Selam herkese :)

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
diamonds
Acemi

Selam herkese :)

Mesaj gönderen diamonds » 18 Oca 2013, 09:47

Arkadaslar merabalar..

Bu sene okulda bi sıkıntı yasamamama rağmen 12. sınıfta acık liseye gecme kararı aldım. Sebebi sınava daha iyi hazırlanmak gibi görünse de tam öyle değil aslında. Kendime üniversite sınavı icin 2 yıl süre tanıyorum. Cünkü hedefim en basından beri cok yüksek ve bu benim icin hemen ulasabileceğim bir basarı değil.

Ankara - Psikoloji istiyorum. Varmı aranızda psikoloji okumak isteyen?
Taa orta okuldan beri bu bölümünde okumanın hayallerini kurdum sürekli. Cok seviyorum birilerinin dertlerini cözebilmeyi, onlara yardımcı olabilmeyi..

Ne yazık ki okul beni oyalamaktan baska bir ise yaramadı. Sistem okullarda öğrettiğini sormuyor bunda hemfikiriz büyük ihtimalle. Tam gündü okulum. Günümün yarısından fazlası bosa gidiyor gibi hissediyordum. Sınıf yüzünden hocalar verimli ders isleyemeyince, okulun bana koca 3 yılda benim calısmalarımın dısında bir sey katmadığını anlayınca bu kararı verdim.

Pisman değilim, hic olmadım, umarım olmam da. Zaten simdi arkadaslarımın coğu rapor alabilme cabasında. Dersaneye gidiyordum, hazırlık sürecinde sözel derslerimde eksiklerim azalınca özel dersle devam etmeye karar verdim.

Simdi önümde üniversite sınav icin koca bir yıl var ve benim sıkıntım yalnızca matematik - geometri alanında.
Umarım bir yılda istediğim bölüme girecek puanı alabilirim.

Belki ilerde bir gün karsılasırız da neden olmasın :)
( Aman kücük problemler yüzünden olsun da ..)

Tesekkür ederim vaktinizi ayırıp okuduğunuz icin.
Umarım sizde istediğiniz yerlere gelir ve bütün ömrünüzü mutlu mesut gecirirsiniz.

Hııı birde unutmadan hani herkes diyor ya '' Yeter ki iste, umut et, cabala, hersey yoluna giriyor''
Gercekten öyle. Yalnızca kendimize güvenmemiz lazım.

Her sey gönlünüzce olsun.
Görüsmek Üzeree :)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Selam herkese :)

Mesaj gönderen kripton » 18 Oca 2013, 20:12

hoşgeldin diamonds aramıza. Doğru yoldasın :) Kişi isterse okuldan bağımsız da çalışarak istediği yere gelebilir. Açık lise bizlere sunulmuş güzel bir nimet. Sen yeter ki düzenli ve azimli çalış inşallah istediğin bölümü kazandığın haberlerini alırız. Açık lisede okuyup da çok güzel bölümler kazanan arkadaşlarımız var. Başarılar
Resim

diamonds
Acemi

Mesaj gönderen diamonds » 18 Oca 2013, 20:30

Hosbulduk, tesekkür ederim kesinlikle katılıyorum dediklerine.
İnsallah hepimizin iyi haberlerini alırız :)

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Oca 2013, 20:34

merhaba hg aramıza :) bende psikolojiyle ilgileniyorum çok istiyorum ama mat ve geo yüzünden bu hayalim olmuycak gibi :roll: bir mucize bekliyorum :mrgreen: senin yolun açık inş istediğin bölümü okursun :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

diamonds
Acemi

Mesaj gönderen diamonds » 18 Oca 2013, 20:41

Hosbulduuk.

Bir sey söyleyim mi bende matematikte 0 ' dım.
İnan ki hic birsey bilmiyordum. Ama gecen sene bi hırs geldi bana ve temelimi kurtardım. Yani ezber yapmak yerine konuların en kolay kısımlarını, mantığını ufaktan anlamaya calıstım. Yeterli oldu mu tabii ki hayır. Yalnızca Yeni konular öğrenirken artık afedersin mal mal bakmıyorum :) Yani ufkumu actım diyebilirim bir nevi matematik konusunda. Öğrenmek icin ön yargımı kırdım.

Yani söylemek istediğim hayal değilmis aslında onu fark ettim. Simdi ise kurtardığım temelimin üzerine bina insa etmeye basladım. Bence sen de yapabilirsin. Cok rahat söylüyorum cünkü senin olduğun yerden basladım ben.
En son diamonds tarafından 19 Oca 2013, 00:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 18 Oca 2013, 22:51

aramıza hoi geldin bn rehberlik ve psikolojik danışman istyrm bnmde sıkıntım geometri ve matematik napcam bilmiyorum allah önümüzü açık etsin başarıp yapıcaz artık :)

tekrar hoşgeldin

diamonds
Acemi

Mesaj gönderen diamonds » 18 Oca 2013, 22:58

Hosbulduk :)
Pdr de harika bi bölüm. Dediğimiz gibi istememiz yeter tabii ki yapıcaz yeterince istersek :)

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 18 Oca 2013, 23:29

yani güzel bölüm diyolar iş olanaklarıda var herhalde acaba ataması nasıl ya

diamonds
Acemi

Mesaj gönderen diamonds » 18 Oca 2013, 23:52

Psikoloji- Pdr- Hukuk.
Tm nin en gözde bölümleri.
Kazanmak zor, okuması keyifli ve is olanakları neredeyse %100. Özellikle psikoloji ve pdr geleceğin meslekleri diye geciyor bu sıralarda. Her sirket bi pdr uzmanı, psikolog mutlaka bulundurmak zorunda. Hatta hani herkesin bi aile hekimi var ya, artık herkesin bi aile psikoloğu bile olacak deniliyor. O yüzden is konusunda aklında soru isareti olmasın, acıkta kalma ihtimalin cok düsük.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 19 Oca 2013, 00:30

inş. yaa puanlarında dil ısırtıyor ya inş kazanırız mesela bnde üiversite sınavına 1sene hazırlanamam bnde 2 sene çalışcm öncelikle mat - geometriyi vercm ağırlığımı

diamonds
Acemi

Mesaj gönderen diamonds » 19 Oca 2013, 00:37

Aynen öyle puanları cok yüksek ama sıkı bir calısma temposuyla ve koca bir- iki yıl süreyle de olmayacak birsey asla değil :)
Evet matematik geometri cok önemli. Ama onlardan bir tık önde olan 2 ders Edebiyat ve Türkce. Onları ihmal etme derim.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 19 Oca 2013, 00:48

allah nasip ederse şu liseyi bitirim inş. onuda yaparım

diamonds
Acemi

Mesaj gönderen diamonds » 19 Oca 2013, 00:55

İnsallah, yaparsın tabii .. :)

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön