Açık Lise Ders Seçimi Ne Zaman Açılacak?

Açık Lise öğrencilerin ders seçebilmesi ve sınavlara girebilmesi için her dönem kayıt yenileme işlemlerini yaptırması gerekir. Öğrencilik durumu Silik, Donuk veya Aktif olan öğrenciler kayıt yenileme işlemi yaptıracaktır.
Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar I. Dönem sınavına katılamaz.

Öğrencilik durumu “ Silik, Donuk veya Aktif ” olan öğrenciler kayıt yenileme sınav bedelini anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri, sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur.

Açık Lise Ders Seçimi ekranı; 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak olan uzaktan eğitim dersleri ek sınavı sonuçları sisteme aktarıldıktan sonra açılacaktır.

Açık Öğretim Lisesi 2017-2018 iş takvimine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

57 yorumlar

  1. Tam bir aya yakın surekli Internete bakmaktan yoruldum lutfen artık acıklayın ya benim cok dersim var secmem lazımki kitap alayım

  2. Tam olarak hangi tarih

  3. Keske bende bile bilsem bende sizin gibi bekleyenlerdenim artik piskolojim bozuldu ya aciklansada kitabimizi ala bilsek calisicaz hadi bakalim nasil kazanicaz bu sekil allah yardimcimiz olsun

  4. cengiz özbaşaran

    nezaman kitapları alacağızda çalışacağız.umarı ocak ayının birinci haftası değilde ikinci haftası sınav yaparlar.başbakanlık bimere durumu bildirmekte yarar var.kitapları gec verdiler bari sınav tarihini uzatsınler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi