DİPLOMALAR GÖNDERİLDİ ...

Jezxy
Onursal Üye

DİPLOMALAR GÖNDERİLDİ ...

Mesaj gönderen Jezxy » 22 Eyl 2017, 13:55

Resim

Diplomalar gönderildi ...

2016-3 dönem ve önceki dönemlerde mezun olan öğrencilerimizin diplomalarının basımı tamamlanmış olup Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilmiştir.

Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerinin, teslim tutanaklarını kargoyu teslim alır almaz Müdürlüğümüze göndermesi gerekmektedir.

# Diplomamı nasıl ve nereden alabilirim ?

Dönem sonunda mezun olan Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu MAOL veya AOL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

Diplomasını teslim alamaya gidecek öğrencimiz yanında içinde bulunulan yıl için belirlenen Diploma Harç Ücretini yatırdıklarını gösteren dekontla başvurmaları gerekmektedir.

Şayet öğrencimiz Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi aldı ise Diploma Harç ücretini yatırmadan Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

“MAÖL DUYURULAR” sayfasına dön