Bu sene son olsun...

SquwaRd
Acemi

Bu sene son olsun...

Mesaj gönderen SquwaRd » 19 Mar 2017, 02:29

Merhaba Arkadaşlar,

106 Kredim mevcut. Yarın üçüncü oturumumada gireceğim. 106 Kredi'ye mevcutum. Sınavlarımda genelde 8-10 tane ders veriyorum. Benim merak ettiğim konu şu? Her yıl sonu kurtarma testi gibi birşey oluyor mu hani diyelim ki belli bir kredinin üzerindekiler giriyor.

Örneğin ; 160 Kredi ve üzeri kişiler sınava katılabiliyor ama aşağısı katılamıyor. Bunun gibi birşey varmı merak ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ek olarak şunuda merak ediyorum. Diyelim ki ben bu sene bitiremedim diğer sene Ocak başında Kredimi tamamladım. Dİrekt olarak Diplomamı alabilir miyim. Çünkü Üniversite sınavına girmek istiyorum.

İyi geceler, Yarın ki sınava girecek arkadaşlarada şimdiden başarılar diliyorum. Umarım hepimiz umduğumuz sonuçlara kavuşuruz. :11:

SquwaRd
Acemi

Re: Bu sene son olsun...

Mesaj gönderen SquwaRd » 19 Mar 2017, 02:45

Farklı bir soru daha geldi aklıma şunuda sorayım rahatlıyım. Farklı konu açmak istemedim. YGS girebilir miyim? Bunun şartları nelerdir? Neler yapmalıyım? Diyelim ki girdim. AÖL kredi puanım daha tamamlanmamış durumdaysa ne yapıcam?

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Mesaj gönderen iremx » 19 Mar 2017, 02:57

SquwaRd yazdı:Farklı bir soru daha geldi aklıma şunuda sorayım rahatlıyım. Farklı konu açmak istemedim. YGS girebilir miyim? Bunun şartları nelerdir? Neler yapmalıyım? Diyelim ki girdim. AÖL kredi puanım daha tamamlanmamış durumdaysa ne yapıcam?
genellikle 3.sınavdan sonra ek sınav oluyor. Mezun olman gerekiyor fakat 3-5 kredin eksik o zaman katılabiliyorsun sanırım. Herhalde sınır 35 kredi kalması falandır mezuniyete /kesin bilgi değil.
Üniversite sınavına 6.dönem üstündeysen katılırsın. Kredin o yıl 3 sınav içinde mezun olmana müsaitse kaydın alınıyor mezuniyet kredisini sınav forumu doldururken tamamlamış olmana gerek yok 100 kredi üstü olsun yeter. Ocak da mezun olursan herhalde 1-2 ay içinde belki daha erken verirler diplomanı. 2018 temmuzda bile mezun olsan üni kazanırsan mağduriyet yaratmazlar kaydın yapılır

SquwaRd
Acemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 19 Mar 2017, 03:04

Çok teşekkür ederim. Merak ediyordum öğrenmiş oldum. Yine de Halk Eğitim Merkezi ile bir irtibarata geçeyim bakalım onlar bu duruma ne dicek. Farklı birşey daha sorucam kusruma bakma ama " Kredin o yıl 3 sınav içinde mezun olmana müsaitse kaydın alınıyor " demişsin. Diyelim ki bunu başaramadık o zaman ne oluyor. Kredileri veremedik. Tabi öyle birşey asla olmazda :D :09:

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Mesaj gönderen iremx » 19 Mar 2017, 03:07

SquwaRd yazdı:Çok teşekkür ederim. Merak ediyordum öğrenmiş oldum. Yine de Halk Eğitim Merkezi ile bir irtibarata geçeyim bakalım onlar bu duruma ne dicek. Farklı birşey daha sorucam kusruma bakma ama " Kredin o yıl 3 sınav içinde mezun olmana müsaitse kaydın alınıyor " demişsin. Diyelim ki bunu başaramadık o zaman ne oluyor. Kredileri veremedik. Tabi öyle birşey asla olmazda :D :09:
Ek sınavla birlikte mezun olamazsan üniyi kazansan bile gidemezsin :D halk eğitimden farklı bir şey derlerse bizi de aydınlat ben de seneye giricem inşallah :D

SquwaRd
Acemi

Mesaj gönderen SquwaRd » 19 Mar 2017, 03:16

Tamamdır :wink:

Kullanıcı avatarı
iremx
Doktor

Mesaj gönderen iremx » 19 Mar 2017, 03:20

SquwaRd yazdı:Tamamdır :wink:
seneye işimiz zor ygsde:d