muaf olma ve ortalama

necati

muaf olma ve ortalama

Mesaj gönderen necati » 23 Eki 2013, 23:06

ben bu sene aol gectim 12.siniftayim bana direk 200 kredi geldi bende sadece zorunlu dersleri sectim simdi 5 tane derse girmeyip sadece dil anlatimi versem 3. donemdede mezun olsam olur mu
birde bu seneki okul puanima sadece dil anlatim notu girilip o mu gecerli olur (mesela diger 3 senenin ortalamasi 75 bu sene dil anlatimdan 90 aldim bu notlar toplanip dorde mi bolunuyor yoksa baska bir sey mi uygulaniliyor

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Re: muaf olma ve ortalama

Mesaj gönderen cemil.ksa » 24 Eki 2013, 01:52

Mezun olabilmeniz için zorunlu dersinizin kalmamış olması gerekir.

Okul puanınız hesaplanırken örgün eğitimden ve aöl den alacağınız notların ortalaması dikkate alınacaktır.

necati

Mesaj gönderen necati » 26 Eki 2013, 04:11

tesekkur ederim

damla nur

Mesaj gönderen damla nur » 21 May 2014, 17:40

arkadaşlar ben bu dönem imam hatibe geçiş yaptım ortak derslerim 102 vardı okuldan kaç kredi gelecek bana bide en az kaç senede bitirebilirim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 May 2014, 18:11

damla nur yazdı:arkadaşlar ben bu dönem imam hatibe geçiş yaptım ortak derslerim 102 vardı okuldan kaç kredi gelecek bana bide en az kaç senede bitirebilirim
102 kredinin tamamı veya tamamına yakını gelecektir. İmam hatibi de 3 sene yüz yüze eğitim alacağın için 3 senede bitirebilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

damla nur

Mesaj gönderen damla nur » 27 Ara 2014, 22:25

arkadaşlar bnm 102 kredi m vardı geçen sene imam hatibe geçtim suan 10 siniftayim 154 kredi m var bana başta 3 sene de biter dediler şimdi imam hatipte toplam 4 sene okuyacaksin diyorlar bu sadece bizim okuldami böyle yoksa heryerde aynimi bide imam hatip alan derslerinin ders Özetleri paylasiliyormu burda.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 27 Ara 2014, 22:33

MAÖL imam hatip veya endüstri meslek lisesi programına sıfırdan, yani ortaokul diplomasıyla başvuran bir öğrenci 4 yıl okur doğrudur. İlk yıl yüz yüze eğitim olmaz, dışarıdan sınavlara girilir. İkinci yıldan itibaren de 3 yıl yüz yüze eğitim alınır.. Ama sen sıfırdan başlamadığın için imam hatip programına kayıt olduğun yıl yüz yüze eğitime başlamalı ve 3 yıl yüz yüze eğitim alıp mezun olmalısın.

Şimdi sen yüz yüze eğitim alıyor musun, almıyor musun?.

Not: İmam hatibe geçişini ikinci dönem yaptıysan hemen yüz yüze eğitim almazsın. Bu dediklerim ilk dönem geçiş yapanlar için geçerli...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“İMAM HATİP ALANI” sayfasına dön