Twitter'in Davet Ettiği 2 Genç

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Twitter'in Davet Ettiği 2 Genç

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Eki 2015, 15:17

Yazılım Dahisi 2 Genç Twitter'dan Davet Aldı
Twitter'ın sistem açığını bulup ardından yamayarak Silikon Vadisi'nden davet alan 22 yaşındaki Batuhan Katırcı ile Cihan Nalbant, ilginç hikayelerini anlattı

Resim

İkisi de 22 yaşında, ikisi de küçük yaşlardan beri tam anlamıyla 'yazılım uzmanı'. Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencileri Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, sosyal paylaşım devi Twitter'ın sistemsel açığını keşfetti. Bununla da kalmayıp geliştirdikleri yazılımla bu açığı kapattı. 2 kafadar, bu yetenekleriyle Twitter'ın kurucu başkanı Jack Dorsey'in de dikkatini çekti. Dorsey, 2 genci, başvuru yapmadıkları halde San Francisco'daki şirket merkezinde düzenlenen Twitter Flight programına çağırdı. Bu başarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı Davut Kavranoğlu 2 öğrenciyi de tebrik için aradı ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ile birlikte Cumhurbaşkanlığı'na davet etti.
Alıntıdır...

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Twitter'in Davet Ettiği 2 Genç

Mesaj gönderen foundreform » 24 Eki 2015, 12:44

Okuduğum bölüm bilgisayar,yazılım ve programlamayla ilgili bir bölüm.Acaba ben de bunlar gibi olabilir miyim? :mrgreen:
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 24 Eki 2015, 12:46

foundreform yazdı:Okuduğum bölüm bilgisayar,yazılım ve programlamayla ilgili bir bölüm.Acaba ben de bunlar gibi olabilir miyim? :mrgreen:
Çok araştırma yapmalısın... Onlar uzun bi süredir bu konuda arştırma yapmışlar ve twitterin açığıı bulmuşlar. Sende neden olmasın yaparsın... :25:

Kullanıcı avatarı
jass
Doktor

Mesaj gönderen jass » 25 Eki 2015, 22:35

yazılım öyle bişeydirki tek bir tane önemsiz kod dahi insan hayatına malolur yazılım sabır dikkat ve azim gerektirir.

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön