Uzaktan Uzaktan Sevişmeler.

Sanat ve edebiyat bölümü...
Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Uzaktan Uzaktan Sevişmeler.

Mesaj gönderen H1N1 » 11 May 2015, 12:33

Bu gece gözlerinde kalmaya geldim
ağladıkça sıcacıklığını hissetmeye
Yüreğindeki taşa dokunmaya geldim
belki ufalırda sever diye
Aşkın varlığı değil içimi acıtan
kaybetme olasılığı ,çıldırtan

Sen sevmediğin kollarda mecbur
Ben yabancı kollarda
Sen hayalerinde bana sarıl
Ben alıştım bu oyunlara ...

Bir gece düş olmasın sevişmeler
bir gece yatağıma kon
bir gece sen öp beni
bir gece benim ol

Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Uzaktan Uzaktan Sevişmeler.

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 11 May 2015, 13:01

Yorum yapmaya korkuyorum ama güzel şiir gerçekten... Emeğine sağlık :nazarlik:

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 11 May 2015, 15:34

zina teklifi gunumuzde sanat olarak nitelendirilebiliyor, ovgu de alabiliyor
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 11 May 2015, 15:39

Sanat zina teklifi mi oldu şimdide ? Aşk duyduğun kişiye duygularını ifade etmeye zina diyorsan en büyük günahkar ve ya zinacı artık ne diyorsan o benim !

Eline emeğine , duygularına sağlık hocam umarım devamı'da gelir . Zinalara devam . :)
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 11 May 2015, 15:54

zina edelim diyor siirde bu asikar bi sey
gel bir gece benim ol ne demek
kotulukleri sanat adiyla maskeleyemezsiniz kotu kotudur
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 11 May 2015, 15:56

Ama şiir bu sonuçta böyle bakmamak lazım dimi? :26:

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 11 May 2015, 16:15

Kafiyeli yazinca zina teklifi olmuyor mu
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 11 May 2015, 16:31

''Bir gece benim ol '' demesinden sen seks yapalım demesini çıkarıyor isen yolda gezen hamile bayanlara'da aaa bak seks yapmış diyebilirsin . Yazık zihniyetine yazık .
He tabi burada ben terbiyesiz olacağım , sen ise ahlaklı olacaksın değil mi . Yaptığın , algıladığın şeyler senin içini dışını döküyor burada. Bu şiir ahlaksızlık ve ya zinaya davet değil senin algıların , zihniyetin onu bu noktaya getiriyor .Bir kitabı , şiiri bin kişi okur her biri ayrı anlam çıkarır tamam ama senin çıkardığın anlamlar ahlaksız diye o şiir ahlaksız olacak değil . Bu senin ahlakını gösterir ve ahlakının olmadığını .

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 11 May 2015, 16:50

zaten insanlarin gozunde ne oldugumuzun bi onemi yok yani insanlarin gozunde ben ahlaksiz sen ahlakli ya da ben ahlakli sen ahlaksiz olsan gercek degismeyecek ahlakli olan kazanir ahlaksiz olan kaybeder herkesin isledigi iyilik lehine isledigi fenalik aleyhinedir bana gore bu sozler zina teklifidir siz baska bir sey algiliyorsaniz bilemem ama soyle de bir gercek var ki kafiyeli olunca zina teklifi sanat olmuyor, kamera karsisinda yapilan zinanin sanat olmadigi gibi
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 11 May 2015, 18:05

Bu şiiri sen mi yazdın TOLGA?

