arkadaşlar umudunuzu kesmeyin

canoztrk
Çırak

arkadaşlar umudunuzu kesmeyin

Mesaj gönderen canoztrk » 07 Ağu 2014, 12:56

adım can ben 22 yaşındayım 2010 da açık liseye başladım lisede sınıfta kalınca annemler okumaz bu çocuk dedi bende okuyacağıma inanmıyordum açık liseye geçtim ama 3 sene nerdeyse hiç sınava girmedim okuyormusun dediklerinde evet diyebilmek için yanı zaman geçtikçe çevremdeki arkadaşlarım okulu kazanıp geleceğe dair planlar yaparken ben her ay bir iş yerinde çırak olarak eziliyordum geçen sene karar verdim 5 ben liseyi bitirip üniversiteyi kazanmak istiyorum dedim ve çalışmaya başladım sınvlara girdim aslında zor olmadığını gördüm sınavdan 2 hafta önce bütün online testleri ezberleyip sınava girdim en az 60 alarak çoğu dersleri geçtim üniversite sınavına girdim ve hitit üniversitesi iktisat bölümünü kazandım çook mutluydum taki ingilizce derslerine kadar ingilizceden 8 tane zorunlu dersim var ve inanın zerre bişey anlamıyorum 152 kredim var eğer bütün dersleri geçersem ek sınavda dahil üniversitye kayıt yaptırabiliyorum umudumu kesmek istemiyorum ama çok korkuyorum ingilizce beni çok korkutuyor hergün dua ediyorum allahtan umut kesilmez arkadaşlar buraya kadar gelebildiysem 1.5 senede bunuda hallederim diye düşünüyorum sizden tek isteğim bana dua edin ingilizce sınavlarını geçeyim çok kritik durumdayım hiç bukadar hayallerime yaklaşmamıştım annem babam lise bitti diye biliyorlar çok vahim bir durumdayım ama atlatcağım allahın izniyle sizi gelişmelerden haberdar edeceğim arkadaşlar allaha emanet olun sağlıcakla

edit: sanırım konuyu yanlış yere açtım affedin

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: arkadaşlar umudunuzu kesmeyin

Mesaj gönderen Doçent » 07 Ağu 2014, 18:12

Allah yardımcın olsun...ing korkmakta haklısın keşke hepsini en sona bırakmasaydın :43:

bu sınavla beraber iki ek sınav yapılırsa muaf olarakta mezun olursun inş 2. ek sınavda yapılır :26:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

CihadRap
Doktor

Mesaj gönderen CihadRap » 08 Ağu 2014, 01:31

Dostum sorun sıkıntı stres yapma benımde 23 kredım kaldı ve bende üni. kazandım muhtemelen ek sınav yapılacak ve ıkıncısıde olacak.Biraz bilinçsiz hareket etmişsin ama sağlık olsun kas kendını derslere korkma ve üzerine git.Şu kötü sistem tam bozulacak zamanı buldu lanet olsun!
Bende gurur elmas gibidir,Çizilmez.

SEDAARTC
Çırak

Mesaj gönderen SEDAARTC » 09 Ağu 2014, 10:07

benimde son 6 kredim ingilizceler zorunlu hala ek sınavada girersem muaf olucam.
şu temel dini bilgilerin konu özetivar mı yaa çalışıyorum ben o yuzden o kıtabı tamamen okuyamıyrum dinler yazıyo hep saçma sapan mezhepler inançlar

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Ağu 2014, 13:16

SEDAARTC yazdı:benimde son 6 kredim ingilizceler zorunlu hala ek sınavada girersem muaf olucam.
şu temel dini bilgilerin konu özetivar mı yaa çalışıyorum ben o yuzden o kıtabı tamamen okuyamıyrum dinler yazıyo hep saçma sapan mezhepler inançlar

aslında okumanda fayda var diğer inançların neden ve nasıl inandıkları ilginç yanları :ders: olaya sınavda çıkacak sorular olarak bakma bilgi olarak bak :01:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

SEDAARTC
Çırak

Mesaj gönderen SEDAARTC » 11 Ağu 2014, 10:28

doğru ama şuan onu pkuycak zamanım yok inanki yani boş kaldıkça okumaya çalışıyorum ama anlamıyrum çünkü yarım kalıyo hep

“MAÖL DUYURULAR” sayfasına dön