Normal meslek lisesinden maöl'e kayıt yaptırdım

Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

Normal meslek lisesinden maöl'e kayıt yaptırdım

Mesaj gönderen engintraceur » 23 Eyl 2015, 12:59

Merhabalar ben 15 yaşındayım 14 yaşındayken geçen sene normal mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyordum saatlerden dolayı başım falan acayip ağrıyordu kapanık ortamlarda fazla duramıyordum dersi sıkıntıdan anlayamıyordum kafayıda veremiyordum bide okula 3 ay ge çbaşladım teog yüzünden sınıfta kaldım Mesleki açık öğretim lisesine yazıldım fakat 1 okuma hakkım var bilişim bölümünü seçtim 1 okuma hakkım daha vardı onuda mesleki açık öğretim'den bi 2 sınıf falan geçip sonra nomral mesleki ve tekniğe dönücem çünkü bayağı zorlandım kafam falan berbattı yani mesleki açık öğretim'den bu sene normal sınavlara giricem sadece gelecek seneye yüz yüze eğitime başlıyıcam günde 5-6 saat'Mı ne galiba sanırım sizce mesleki açık öğretim lisesi kolay'mı normal mesleki ve teknik anadolu lisesinden anadolu lisesinde hiçbirşey anlamıyroduum ztn meslek lisesinde ders çalışırım + birazda sallarım matematik falna bilmiyorum anlamıyorum çünkü en azından onları sallama hakkım var sizce iyimi ? maöl'e kayıt olmam bu duruma göre ?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Normal meslek lisesinden maöl'e kayıt yaptırdım

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 23 Eyl 2015, 17:54

engintraceur yazdı:Merhabalar ben 15 yaşındayım 14 yaşındayken geçen sene normal mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyordum saatlerden dolayı başım falan acayip ağrıyordu kapanık ortamlarda fazla duramıyordum dersi sıkıntıdan anlayamıyordum kafayıda veremiyordum bide okula 3 ay ge çbaşladım teog yüzünden sınıfta kaldım Mesleki açık öğretim lisesine yazıldım fakat 1 okuma hakkım var bilişim bölümünü seçtim 1 okuma hakkım daha vardı onuda mesleki açık öğretim'den bi 2 sınıf falan geçip sonra nomral mesleki ve tekniğe dönücem çünkü bayağı zorlandım kafam falan berbattı yani mesleki açık öğretim'den bu sene normal sınavlara giricem sadece gelecek seneye yüz yüze eğitime başlıyıcam günde 5-6 saat'Mı ne galiba sanırım sizce mesleki açık öğretim lisesi kolay'mı normal mesleki ve teknik anadolu lisesinden anadolu lisesinde hiçbirşey anlamıyroduum ztn meslek lisesinde ders çalışırım + birazda sallarım matematik falna bilmiyorum anlamıyorum çünkü en azından onları sallama hakkım var sizce iyimi ? maöl'e kayıt olmam bu duruma göre ?
Merhaba, matematiği sallayıp 3 defa sınavına girince muaf olursun, ben pek maol bilmem ama yüzyüze eğitim görmek zorunlu imiş galiba...

Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen engintraceur » 28 Eyl 2015, 14:44

Muaf olmak ney yani o dersi geçmişmi olurum yoksa kalmış'Mı ? kusura bakmayın basit sorular soruyorum biliyorum :D ama
cevap verirseniz sevinirm

Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen engintraceur » 28 Eyl 2015, 14:48

Bu arada ben devamsızlık yapmadan gitsem okula sizce kaç yılda mezun oluru mhiç yapmıyıcam 1 gün bile ve elimden geldiği kadar çok çalişicam
normalde ben hiç birşey anlamazdim ders falan hocanin anlattiğini ama şu son lise senemde aklim bayaği basiyordu hep parmak kaldiridim biyoloji dersinde falan hoca sorardi kaldiridm en öne geçerdim ne bileyim :D ama gine de matematik falan hayatimi maffeti normal okulda bide çok
dersler üzeirm e gelince kendimi kapanık hisettim üzerime geldi kalabalık psikolojim bozuldu :( sonrada durumum bu umarım yanlış yolda değilim eğitim çok zordu bu sene özellikle çok zordu neyse'ki yeni bir seneye başlıyoruz :) umarım geçen seneki gib içok kötü omlaz hayatımda geçirdiğim en kötü seneydi geçen sene :( yalnız-hissediyordum/Anlamıyordum/Ve-herkez üzerime geliyordu sigara vb falan öyle ortamlara dayanamıyorum okumayı çok seviyorum ve istiyorum mezun olmak işte ben bu'yum sizce kaç yılda mezun olurum bu dediklerimi uygularsam ?

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 28 Eyl 2015, 17:29

engintraceur yazdı:Bu arada ben devamsızlık yapmadan gitsem okula sizce kaç yılda mezun oluru mhiç yapmıyıcam 1 gün bile ve elimden geldiği kadar çok çalişicam
normalde ben hiç birşey anlamazdim ders falan hocanin anlattiğini ama şu son lise senemde aklim bayaği basiyordu hep parmak kaldiridim biyoloji dersinde falan hoca sorardi kaldiridm en öne geçerdim ne bileyim :D ama gine de matematik falan hayatimi maffeti normal okulda bide çok
dersler üzeirm e gelince kendimi kapanık hisettim üzerime geldi kalabalık psikolojim bozuldu :( sonrada durumum bu umarım yanlış yolda değilim eğitim çok zordu bu sene özellikle çok zordu neyse'ki yeni bir seneye başlıyoruz :) umarım geçen seneki gib içok kötü omlaz hayatımda geçirdiğim en kötü seneydi geçen sene :( yalnız-hissediyordum/Anlamıyordum/Ve-herkez üzerime geliyordu sigara vb falan öyle ortamlara dayanamıyorum okumayı çok seviyorum ve istiyorum mezun olmak işte ben bu'yum sizce kaç yılda mezun olurum bu dediklerimi uygularsam ?
Muaf olmak yani artık o zorunlu ders sorumluluğunuzdan kalkıyor, tekrar seçmek mecburiyetinde değilsiniz...

Sanırım siz Mesleki lise okuyorsunuz. MAOL hakkında pek bilgim yoktur ama hiç zorunlu dersleriniz kalmayacak kredileriniz en az 192 olacak ve toplam döneminiz en az 8 olursa mezun olursunuz, bide meslekiler de yüzyüze eğitim varmış onuda tamamlamalısınız...
Siz kafanıza okumayı koymuşsanız önünüze ne engel çıkarsa kolayca aşarsınız çünkü hedefinize odaklanacaksınız, buna kalpten inanacaksınız ve başaracaksınız, unutmayın siz isterseniz olur, hayırlısı tabi İnşallah...Allah yolunuzu açık etsin...

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 02 Eki 2015, 03:30

Bu durumda sana açık öğretim lisesine kayıt yaptırmanı tavsiye ederim.Çünkü mesleki açık öğretim lisesi bile okusan yüzyüze eğitim için okula gitmen gerekiyor ve meslek dersleri de göreceğin için zorlanabilirsin.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen engintraceur » 14 Eki 2015, 10:41

Ilk öncelikle ben bilişim bölümü okuyorum neden çünkü o konuda başarılıyim ikincisi maol de öğretmen desteği var açık lise gitsem ben mezun olamam :( maol ztn hemen hemen normal okul gibi tek farkı kredi olması

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 14 Eki 2015, 13:17

engintraceur yazdı:Ilk öncelikle ben bilişim bölümü okuyorum neden çünkü o konuda başarılıyim ikincisi maol de öğretmen desteği var açık lise gitsem ben mezun olamam :( maol ztn hemen hemen normal okul gibi tek farkı kredi olması
Açık liseden mezun olmak çok kolay.
Bilişim konusu sizin alanınız olduğuna göre ve bölümünüz ile ilgili bilginiz de olduğuna göre Maöl seçmeniz daha mantıklı.
Ama Maöl'den mezun olmak için daha yüksek krediye ihtiyacınız olacak.Bölümlerin mezuniyet kredileri maöl'in web sitesinde yazıyor.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen engintraceur » 14 Eki 2015, 14:13

Tahminen 4 yıl'a mezun olmayı planlıyorum ben ayrıca maol'de sınıf sistemide var

Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen engintraceur » 14 Eki 2015, 14:13

Hım.... bu arada benim örgün eğitimde 1 okuma hakkım daha var :) ileride maol'den örgün eğitime gçeersem lise 3 den faaln devam edebillirm o yandanda mantıklı maol okumam

“MAÖL GENEL KONULAR” sayfasına dön