2.NCİ EK SINAV DETAYLI BİLGİ BUYRUN.

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
mustafadokk
Asistan
İletişim:

2.NCİ EK SINAV DETAYLI BİLGİ BUYRUN.

Mesaj gönderen mustafadokk » 30 Eyl 2014, 22:22

Arkadaşlar millet ne kadar bilgisiz yorumlar yapmış bende sizleri aydınlatmak için bu konuyu açtım.
Kimse araştırmıyo duydukları ile sağa sola yorum yapıyo :)

1. 2nci ek sınav 19 Ekim 2014 tarihinde Ankara’da tek oturum şeklinde olacaktır.
2. 2nci ek sınavda kredi şartı aranmaz dönemin 8 ve üstüysen girebilirsin . 2011 yılından itibaren kredi şartını kaldırdılar. adamlar dönemi gecikmişlerede bu hakkı veriyoorlar ki çabuk mezun olsunlar diye .
3.Geçen sene 24 kredilik ders seçilmişti 2nci ek sınavda ama bu sene 30 olacak bence arkadaşlar .
4 2nci ek sınavın sonuçları ise 21 ekimde açıklanır.
5. mezun olamayanlar için 24 ekime kadar kayıt yenilemelerini tekrar yaptıracaklar.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.27 Eylül 2014’de yapılan sınavın sonucu 9 Ekim Perşembe günü açıklanacaktır. (Değerlendirmenin erken bitmesi halinde erken de açıklanabilir. )

Bu şu demek oluyo . ne zaman açıklanırsa o gün 2.ci ek sınav için o gün kayıt yenilemeler başlar.

2.19 Ekim 2014 tarihinde Ankara’da 2. bir ek sınav (tek ders sınavı) yapılacaktır

''Tek ders sınavı'' yazısı kafanızı karıştırmasın arkadaşlar tek oturum şeklinde olacagı için bu şekilde söylüyorlar.

3. 21 Ekim 2014 tarihinde açıklanacaktır sonuçlar.

mezun olamayanlar tekrar kayıt yenileme yapacaklar 24 ekime kadar.

4. 7 kasım a kadar sürecektir ders seçme işlemleride.

emrahk
Onursal Üye

Re: 2.NCİ EK SINAV DETAYLI BİLGİ BUYRUN.

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eyl 2014, 22:26

Facebook'tan alıntı sanırım bu. Yalnız, kredi şartını ilk ek sınav için kaldırdılar, ikinci ek sınav için her zaman kredi şartı arandı. Bu sene aranıp aranmayacağını AÖL'nin resmi açıklaması belirleyecek. Şuan için bu sadece bir söylenti...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
muratpek
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen muratpek » 30 Eyl 2014, 23:06

emrahk yazdı:Facebook'tan alıntı sanırım bu. Yalnız, kredi şartını ilk ek sınav için kaldırdılar, ikinci ek sınav için her zaman kredi şartı arandı. Bu sene aranıp aranmayacağını AÖL'nin resmi açıklaması belirleyecek. Şuan için bu sadece bir söylenti...
resmi siteye bak istiyosan o AÖL FACE Sayafası ne yazıyosa doğru cıkıyo.
Ben istiyorum ki, neyse boşver zaten olmuyo.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 30 Eyl 2014, 23:09

muratpek yazdı:
emrahk yazdı:Facebook'tan alıntı sanırım bu. Yalnız, kredi şartını ilk ek sınav için kaldırdılar, ikinci ek sınav için her zaman kredi şartı arandı. Bu sene aranıp aranmayacağını AÖL'nin resmi açıklaması belirleyecek. Şuan için bu sadece bir söylenti...
resmi siteye bak istiyosan o AÖL FACE Sayafası ne yazıyosa doğru cıkıyo.
Bizim muhatabımız AÖL web sitesi. Ayrıca, Facebook'a bakmadım ama buraya kopyalayanlardan biliyorum; ek sınavlar için önce bayramdan önce açıklanacak denirken sonra bayramdan sonra açıklanacak diyebiliyorlar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 01 Eki 2014, 02:08

emrah bu bildiğine emin misin :)

bu geçen seneye ait kardeşim.
BÜTÜN kelimesi 8 ve üstü dönem olan herkes demek

1. II. Ek sınav 22 Eylül 2013 Pazar günü saat 10:00'da Ankara'da bir oturum şeklinde yapılacaktır.

II. Ek sınava 8 ve üzeri döneme sahip (8,9,10,11.,….)aktif, donuk, silik bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Eki 2014, 02:18

mustafadokk yazdı:

1. II. Ek sınav 22 Eylül 2013 Pazar günü saat 10:00'da Ankara'da bir oturum şeklinde yapılacaktır.

II. Ek sınava 8 ve üzeri döneme sahip (8,9,10,11.,….)aktif, donuk, silik bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

Keşke geçen senenin ikinci ek sınav duyurusunun tamamını okusaydın. 7. madde bak ne diyor;

"7. II. Ek sınav başvuru işlemi yapıldıktan sonra 12 Eylül 2013 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girilecek derslerin mutlaka sistem üzerinden seçimi (en fazla 24 kredi) yapılacaktır. ( Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)"

Mustafa Kemal Atatürk

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 01 Eki 2014, 03:50

:11: 2013 Yılından alıntıdır ve yine aşağı yukarı bu şekilde olur, pek değişeceğini sanmasamda umarım buradakilerin ihtiyacı yönünde yukarı olacak şekilde değişir.

http://www.aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=608

7. II. Ek sınav başvuru işlemi yapıldıktan sonra 12 Eylül 2013 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girilecek derslerin mutlaka sistem üzerinden seçimi (en fazla 24 kredi) yapılacaktır. ( Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)

24 Krediye ihtiyacı olup girecek arkadaşlar (30 Kredi ye ihtiyacı olanlarda eğer kabul oluyorsa şanslarını denesin) şimdiden hepinize başarılar dilerim. :.yehuu:
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 01 Eki 2014, 13:32

emrahk yazdı:
mustafadokk yazdı:

Keşke geçen senenin ikinci ek sınav duyurusunun tamamını okusaydın. 7. madde bak ne diyor;

"7. II. Ek sınav başvuru işlemi yapıldıktan sonra 12 Eylül 2013 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girilecek derslerin mutlaka sistem üzerinden seçimi (en fazla 24 kredi) yapılacaktır. ( Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)"
dostum ben bu sene 30 olabilir belkii dedim ama yine 8 dönem ve üstü herkes girecek. sen yanlış anladın ben 30 kredi belki olabilir diyorum geçen sene 24 kredilik oldugunu bende biliyorum.

Kullanıcı avatarı
muratpek
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen muratpek » 01 Eki 2014, 13:42

II. Ek sınav Ankara'da belirlenen merkez ilçelerde yapılacaktır. Öğrencilerimiz belirlenen sınav merkezlerini sistem üzerinden seçerek sınava girecekleri yer olarak belirleyeceklerdir. (II. Ek sınav sonrasında mezun olamayan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerinde sınav merkezlerini tekrar güncellemeleri gerekmektedir.)
ben burda ankarada tanıdığım akrabalarım var mesela batıkent o bölgede sınav olabilirmiyim..? adresi ona göre mi değiştirmeliyim bilgi verebilirmisiniz arkadaşlarr.
Ben istiyorum ki, neyse boşver zaten olmuyo.

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 01 Eki 2014, 14:07

2.Ek sınav"a 160 kredisi olan bile giremeyecek çünki mezuniyetine en fazla 30 kredi kalmış olanlar girebilecek sınava bu 20 kredi veya 10 kredi bile olabilir.8 dönem üstü herkes için yapılmayacak bu sınav kredi şartı aranacak.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 01 Eki 2014, 21:22

TheRummer yazdı:2.Ek sınav"a 160 kredisi olan bile giremeyecek çünki mezuniyetine en fazla 30 kredi kalmış olanlar girebilecek sınava bu 20 kredi veya 10 kredi bile olabilir.8 dönem üstü herkes için yapılmayacak bu sınav kredi şartı aranacak.

eminmisin dostum arkadaşım 8 dönem üzeriydi ve kredisi 110 civarıydı yinede girdi dostum buna ne diyeceksin

mustafadokk
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen mustafadokk » 01 Eki 2014, 21:33

kardeşim dönem aramıyolar bilmiyosanız emin değilsenğiz bence yorum yapmayın kardeş. insanları ynlış yönlendiriyosunuz siz MEZUNİYETİNE AZ KREİ kalmış cümlesine takılıp yorum yyapıyorsunuz.

2.Cİ EK SINAVADA 8 DÖNEM VE HERKES GİREBİLİR EMİNİM.

AÇIK LİSE SİSTEMİ HERKESİN 8 DÖNEM VE ÖNCESİNDE MEZUN ETMEK İSTİYO.

ADAMLAR BU 2.EK SINAVA GİRENLERİN MESELA 150 KREDİSİ VARSA BİLE GİREBİLİR İZNİ VERİYOLAR.

BİLİYORLARKİ ADAMIN SENEYYYE HAZIRLIK YAPTIGINI.

HER İDDAAYA DA GİRERİM BU KONUDA :)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Eki 2014, 23:03

8 dönem üstü Ankara'ya gidebilecek durumdaki herkes ikinci ek sınava girebilir. Şuan kredi durumu resmen net değil, geçen seneki gibi olursa haliyle 24 krediye kadar ders seçilebilir...

Mustafa Kemal Atatürk

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön