hakkımızı aramak lazım

Her Konuda Tartışabilirsiniz
evdeekmekyok
Yardımcı Asistan

hakkımızı aramak lazım

Mesaj gönderen evdeekmekyok » 02 Şub 2013, 11:35

NOT MESAJIMDAN SONRA CEVAP DÜZELTİLMİŞ =)) HAKKIMI ARADIM =)

türk edebiyatı 6 , 7 soru yanlışmış bende hakkımı aradım milli eğitime mesaj attım http://e1301.hizliresim.com/15/s/j926u.png soru burdadır.

soruda halit ziya usaklıgil aşağıdakilerden hangi tür eser vermemiştir

a hatıra b tiyatro

c makale d hikaye

ben c şıkkını işaretledim adım gibide eminim yazar makale türü eser vermemiştir , sonra cevap şıklarını kontrol ettiğimde doğru cevap b yani tiyatro olarak geçmiş bende hakkımı aradım milli eğitime mesaj attım söylediklerine göre yanlışlık olduğunu doğru cevabın c yani makale olarak kabul edilicekmiş.

gelen mesaj bu şekilde.

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : xxxxxx

Cevap Metni : SAYIN YASİN xxxx
19-20 Ocak 2013 tarihinli Açık Öğretim Lisesi Sınavı, Türk Edebiyatı 6 dersi, 7.sorunun cevabı internette sehven "B" olarak açıklanmıştır. Sorunun doğru cevabı "C" seçeneğidir. Değerlendirme işlemi "C" doğru seçeneğine göre yapılacaktır.
Ders kitabında "Sanata Dair" adlı eser hem makale hem deneme türüne örnek olarak gösterilmiş olsa da araştırıldığında eserin türünün deneme olduğu ve Halit Ziya Uşaklıgil'in makale türünden eser vermediği görülecektir.
Bilgilerinize

İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

inşallah doğru cevabı c olarak gecer

bulent.peace
Çırak

Re: hakkımızı aramak lazım

Mesaj gönderen bulent.peace » 03 Şub 2013, 10:50

evdeekmekyok yazdı:NOT MESAJIMDAN SONRA CEVAP DÜZELTİLMİŞ =)) HAKKIMI ARADIM =)

türk edebiyatı 6 , 7 soru yanlışmış bende hakkımı aradım milli eğitime mesaj attım http://e1301.hizliresim.com/15/s/j926u.png soru burdadır.

soruda halit ziya usaklıgil aşağıdakilerden hangi tür eser vermemiştir

a hatıra b tiyatro

c makale d hikaye

ben c şıkkını işaretledim adım gibide eminim yazar makale türü eser vermemiştir , sonra cevap şıklarını kontrol ettiğimde doğru cevap b yani tiyatro olarak geçmiş bende hakkımı aradım milli eğitime mesaj attım söylediklerine göre yanlışlık olduğunu doğru cevabın c yani makale olarak kabul edilicekmiş.

gelen mesaj bu şekilde.

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : xxxxxx

Cevap Metni : SAYIN YASİN xxxx
19-20 Ocak 2013 tarihinli Açık Öğretim Lisesi Sınavı, Türk Edebiyatı 6 dersi, 7.sorunun cevabı internette sehven "B" olarak açıklanmıştır. Sorunun doğru cevabı "C" seçeneğidir. Değerlendirme işlemi "C" doğru seçeneğine göre yapılacaktır.
Ders kitabında "Sanata Dair" adlı eser hem makale hem deneme türüne örnek olarak gösterilmiş olsa da araştırıldığında eserin türünün deneme olduğu ve Halit Ziya Uşaklıgil'in makale türünden eser vermediği görülecektir.
Bilgilerinize

İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

inşallah doğru cevabı c olarak gecer
Ellerine sağlık inş dedıgın gibi C olur 1 soru 1 sorudur cok onemlı :)

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 03 Şub 2013, 16:34

Cevap anahtarına bakarken sorunun cevabını arkadaşlardan b olarak işaretleyip 45 ile geçenler sonuçlar açıklandı mı hüsrana uğramayacak mı? yada sorunun cevabını c olarak işaretleyip 8 doğruda kalan 40 alan arkadaşlarda sonuçlar açıklandı mı 45 ile geçtiğini öğrenince kim bilir nasıl sevinecek en güzeli herkese mavi boncuk verip sevindirmeliler yani bu soruda sınava giren herkesin sorusunu doğru kabul etmeleri bence daha güzel olur.
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 04 Şub 2013, 02:10

zaten soru yanlışla mecburen doğru yapcaklar :)

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön