Açık Liseden Örgün Ögretime Geçme

Caferbey01

Açık Liseden Örgün Ögretime Geçme

Mesaj gönderen Caferbey01 » 25 Şub 2016, 16:02

Merhaba arkadaşlar ben lise 1'de sınıf tekrarı yapmıştım ve lise 1'i tekrardan okuyarak sınıfı geçtim. Şimdik bu yıl 10'ncu sınıfta 1'nci dönem devamsızlık yaptım açık liseye geçtim seneye takrar'dan örğün eğitime geçmek istiyorum geçe bilirmiyim. ? 1'Nci dönem devamsızlıktan okuldan ayrılmam o yıl kalmışmı sayılıyor birde 2 yıl üst üste kalanlarmı örgün egitim dışına çıkar yoksa toplamda 2 yıl kalanlarmı. ? ben 2yıl kalmışmı sayıldım

Caferbey01

Re: Açık Liseden Örgün Ögretime Geçme

Mesaj gönderen Caferbey01 » 29 Şub 2016, 16:52

beyler tekrar yazıyorum.

Merhaba arkadaşlar ben 9'ncu sınıfta sınıfta kaldım 9'u tekrarar okudum sınıfı geçtim bu yıl 10 sınıftaydım 1'nci dönem 46.5 gün devamsızlıgım oldu başarısız diyordu bende tastikname aldım kendi istegimle açıga geçtim ama çok ve çok pişmanım seneye tekrar kendi okulumdan örgün egitimden devam etmek istiyorum hiç bir şekilde devam edemezmiyim okul isterse alırmı beni ? veya ceza olarak para ödersek alırlarmı ?

Kullanıcı avatarı
engintraceur
Asistan
İletişim:

Mesaj gönderen engintraceur » 29 Şub 2016, 18:49

Merhaba, Ben EnginTraceur 14 yaşındaydım geçen sene 3 ay geç başladım okula okul uzak sebebiyle sonra yakınlarda bir okula başvurdum ve çok kötüydü orada 1 dönem okudum sonra ikinci dönemden 1 ay sonra Antalya Atatürk mesleki ve teknik anadolu lisesine başvurdum alındım gayet güzel bir liseydi fakat birinci dönem notlarım sebebiyle vb sınavlarım çok kötü gitti Devamsızlık yaptım kaldım Tasdiknamemi aldım Mesleki açık öğretim lisesine başvurdum aynı okuldan Bİlişim Teknolojikleri bölümü okuyorum şuan Benim 2 tane okuma hakkım var çünkü devamsızlıktan kalınca yarım dönemi okumadım bu yüzden okuma hakkım 2 kat'a çıkmış istersem örgün eğitime tekrar geçiş yapabilirim 14 Kredim var 2inci sınavıma hazırlık yapıyorum inşallah ilk senemde 30'un üstünde kredi kasarım :D şuan 15 yaşındayım, Maol'e geçtim kafam rahat gayetde memnunum sınavlarda iyi gidiyor :)

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 09 Mar 2016, 00:56

http://www.aol.meb.gov.tr/sayfaoku.php?id=13 AÖL'nin web sitesindeki bu yazının,açıklayıcı olacağını zannediyorum.
Daha detaylı bilgi için aciklise@meb.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz veya Halk Eğitim Merkezi'ne giderek sorunuzu oradaki personele sorabilirsiniz.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“MAÖL GENEL KONULAR” sayfasına dön