Sınavlara Çalışma Yöntemleri

SquwaRd
Acemi

Sınavlara Çalışma Yöntemleri

Mesaj gönderen SquwaRd » 28 Mar 2016, 01:04

Birşey sormak istiyorum ben genelde sınavlara çalışırken, sırf test çözüyorum ve bunlar genelde çıkıyor verebilceğiniz diğer tüyolar varmı yani..
Şöyle söylemek istiyorum ki kitabı alıyorum ama cidden açmıyorum. Sırf test çözüyorum ama öyle 3-4 test değil..

Örnek veriyorum Dil Ve Anlatım..

İnternet sitesinden 12 Test çözüyorum..
Her gün 3 tane çözüyorum her test 10 soru oluyor.
12 Tane test 4 gün beni idare ediyor.
Ve kendime hızlandırma yaparak diğer gün 60 soru birden çözüyorum.
Bu 60 tane soru ise geçmiş sınavlarda çıkmış sorular..

Daha neler yapabilirim.. :teslim:

word87
Çırak

Re: Sınavlara Çalışma Yöntemleri

Mesaj gönderen word87 » 28 Mar 2016, 12:39

İlk önce kitaptan konulara çalısıyorum. internetten tonguç akademi, hocalara geldik kanallarından o konuyu tekrar yapıyorum. Aklımda kalsın diye testlere geçiyorum. Hep böyle çalısıyorum sınavlara :mrgreen:

leny151180
Acemi

Mesaj gönderen leny151180 » 28 Mar 2016, 18:49

word87 yazdı:İlk önce kitaptan konulara çalısıyorum. internetten tonguç akademi, hocalara geldik kanallarından o konuyu tekrar yapıyorum. Aklımda kalsın diye testlere geçiyorum. Hep böyle çalısıyorum sınavlara :mrgreen:
hocam hocalara geldik'i bende izliyorum ama hangi videoları izliyorsun. yani 9.sınıf - 10. sınıf vb. diye listeler var. birde ygs biyoloji ygs kimya ygs fizik gibi lsiteler var.
hangilerine çalışıyorsun.

word87
Çırak

Mesaj gönderen word87 » 28 Mar 2016, 23:21

leny151180 yazdı:
word87 yazdı:İlk önce kitaptan konulara çalısıyorum. internetten tonguç akademi, hocalara geldik kanallarından o konuyu tekrar yapıyorum. Aklımda kalsın diye testlere geçiyorum. Hep böyle çalısıyorum sınavlara :mrgreen:
hocam hocalara geldik'i bende izliyorum ama hangi videoları izliyorsun. yani 9.sınıf - 10. sınıf vb. diye listeler var. birde ygs biyoloji ygs kimya ygs fizik gibi lsiteler var.
Seçtiğim dersin konularına bakıyorum, hocalara geldik veya tonguç akademi hangisinde varsa veya hangisinde daha iyi anlayabiliyorsam oradan seçtiğim dersin konusunu izliyorum.

Örneğin seçtiğim ders BİYOLOJİ -2 , izlemek istediğim konu ise: "CANLILARIN ÇEŞİTLİLİĞİ VE SINIFLANDIRILMASI"
Biyoloji-2 9. sınıf olduğundan dolayı, 9.sınıf kategorisinden, izlemek istediğim konunun videosunu açıp izliyorum

1-2 dönem 9.sınıf
3-4 dönem 10. sınıf
5-6 dönem 11. sınıf
7-8 dönem 12 sınıf diye biliyorum.

halk eğitim merkezinden almış olduğunuz kitap güncel mi değil mi diye

http://aok.meb.gov.tr/test/dk/ buradaki site ile karşılastırın. Örneğin ben bu dönem kimya-8 dersin kitabını aldım, eski çıktı. buradan güncel mi değil mi diye bakmasaydım boşa çalısacaktım.

leny151180
Acemi

Mesaj gönderen leny151180 » 29 Mar 2016, 11:15

word87 yazdı:
leny151180 yazdı:
Seçtiğim dersin konularına bakıyorum, hocalara geldik veya tonguç akademi hangisinde varsa veya hangisinde daha iyi anlayabiliyorsam oradan seçtiğim dersin konusunu izliyorum.

Örneğin seçtiğim ders BİYOLOJİ -2 , izlemek istediğim konu ise: "CANLILARIN ÇEŞİTLİLİĞİ VE SINIFLANDIRILMASI"
Biyoloji-2 9. sınıf olduğundan dolayı, 9.sınıf kategorisinden, izlemek istediğim konunun videosunu açıp izliyorum

1-2 dönem 9.sınıf
3-4 dönem 10. sınıf
5-6 dönem 11. sınıf
7-8 dönem 12 sınıf diye biliyorum.

halk eğitim merkezinden almış olduğunuz kitap güncel mi değil mi diye

http://aok.meb.gov.tr/test/dk/ buradaki site ile karşılastırın. Örneğin ben bu dönem kimya-8 dersin kitabını aldım, eski çıktı. buradan güncel mi değil mi diye bakmasaydım boşa çalısacaktım.
anladım hocam. benim ders kitaplarına pek çalışma imkanım yok maalesef. anca internette ders notları buldum çok iyi hazırlanmış onları okuyup videolara çalışıyorum. bilginiz için saolun.

“MAÖL GENEL KONULAR” sayfasına dön