Çok ses getirdi de...
:06:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 11 May 2015, 19:28

Sanat diyorum ve susuyorum... Zinaya davet tamamen algıda seçicilik...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 11 May 2015, 22:05

Herkesin dusuncesi farkli ne diyeyim bazilarina gore de soyunmak sanat oluyor. neyse Allah biliyor bu sozlerin ne anlama geldigini. kimin ahlakli kimi ahlaksiz oldugunu da biliyor.
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 12 May 2015, 00:38

Sanırım Hz.Muhammed'in sözleriydi (kelamlarıydı) ''Allah güzeldir ve güzel olanı sever.'' Bak ben buradan Allah'ın , sanatın güzel olanı seveceğini çıkarıyorum . Sende kötülük arama her şeyin altında iyilik ara ki iyilik bulasın . Sanat soyunmak değildir demişsin bırak sen yorumlamayı beğenirsin beğenmezsin ama orada bir emek var saygı göstermeyi bilmesin ki saygı göresin . Ayıp , ahlaksızlık bilmem ne bırak bunları ortada ahlaksızlık var ise yukarıdaki görüyor onu merak etme hesap vermesi gerekenler sen değilsin emin ol . İnsanları yargılamayı ne zaman bırakırsanız o zaman emin ol ki dünya gerçekten güzel bir hal alacak . Bir söz vardı kim söylemiş tam hatırlamıyorum ama '' Cennet'e gitmek isteyenlerin , cehenneme çevirdiği bir dünyada yaşıyoruz. ''

Tolga kardeşim söyledim tekrar söylüyorum . Duygularını yazıya dökmekte başarılısın , devamını'da bekliyorum ... Tebrik ediyorum seni .

Resim

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Mavi1
Asistan

Mesaj gönderen Mavi1 » 12 May 2015, 01:57

Dersatatürk yazdı:Sanırım Hz.Muhammed'in sözleriydi (kelamlarıydı) ''Allah güzeldir ve güzel olanı sever.'' Bak ben buradan Allah'ın , sanatın güzel olanı seveceğini çıkarıyorum . Sende kötülük arama her şeyin altında iyilik ara ki iyilik bulasın . Sanat soyunmak değildir demişsin bırak sen yorumlamayı beğenirsin beğenmezsin ama orada bir emek var saygı göstermeyi bilmesin ki saygı göresin . Ayıp , ahlaksızlık bilmem ne bırak bunları ortada ahlaksızlık var ise yukarıdaki görüyor onu merak etme hesap vermesi gerekenler sen değilsin emin ol . İnsanları yargılamayı ne zaman bırakırsanız o zaman emin ol ki dünya gerçekten güzel bir hal alacak . Bir söz vardı kim söylemiş tam hatırlamıyorum ama '' Cennet'e gitmek isteyenlerin , cehenneme çevirdiği bir dünyada yaşıyoruz. ''

Tolga kardeşim söyledim tekrar söylüyorum . Duygularını yazıya dökmekte başarılısın , devamını'da bekliyorum ... Tebrik ediyorum seni .
bilmem farkında mısın ama sen de beni yargılıyorsun. herkes birbirini yargılar. dünyada olumsuz şeyler olmasının sebebi insanların birbirini yargılaması değil ayrıca cennete gitmek isteyenler Allah' ın her dediğini yapar. Allah' ın her dediğini yapan da yanlış iş yapmaz, kötülük getirmez. ben burada eleştiri yapıyorum nedense eleştiriye sanat demiyorsunuz. ben burada eleştiriyorum ki insanlar farkına varsın. aynı şekilde başkaları da eleştirsin ki ben de farkına varayım. ben sadece yanlış gördüğüm bir şeyi söylüyorum. siz de yanlış gördüğünüz bir şey görseniz eleştiri yaparsınız. örneğin siz atatürk' ün çok seviyorsunuz galiba. şimdi ben atatürk aleyhine şiir yazsam emeğine sağlık mı diyeceksin? bu şiir sanat mı olacak?
[-- I am AFK --]

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 12 May 2015, 09:56

Mavi1 yazdı:zina teklifi gunumuzde sanat olarak nitelendirilebiliyor, ovgu de alabiliyor
Sen böyle dar düşünürsen bende şöyle cevap veririm. Belkide o şiir evli olduğum kadına yazılmış.

Yorumlar için teşekkür ederim.
Sonunda hepimiz ölürüz

“Şiir, Hikaye ve Güzel Sözler” sayfasına dön