimden dolayı ve üniversite okuyup kısa dönem yapmak istediğimden dolayı askerliği tecil ettirmek mecburiyetindeyim.Açık lise öğrencisiyim ve kredileri tamamladım ancak zorunlu derslerden dolayı okulum uzadı 13 dönem oldu açık lisedeki tecil hakkını kaybettim ocak ayında gireceğim açıköğretim sınavlarında 4 tane zorunlu dersten muaf olduktan sonra diplomamı alıyorum.Lise mezunu oluyorum ve bu diploma ile askerliğimi tecil ettirebiliyormuyum ?
Yoksa,yoklama kağıdı geldiğinde hiç bir şey yapamazmıyım ? Böyle bir şey olsa bile diplomanın gelmesi uzun sürüyor bilgisayardan işlem yapamazlarmı ?
Doğum tarihim 23.01.1993
Aklıma çok takılıyor lütfen yardımcı olun sitede emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Ve Askere giden Tüm arkadaşlara hayırlı teskereler dilerim

Bir siteden alıntı yaptım 93'lülerin askerliği diye bir siteden böyle bir şey oluyormu bu arkadaşın dediği gibi lise diploması ile tecil oluyormuş galiba ama tam emin değilim.Bu zorunlu ders denen lanet şey yüzünden hayatım karardı.

dolma
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dolma » 21 Kas 2012, 11:19

ben de 93 doğumluyum ertelettim askerliğimi. sen niye erteletmiyorsun bildiğim kadarıyla dönemi 12 yi geçmeyenler erteletebiliyor.

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 27 Kas 2012, 05:37

dolma yazdı:ben de 93 doğumluyum ertelettim askerliğimi. sen niye erteletmiyorsun bildiğim kadarıyla dönemi 12 yi geçmeyenler erteletebiliyor.
Benim dönem 12'yi geçti

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön