2. Dönemden Sonra MAÖL Okul Kaydı Hk.

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

2. Dönemden Sonra MAÖL Okul Kaydı Hk.

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 01 Nis 2018, 19:21

Arkadaşlar okula gidip tasdiknamemi alır almaz MAÖL'e kaydolmuştum ama kaydı yapan öğretmen 2 sınava girdikten sonra okula parayı yatırıp başlarsın dedi, şimdi ben ilk sınavda ikinci oturuma bu sınavda ilk oturuma giremedim, bu ihlaller MAÖL'e başlamama engel olur mu? Alanımda Bilişim bölümü yazıyor ama yüz yüze eğitime daha başlamadım.

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

Re: 2. Dönemden Sonra MAÖL Okul Kaydı Hk.

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 01 Nis 2018, 21:59

Güncell** Konu hakkında tam bilgisi olmayan arkadaşlar MAÖL'e ait hizmet numarası verse de olur. Araştırdım da biraz karışık geldi mesela ticaret lisesi telefon numaraları falan demişler hangi ticaret lisesi, yani ben ticaret lisesi üzerinden MAÖL kaydı yaptırdıysam o numarayı mı aramalıyım ayrıca 7/24 Aktif mi?

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Nis 2018, 00:12

Merhaba Hoşgeldin Siteye Öncelikle ...
İnşallah Tez Zamanda Mezun Olursun.
Bende Mesleki Lise Mezunuyum ve Senin Bölüm
Dışardan Giremediğin Sınavların Yüzyüze Eğitim Öğretiminle Hiç Bir Engeli Yok
Sadece Her Sınavda Maksimum Alacağın Kredi Miktarı Olan 35 Kredi Azalır ve Mezun Olma Yılını Uzatmış Olursun.

Mezuniyetin İse

0 Zorunlu Dersi Kalıcak

Ortak + Seçmeli = 116 Kredi (Dışardaki Sınavlardan Toplayacağın)

Alan (Yüzyüze Eğitim) = 114 (Buda 2 Senelik Yüzyüze Eğitimden Okuldan Alacağın Kredi)

Toplamda 230 Krediye Sahip Olman Gerekiyor.

Ve

Okulun Genel Sorunları İçin http://maol.meb.gov.tr

Bu Sitedeki Duyuru ve Habeleri Takip Etmen Lazım.

İrtibat Numaraları Burada Var.

Link

Diğer Problemleri İse

Size Verilen Öğrenci Şifreniz İle Öğrenci Bilgilerinizin Bulunduğu Sayfada Genel Bilgiler Olması Lazım Yanlış Hatırlamıyorsam

O Kısımda Yüzyüze Eğitim Göreceğiniz Okul İsmi Yazıyor

Geriye Kalan Tüm Problemlerinizi Okul Müdürü veya Oradaki Öğrenci İşlerinizde Halletmeniz Gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 03 Nis 2018, 03:16

Uzun yanıtınız için teşekkür ederim, 2 Sınav sonrasında okula gel dediklerinde 3. Döneme geçmemi kastettiler sanırım. Çünkü 9. Sınıfta 2 Defa devamsızlıktan kalıp tasdikname almıştım. Okulda ki yetkili de direk başlayabileceğimi düşünerek okula para yatırmamı istemişti ama kaydı yapamamıştı, dekontu sakla sınavlarını bitirdikten sonra getir kaydını tamamlarız demişti. Geriye merak ettiğim tek şey kaldı, okula kayıt yenilemeler açılınca mı gitmeliyim?

Edit: Okul olarak mesleki liseye kayıt olduğum okul adı yazıyor, yüz yüze eğitim de aktif görünüyor ama herhangi bir aldığım ders vs. yazmıyor.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Nis 2018, 03:24

ahmetkucukonder yazdı: 03 Nis 2018, 03:16 Uzun yanıtınız için teşekkür ederim, 2 Sınav sonrasında okula gel dediklerinde 3. Döneme geçmemi kastettiler sanırım. Çünkü 9. Sınıfta 2 Defa devamsızlıktan kalıp tasdikname almıştım. Okulda ki yetkili de direk başlayabileceğimi düşünerek okula para yatırmamı istemişti ama kaydı yapamamıştı, dekontu sakla sınavlarını bitirdikten sonra getir kaydını tamamlarız demişti. Geriye merak ettiğim tek şey kaldı, okula kayıt yenilemeler açılınca mı gitmeliyim?

Edit: Okul olarak mesleki liseye kayıt olduğum okul adı yazıyor, yüz yüze eğitim de aktif görünüyor ama herhangi bir aldığım ders vs. yazmıyor.
Hocam Belirtilen Okula Gidiceksiniz.

Normalde Şuan Eğitim Devam Ediyordur.

Yarın Aslında İLK işiniz okula gitmek olsun

haftalık programına bakın okulun giriş kapısında cama falan asmışlardır hangi günler hangi bölümün dersleri var

siz ders seçmiyeceksiniz mesleki bölümde 2 yıl hocalarınızın gösterdiği derslerden size alan kredisi gelicek ve 2.sene sonu staj işlemi olucak ve staj bitince 114 kredi alıp yüzyüze eğitim tamamlandı kısmı şuan hayırdır orada evet yazıcak

ilk Dönem Genelde

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ TEMELLERİ ADI ALTINDA DERSLER GÖRÜCEKSİNİZ.

Ağ Temelleri
Dış Donanım Birimleri
İç Donanım Birimleri
İşletim Sistemi Gelişmiş Özellikleri
İşletim Sistemi Kurulumu

İkinci Sene İse Ortak Sınıf Kararı İle Web Tasarım veya Veri Tabanı Programcılı Seçimi Olucak Sonra Onun Derslerini Görüceksiniz.

Gelicek Dönem Kayıt Yenilemeden Sonra 24 NİSAN – 14 MAYIS 2018 Arasından Kayıt Yenileyip Ders Seçimi Yapabileceksiniz.
Bu Ders Seçimleri İse Ortak + Seçmeli = 116 Kredi

Demiştim ya

bunu Doldurmak İçin Dışarıdan Tamamlamanız Gereken Kredi İçin Gireceğiniz Sınavlar Oluyor.
Hem 116 Kredi tamamlayama çalışıcaksınız hemde zorunlu ders sayınızı 0 indirmeye çalışıcaksınız.

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 03 Nis 2018, 03:41

Jezxy yazdı: 03 Nis 2018, 03:24
ahmetkucukonder yazdı: 03 Nis 2018, 03:16 Uzun yanıtınız için teşekkür ederim, 2 Sınav sonrasında okula gel dediklerinde 3. Döneme geçmemi kastettiler sanırım. Çünkü 9. Sınıfta 2 Defa devamsızlıktan kalıp tasdikname almıştım. Okulda ki yetkili de direk başlayabileceğimi düşünerek okula para yatırmamı istemişti ama kaydı yapamamıştı, dekontu sakla sınavlarını bitirdikten sonra getir kaydını tamamlarız demişti. Geriye merak ettiğim tek şey kaldı, okula kayıt yenilemeler açılınca mı gitmeliyim?

Hocam Belirtilen Okula Gidiceksiniz.

Normalde Şuan Eğitim Devam Ediyordur.

Yarın Aslında İLK işiniz okula gitmek olsun

haftalık programına bakın okulun giriş kapısında cama falan asmışlardır hangi günler hangi bölümün dersleri var

siz ders seçmiyeceksiniz mesleki bölümde 2 yıl hocalarınızın gösterdiği derslerden size alan kredisi gelicek ve 2.sene sonu staj işlemi olucak ve staj bitince 114 kredi alıp yüzyüze eğitim tamamlandı kısmı şuan hayırdır orada evet yazıcak

ilk Dönem Genelde

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ TEMELLERİ ADI ALTINDA DERSLER GÖRÜCEKSİNİZ.

Ağ Temelleri
Dış Donanım Birimleri
İç Donanım Birimleri
İşletim Sistemi Gelişmiş Özellikleri
İşletim Sistemi Kurulumu

İkinci Sene İse Ortak Sınıf Kararı İle Web Tasarım veya Veri Tabanı Programcılı Seçimi Olucak Sonra Onun Derslerini Görüceksiniz.

Gelicek Dönem Kayıt Yenilemeden Sonra 24 NİSAN – 14 MAYIS 2018 Arasından Kayıt Yenileyip Ders Seçimi Yapabileceksiniz.
Bu Ders Seçimleri İse Ortak + Seçmeli = 116 Kredi

Demiştim ya

bunu Doldurmak İçin Dışarıdan Tamamlamanız Gereken Kredi İçin Gireceğiniz Sınavlar Oluyor.
Hem 116 Kredi tamamlayama çalışıcaksınız hemde zorunlu ders sayınızı 0 indirmeye çalışıcaksınız.
Teşekkür ederim, 2. Sınavdan sonra gel demeleri biraz tuhafıma gitti. Yani benim MAÖL olarak okulda kaydım var yüz yüze eğitim kurumu adı da o okul ama neden 3. Dönemde gel dediler. Hatırladığım kadarıyla 9. Sınıfı tamamlayamadığın için meslek dersi göremiyorsun demişti ama kaydım var gidip eğitim görmüyorum kafamı bayağı karıştırdı bu iş :22: Acaba 3. Dönemde Lise 2'ye geçmiş olduğum için mi böyle bir şey dedi :? Çünkü meslek liselerinde de lise 2'den sonra meslek seçimi yapılabiliyor. Şuan listede adım var da yok mu yazılıyorum yoksa? O hocanın dediği işleri gerçekten çok karıştırdı. Yani kaydolduğum günden beri ne yapacağımı şaşırdım, yarın gidip görüşerek konuya açıklık getirtmem gerekiyor sanırım.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Nis 2018, 03:49

Hocam Şöyle Özetleyim

Müdür Kısmını Bende Tam Anlayamadım ve Çözemedim.

Ama Normalde Örgün Mesleki veya Normal Liseden

Açık Mesleki Liseye Geçseniz Tek Değişen Şey

Bir Öğrenci Sıfırdan Başlarsa 0 Kredi Alırken

Siz Belirli Dönemleri Örgün Eğitimde Aldığınızdan

Bazı Derslerden Muaf Olucaksınız veya Belli Başlı Bir Kredi İle Başlayacaksınız

Tek Değişen Bu.

Mesleki Lise Okurken Dikkat Edin

AÇIK LİSEDE 3.DÖNEM VAR HER DÖNEM KAYIT YENİLEMELERİ KAÇIRMAYIN ASLA

SİZ KAYIT YENİLEDİKÇE YÜZ YÜZE EĞİTİM GÖRDÜĞÜNÜZ OKULDA DERS GÖRECEĞİNİZ SINIFTA LİSTEDE İSMİNİZ OLUCAK

BİR DÖNEM KAÇIRIRSANIZ LİSTEDEN İSMİNİZ SİLİNİR DÖNEMİ TAM 1 YIL UZATMIŞ OLURSUNUZ. BUNDAN DOLAYI ASLA KAYIT YENİLEMELERİ KAÇIRMAYIN.

MESLEKİ OKULDA DEVAMSIZLIKTAN KORKMAYIN AMA ŞÖYLE

ŞUAN ANLATABİLECEĞİNİZ BİR DURUMUNUZ VAR HOCALAR ANLAYIŞ GÖSTERİR EĞER DEVAMSIZLIK İŞLİYOR İSE

YUKARDA BAHSETTİĞİM HER DERSTEN NORMALDE 2,5 KEZ GELMEME HAKKINIZ VAR

3 GÜNÜ TAMAMLARSANIZ O DERSTEN KALIRSINIZ KREDİSİNİ ALMANIZ İÇİN GELİCEK SENEYİ BEKLEMENİZ GEREKİR.

BENCEDE YARIN O BELİRTİLEN OKULA GİDİN ÖNCE MÜDÜR YARDIMCISI SONRA MUTLAKA DERS ALACAĞINIZ HOCA İLE KONUŞUN ONA GÖRE YOL HARİTANIZI YAPIN.

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 03 Nis 2018, 03:54

Jezxy yazdı: 03 Nis 2018, 03:49 Hocam Şöyle Özetleyim

Müdür Kısmını Bende Tam Anlayamadım ve Çözemedim.

Ama Normalde Örgün Mesleki veya Normal Liseden

Açık Mesleki Liseye Geçseniz Tek Değişen Şey

Bir Öğrenci Sıfırdan Başlarsa 0 Kredi Alırken

Siz Belirli Dönemleri Örgün Eğitimde Aldığınızdan

Bazı Derslerden Muaf Olucaksınız veya Belli Başlı Bir Kredi İle Başlayacaksınız

Tek Değişen Bu.

Mesleki Lise Okurken Dikkat Edin

AÇIK LİSEDE 3.DÖNEM VAR HER DÖNEM KAYIT YENİLEMELERİ KAÇIRMAYIN ASLA

SİZ KAYIT YENİLEDİKÇE YÜZ YÜZE EĞİTİM GÖRDÜĞÜNÜZ OKULDA DERS GÖRECEĞİNİZ SINIFTA LİSTEDE İSMİNİZ OLUCAK

BİR DÖNEM KAÇIRIRSANIZ LİSTEDEN İSMİNİZ SİLİNİR DÖNEMİ TAM 1 YIL UZATMIŞ OLURSUNUZ. BUNDAN DOLAYI ASLA KAYIT YENİLEMELERİ KAÇIRMAYIN.

MESLEKİ OKULDA DEVAMSIZLIKTAN KORKMAYIN AMA ŞÖYLE

ŞUAN ANLATABİLECEĞİNİZ BİR DURUMUNUZ VAR HOCALAR ANLAYIŞ GÖSTERİR EĞER DEVAMSIZLIK İŞLİYOR İSE

YUKARDA BAHSETTİĞİM HER DERSTEN NORMALDE 2,5 KEZ GELMEME HAKKINIZ VAR

3 GÜNÜ TAMAMLARSANIZ O DERSTEN KALIRSINIZ KREDİSİNİ ALMANIZ İÇİN GELİCEK SENEYİ BEKLEMENİZ GEREKİR.

BENCEDE YARIN O BELİRTİLEN OKULA GİDİN ÖNCE MÜDÜR YARDIMCISI SONRA MUTLAKA DERS ALACAĞINIZ HOCA İLE KONUŞUN ONA GÖRE YOL HARİTANIZI YAPIN.
Zaten durumun bu hali alması da onların dediklerinden kaynaklanıyor, yarın bilgi alıp sonucu yazacağım. Ayrıca uzun cevaplarınız için tekrardan tek tek teşekkür ediyorum.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 03 Nis 2018, 03:56

Rica Ederim Hocam Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu :gozkırkma:

Derslerde ve Aklınıza Takılan Konular Olursa Her Daim Buradayız ..

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 05 Nis 2018, 01:32

Jezxy yazdı: 03 Nis 2018, 03:56 Rica Ederim Hocam Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu :gozkırkma:

Derslerde ve Aklınıza Takılan Konular Olursa Her Daim Buradayız ..
Gidip görüştüm aynı şeyleri dediler, 9. Sınıfı tamamlamam gerekiyormuş yani 3. Dönem başlayabilirmişim. Telafi sınavına girip kayıt yenilemeler açıldığında tekrar gel dediler, hayırlısı bakalım.

“MAÖL GENEL KONULAR” sayfasına dön