Müdürden güzel haber :)

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Müdürden güzel haber :)

Mesaj gönderen Doçent » 11 Haz 2014, 20:02

YGS ye başvuran Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim lisesi öğrencilerinin (yaklaşık 150 bin) üniversiteye geçişlerinde yaşanabilecek sıkıntıları ortadan kaldırmaya yönelik , MEB (Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü) olarak ÖSYM yetkilileri ile görüşmelerde bulunduk. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile yaptığımız görüşmeler çok verimli geçti.Bazı öğrencilerimizin kendi hatalarından kaynaklanan ve daha önce yaşadığı sorunlar inşallah bundan sonra hiç yaşanmayacak.

Osman Özdemir

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
yeşil gözlü
Uzman

Re: Müdürden güzel haber :)

Mesaj gönderen yeşil gözlü » 12 Haz 2014, 13:31

tam olarak görüşmelerde sıkıntılara ne gibi çözüm getirmişler bilginiz varsa bilgi verirmisiniz :39: :26:
Kişinin geleceğe dönük umutları şimdiki gücünün kaynağıdır.
Maxwel

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 12 Haz 2014, 13:35

Ayrıntı vermemişler sadce mezun olacakların üniye kayıtta sıkıntı yaşamaması için görüşmüşler :26: bakalım bir sıkıntı yaşarsam benden çekecekleri var :09:

Kullanıcı avatarı
yeşil gözlü
Uzman

Mesaj gönderen yeşil gözlü » 13 Haz 2014, 11:09

anladım inşalllah sıkıntı yaşamayız
Kişinin geleceğe dönük umutları şimdiki gücünün kaynağıdır.
Maxwel

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Haz 2014, 17:03

Yüksek Öğretime Geçişleri İle İlgili Tereddüde Düşülen Konular
3. Üçüncü dönem sınav sonuçları 22 Eylül 2014 tarihinde açıklanıyor. Oysa üniversiteyi kazananların yerleştirme işlemleri Eylül ayı başında yapılıyor. Üniversiteyi kazananlardan 3. dönem sınavları sonucunda mezun olanlar nasıl kayıt yaptıracak?
2013 yılında MEB ve YÖK arasında yapılan yazışmalar sonucunda Açık Öğretim Lisesi mezunlarına 1 Kasım 2013 tarihine kadar üniversitelere kayıt olma hakkı tanınmıştır. 2014 yılında da 3. dönem ve ek sınavlar sonucunda mezun olacak öğrencilerimizin kazandığı yüksek okul veya fakültelere kayıtlarının yapılması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu güne kadar üniversiteyi kazanan bütün öğrencilerimiz (ek sınav sonucunda mezun olanlar da dahil olmak üzere) üniversitelere kayıtlarını yaptırmışlar ve mağduriyet yaşamamışlardır. Öğrencilerimizin kazandığı üniversitelere kayıt hakkı saklı tutulmaktadır. Bu durumda olan öğrencilerimizin bu konuda rahat olmalarını istiyoruz.

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön