Üniversitede sözel sayısal bölüm ayrımı var mı?

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Konig
Acemi

Üniversitede sözel sayısal bölüm ayrımı var mı?

Mesaj gönderen Konig » 28 Şub 2013, 03:18

Arkadaşlar benim şöyle bir planım var : derslerimin hepsini sözel seçerek kolayca 2.5 yılda bitirmek istiyorum . Ama bunu yaparsam üniversitede sayısal derslerden geçemicem . Bir arkadaşım 'besyo' bölümünde hiç sayısal ders görülmediğini söyledi bende internetten ders programına baktım ve gerçektende hiç sayısal ders yoktu . Sizinde bildiğiniz böyle bölümler var mı . Her türlü öneri ve tavsiyelerinize çok ihtiyacım var . Teşekkürler

Klavye ile imza atılmaz :) .

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Üniversitede sözel sayısal bölüm ayrımı var mı?

Mesaj gönderen kripton » 28 Şub 2013, 06:05

Konig yazdı:Arkadaşlar benim şöyle bir planım var : derslerimin hepsini sözel seçerek kolayca 2.5 yılda bitirmek istiyorum . Ama bunu yaparsam üniversitede sayısal derslerden geçemicem . Bir arkadaşım 'besyo' bölümünde hiç sayısal ders görülmediğini söyledi bende internetten ders programına baktım ve gerçektende hiç sayısal ders yoktu . Sizinde bildiğiniz böyle bölümler var mı . Her türlü öneri ve tavsiyelerinize çok ihtiyacım var . Teşekkürler
Üniversite bölümleri hakkında çok bilgim yok. besyo nun açılımı nedir?

Şu an kaçıncı dönemdesiniz bilmiyorum ama açık lisede de zorunlu sayısal dersler var. Sadece kolay sözeller ile kredi biriktirmeniz mezun olmanız için yetmez.

Mesela fizik, kimya, biyoloji, mat. ve geometri derslerinin 1 ve 2 lerini geçmek ya da muaf olmak zorundasınız. Ayrıca alansız okuyorsanız ingilizce 1-2-3-4-5-6-7-8 leri zorunludur. Şu linkten kendi alanınıza göre hangi dersler zorunlu bakabilirsiniz http://www.aciklise.net/genel/okutulan-dersler.html
Resim

Konig
Acemi

Mesaj gönderen Konig » 28 Şub 2013, 06:32

kripton yazdı:
Konig yazdı:Arkadaşlar benim şöyle bir planım var : derslerimin hepsini sözel seçerek kolayca 2.5 yılda bitirmek istiyorum . Ama bunu yaparsam üniversitede sayısal derslerden geçemicem . Bir arkadaşım 'besyo' bölümünde hiç sayısal ders görülmediğini söyledi bende internetten ders programına baktım ve gerçektende hiç sayısal ders yoktu . Sizinde bildiğiniz böyle bölümler var mı . Her türlü öneri ve tavsiyelerinize çok ihtiyacım var . Teşekkürler
Üniversite bölümleri hakkında çok bilgim yok. besyo nun açılımı nedir?

Şu an kaçıncı dönemdesiniz bilmiyorum ama açık lisede de zorunlu sayısal dersler var. Sadece kolay sözeller ile kredi biriktirmeniz mezun olmanız için yetmez.

Mesela fizik, kimya, biyoloji, mat. ve geometri derslerinin 1 ve 2 lerini geçmek ya da muaf olmak zorundasınız. Ayrıca alansız okuyorsanız ingilizce 1-2-3-4-5-6-7-8 leri zorunludur. Şu linkten kendi alanınıza göre hangi dersler zorunlu bakabilirsiniz http://www.aciklise.net/genel/okutulan-dersler.html
Cevabınız için teşekkürler , Besyonun açılımı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'dur . Bu bölümden , her türlü spordan hakemler , antrenörler ve bunun gibi meslekler çıkıyor hocam . İngilizceyi kafaya takmıyorum ama belirttiğiniz sayısal derslerin 1 ve 2yi geçebileceğimi umuyorum bakalım hayırlısı ..

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 28 Şub 2013, 06:39

Beysoda yetenek sınavları var mı? :roll:

Vallahi öğretmenlikler de hemen hemen hepsinin ilk yılında matematik dersi olabiliyor ama diğer 3 yılda olmuyor.
Mesela ben çocuk gelişimi istiyorum. Haccettepe Üniversitesinin derslerine baktığım Fizik, Kimya dersleri var bildiğin ama diğer üniversitelerde aynı bölüm için bu dersler söz konusu değil sadece matematik var.

Bence sen rahat iş bulabileceğin severek okuyabileceğin bölümleri seç sonra üniversite puanlarına bak kafanda hesaplamalar yap hangisine girebilme ihtimalin varsa ona göre tek tek derslerine bak üniversiteden üniversiteye değişiyor.

Konig
Acemi

Mesaj gönderen Konig » 01 Mar 2013, 00:41

KGamze yazdı:Beysoda yetenek sınavları var mı? :roll:

Vallahi öğretmenlikler de hemen hemen hepsinin ilk yılında matematik dersi olabiliyor ama diğer 3 yılda olmuyor.
Mesela ben çocuk gelişimi istiyorum. Haccettepe Üniversitesinin derslerine baktığım Fizik, Kimya dersleri var bildiğin ama diğer üniversitelerde aynı bölüm için bu dersler söz konusu değil sadece matematik var.

Bence sen rahat iş bulabileceğin severek okuyabileceğin bölümleri seç sonra üniversite puanlarına bak kafanda hesaplamalar yap hangisine girebilme ihtimalin varsa ona göre tek tek derslerine bak üniversiteden üniversiteye değişiyor.
Yorum için teşekkürler , benim amacım para için meslek seçimi değil yapacağım mesleği severek yapmak istiyorum . Tabii parada önemli . Sporcu olduğum için büyük ihtimal Besyo'da okuyacağım umarım . :roll:

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön