#MursiYalnızDeğildir

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Re: #MursiYalnızDeğildir

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 15:23

Köylü Kızı yazdı:Evet, ben ne dediğimi gayet iyi biliyorum :43: Tolga...
O zaman sadece o lafı değil altındaki yorumuda kopyala . Yorumun ortasını alıp sonunu almazsan ooo işimiz var demekdir.

Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 15:27

''Bir İsraili savunmadığın kaldı'' Eğer bunu diyorsan evet bunuda bilinçli bir şekilde yazdım neden? Çünkü ben sana Filistindeki tüm masum insanlar için üzülürüz dedim sen kalkmışsın Filistin yüzünden Kurtuluş dönemindeki olaylara değinip şimdiki hallerine acımıyorsun diyorsun, bende Filistin için İsraili savunmadığın kalmış dedim... Okey anladın mı?

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 15:30

Köylü Kızı yazdı:''Bir İsraili savunmadığın kaldı'' Eğer bunu diyorsan evet bunuda bilinçli bir şekilde yazdım neden? Çünkü ben sana Filistindeki tüm masum insanlar için üzülürüz dedim sen kalkmışsın Filistin yüzünden Kurtuluş dönemindeki olaylara değinip şimdiki hallerine acımıyorsun diyorsun, bende Filistin için İsraili savunmadığın kalmış dedim... Okey anladın mı?
He anladım. Yapacak bir şey yok ... + Velhasıl Mursi idam edilmesin felan diyorsun ya bana karşı Mursiyi savunacak bir delil ortaya koyamadın ya en çok ona üzüldüm. Demek ki boşuna savunuyormuşsun.
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 15:35

Tolga, sinir etme beni ve konuyu baştan sona kadar oku..! Mursi ile ilgili bir link atardım ama şimdi sen bu yandaşları falan dersin neyse Allah biliyor
Mursi dindar bir insan olduğu ve Allah'ın adı ile hüküm koyduğu için sonu Adnan Menderes gibi olacak???

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 15:38

Köylü Kızı yazdı:Tolga, sinir etme beni ve konuyu baştan sona kadar oku..! Mursi ile ilgili bir link atardım ama şimdi sen bu yandaşları falan dersin neyse Allah biliyor
Mursi dindar bir insan olduğu ve Allah'ın adı ile hüküm koyduğu için sonu Adnan Menderes gibi olacak???
Yandaş dediğin İktidar Partisi rahat ol bende o taraftayım.+ Adnan Menderes ile Mursiyi sakın karşılaştırma sakın . Çon yanlış bir şey. Hangi link olduğunu biliyorum. Sabah ve Yeni akitin yazıları. Ama şuda bir gerçek. İnkar etmiyor isen kabulleniyorsun demektir.
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 15:43

H1N1 yazdı:
Köylü Kızı yazdı:Tolga, sinir etme beni ve konuyu baştan sona kadar oku..! Mursi ile ilgili bir link atardım ama şimdi sen bu yandaşları falan dersin neyse Allah biliyor
Yandaş dediğin İktidar Partisi rahat ol bende o taraftayım.+ Adnan Menderes ile Mursiyi sakın karşılaştırma sakın . Çon yanlış bir şey. Hangi link olduğunu biliyorum. Sabah ve Yeni akitin yazıları. Ama şuda bir gerçek. İnkar etmiyor isen kabulleniyorsun demektir.
Neden? Merhum Menderes ''AllahuEkber'' dediği için idam edilmedi mi? Mursi de öye demiyor mu?
Ben bir şeyi kabullenmiyorum konunun başında da dedim ben İDAM cezasına karşıyım ve ben kendi bildiğimle Mursi'nin idam edilmesine karşı çıkarım... o siteler taraflı sen BBC ye de bak...

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 28 May 2015, 15:47

Dindar olduğu için dindar olmayanlara zulüm etmesi mi gerekiyor ? Mürsi için söylemiyorum sadece belki doğrudur anayasa belki değildir , genel olarak dindar siyasetçilerden bahsediyorum .Mesela muz alınmayacakmış pazardan . Muz'dan cinsel bir çağrışım algılayan birine ne adam denir , ne insan nede dindar . Geçmiş günlerde'de bir tane türbanlı bayan çıkmış televizyona dondurma yasaklanmalı dondurma zinayı arttırıyor demişti . Nasıl bir kafayla düşünülüyor bunlar ne iğrenç patavatsız terbiyesiz insanlardır bunları düşünenler ayıp yav ! İnsanın düşünceleri temiz olmalı , muzdan dondurmadan bunu çıkaran zihniyetin sanata , müziğe edebiyata bakış açısı ne olur . Geçenlerde şiir yazan arkadaşımıza gelen yorumlar bunu ne derece destekliyor siz değerlendirin .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 28 May 2015, 15:47

Köylü Kızı yazdı:
H1N1 yazdı:
Neden? Merhum Menderes ''AllahuEkber'' dediği için idam edilmedi mi? Mursi de öye demiyor mu?
Ben bir şeyi kabullenmiyorum konunun başında da dedim ben İDAM cezasına karşıyım ve ben kendi bildiğimle Mursi'nin idam edilmesine karşı çıkarım... o siteler taraflı sen BBC ye de bak...
Menderes Allahu Ekber için değil 30 mayıs 1960 ta menderes sscbye uçacaktı. 500 milyon dolarlık dış yardım istemişti abd den, abd geri çevirince sscb ye yönünü doğrultmuştu ama gerçekleri geç algıladı. Çünkü Abd nin kendisi ile ilgili işi bitmişti.
+
İdam cezasına karşıyım diyorsun e ozaman İmralıdaki haini asmaya kalksak diyeceksin ki asılmasın. Ölümlere karşıyız. Böyle bir şey olabilir mi.
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 28 May 2015, 15:51

Köylü Kızı yazdı:
H1N1 yazdı:
Adnan Menderes ''AllahuEkber'' dediği için mi asıldı . :) Bak bu işte komikti ABD maşası Menderes'in neler yaptığını biraz daha araştır . Türkiye'nin darbe tarihi hakkında bitirme tezi yazıyoruz şuan öyle ilginç şeyler var kı buraya aktarmaya kalkışamıyorum . Araştır , öyle AllahuEkber dedi diye asılan siyasetçi olsaydı şuan Türkiye demokrasi ile değil askeri yönetim ile yönetiliyor olurdu . :)

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 15:57

H1N1 yazdı: Menderes Allahu Ekber için değil 30 mayıs 1960 ta menderes sscbye uçacaktı. 500 milyon dolarlık dış yardım istemişti abd den, abd geri çevirince sscb ye yönünü doğrultmuştu ama gerçekleri geç algıladı. Çünkü Abd nin kendisi ile ilgili işi bitmişti.
+
İdam cezasına karşıyım diyorsun e ozaman İmralıdaki haini asmaya kalksak diyeceksin ki asılmasın. Ölümlere karşıyız. Böyle bir şey olabilir mi.
Abdullah Öcalan için idam kararı gelmez merak etme ama gelirse savunmayacam çünkü ben Masumların ve mazlumların yanındayım dedim İdam cezası kimseye gelmemeli dedim ya bu kişi Abdullah Öcalan olsa bile kimsenin ölüm cezası almasını istemem... Ben İDAM cezasına karşıyım dedim şimdiye kadar neden beni anlamıyorsunuz? Deminden beri ben ne diyorum???

neyse babam geldi çay yapmam lazım akşam cevap yazarım hayırlı günler

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 16:41

Dersatatürk yazdı: Adnan Menderes ''AllahuEkber'' dediği için mi asıldı . :) Bak bu işte komikti ABD maşası Menderes'in neler yaptığını biraz daha araştır . Türkiye'nin darbe tarihi hakkında bitirme tezi yazıyoruz şuan öyle ilginç şeyler var kı buraya aktarmaya kalkışamıyorum . Araştır , öyle AllahuEkber dedi diye asılan siyasetçi olsaydı şuan Türkiye demokrasi ile değil askeri yönetim ile yönetiliyor olurdu . :)
Şuan müş bir insan için ''ABD MAşası'' diye hitap etmenizi doğru bulmuyorum neyse akşam yazarım şimdi şarjımda bitti..

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 21:19

Evet, gündüz bayağı bir şeye takmıştım, kafam bozuktu eğer yanlış bir şey söylediysem şimdiden özür dilerim...
Ben ölmüş birinden bahsetmek istemiyorum Allah bilir onun hakkındaki doğruları veya yanlışları... Ama şuanda benim bildiğim doğru bu, sizin doğrularınız bu ama önemli olan gerçekleri Allah'ın biliyor olması.... Bizim konumuz MURSİ idi, konu nasıl buralara geldi anlamış değilim, önce Filistin'e uğradık ordan Siyasete geçtik, sonra İmralı, ordanda Adnan Menderes'e gittik, şimdiki durağımız neresi acaba..?
Ben bu konuyu siyasi tarafımızı ortaya koymak için değil, vicdanımızı, insanlığımızı ortaya koymak için açtım. ben ne olursa olsun, kim olursa olsun ölüm cezası almasını istemiyorum dedim. Halende diyorum... Bu dünya hepimizin, ''bırakın da insanlar onlara verilen ömrü gereği gibi yaşayıp ölsünler cezaları ahirette verilecek ki eğer suçlu iseler, bırakında bu dünyadaki görevlerini tamamlasınlar, Ahiret, bu dünyadan sonraki yer öyle bir yerki insanlar buraya dönmek için nelerini vermezler ama iş işten geçmiş olacak, bırakında bu dünyada gereği gibi yaşasınlar'' diye bu konuda duyarlı olalım diye açtım bu sayfayı... İnsanlık dediğin din, dil, ırk...vs vs gözetmeksizin herkese merhamet etmektir...
Bu konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok, benim görüşüm bu bildiğim bu okey... yanlışım varsa şimdiden özür dilerim

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 28 May 2015, 22:59

Köylü Kızı yazdı:Evet, gündüz bayağı bir şeye takmıştım, kafam bozuktu eğer yanlış bir şey söylediysem şimdiden özür dilerim...
Ben ölmüş birinden bahsetmek istemiyorum Allah bilir onun hakkındaki doğruları veya yanlışları... Ama şuanda benim bildiğim doğru bu, sizin doğrularınız bu ama önemli olan gerçekleri Allah'ın biliyor olması.... Bizim konumuz MURSİ idi, konu nasıl buralara geldi anlamış değilim, önce Filistin'e uğradık ordan Siyasete geçtik, sonra İmralı, ordanda Adnan Menderes'e gittik, şimdiki durağımız neresi acaba..?
Ben bu konuyu siyasi tarafımızı ortaya koymak için değil, vicdanımızı, insanlığımızı ortaya koymak için açtım. ben ne olursa olsun, kim olursa olsun ölüm cezası almasını istemiyorum dedim. Halende diyorum... Bu dünya hepimizin, ''bırakın da insanlar onlara verilen ömrü gereği gibi yaşayıp ölsünler cezaları ahirette verilecek ki eğer suçlu iseler, bırakında bu dünyadaki görevlerini tamamlasınlar, Ahiret, bu dünyadan sonraki yer öyle bir yerki insanlar buraya dönmek için nelerini vermezler ama iş işten geçmiş olacak, bırakında bu dünyada gereği gibi yaşasınlar'' diye bu konuda duyarlı olalım diye açtım bu sayfayı... İnsanlık dediğin din, dil, ırk...vs vs gözetmeksizin herkese merhamet etmektir...
Bu konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok, benim görüşüm bu bildiğim bu okey... yanlışım varsa şimdiden özür dilerim

Kusura bakmayın 5 dk lik girip cevap vereyim ayıp olmasın dedim . Bu saatten sonra giremem siteye sınava çok çok az kaldı . Sınavdan sonra fikir , alışverişine , tartışmaya devam ederiz sınav'da başarılarınızı dilerim size'de bunu yapmanızı tavsiye ederim . :)

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 May 2015, 23:07

Teşekkür ederim.. size de başarılar dilerim, İnşallah istediğiniz gibi geçer bu sınav, herkese başarılar...

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 29 May 2015, 10:49

Sarf ettiğin sözler ucu açık sözler ki örnek vererek konular oralara gidiyor. HATÇE :)
Sonunda hepimiz ölürüz

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön