2018-1.DÖNEM YEDEK SALON İŞLEMLERİ " KPSS DHBT SINAVI "

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Jezxy
Onursal Üye

2018-1.DÖNEM YEDEK SALON İŞLEMLERİ " KPSS DHBT SINAVI "

Mesaj gönderen Jezxy » 22 Kas 2018, 17:56

Resim

08 - 09 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak olan Açık Öğretim Kurumları Sınavlarına yedek salonda girme talepleri İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Bölge Sınav Yürütme Komisyonunca incelenerek mazeretleri (Sağlık Kurulu Raporu, Zorunlu İkamet Değişikliği, Askere
Alınma/Terhis, Tutuklu/Hükümlü, Ders Değişikliği) uygun görülen öğrencilerin yedek salon işlemleri 20 Kasım - 5 Aralık 2018 tarihleri arasında MEBBİS Sınav Bina Bilgileri Modülü bölümünde İl/İlçe işlemleri menüsü altında ''Yedek Salon Aday İşlemleri'' menüsünden yapılacaktır.

AYNI GÜN AÇIK ÖĞRETİM KURUMU SINAVI İLE KPSS DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !!!
  • Açık Öğretim Kurumları Sınavları ile birlikte 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan KPSS DHBT Sınavına da katılacak olan öğrencilerden, KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Tespit Sınavı sınav ili ile Açık Öğretim Kurumları Sınavına gireceği sınav ili farklı olan öğrenciler için Açık Öğretim Kurumları Sınavı 3. Oturum için ek yedek salonlar belirlenmiştir. KPSS DHBT Sınavına girecek öğrencilerden Açık Öğretim Kurumları Sınavının tüm oturumlarına KPSS DHBT Sınavına gireceği ilde katılmak isteyen öğrencilerin ise 28 Aralık 2018 tarihine kadar İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurarak, yedek kontenjanı dahilinde Mebbis Yedek Salon İşlemleri modülünden "DHBT Sınavı" mazeretini seçerek kaydedilmesi gerekmektedir.

• Engelli öğrencilerin yedek salon hizmeti alabilmeleri için Bölge Sınav Yürütme Komisyonuna başvurarak durumlarını belirten raporlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. İbraz edilen raporlar incelenerek kayıt yenileme tarihinin son günü olan 23 Ekim 2018 tarihinden sonra oluşan sağlık mazeretleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilecektir. Evde yada Hastanede sınav hizmeti almak isteyen öğrencilerin heyet raporunda "yatarak tedavi görüyor" veya "evde sınav hizmeti alması uygundur" ibaresi bulunan öğrenciler Evde yada Hastanede sınava alınırlar. Ayrıca, ibraz edilen raporlar okulumuza da gönderilmelidir.
  • Cezaevinde tutuklu ve hükümlülerden sınav tarihinden önce tahliye olacaklar cezaevlerinde, Rehabilitasyon Merkezi / Hastanelerde sınava girecek öğrencilerden sınav gününden önce taburcu olanlar Rehabilitasyon Merkezi / Hastanelerde, Askeri tesislerde sınava girecek öğrencilerden sınav gününden önce terhis olan veya TSK mensubu olmayan öğrenciler Askeri tesislerde SINAVA ALINMAYACAKTIR. Bu durumda olan öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları adına İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurarak yedek salon işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri İletişim Bilgileri

Açık Öğretim Kurumları Sınavları ve KPSS DHBT Sınavına girecek olup Açık Öğretim Kurumları Sınavı 3. Oturum için yedek salon işlemi yapılan öğrenci listesi için tıklayınız.

Açık Öğretim Kurumları 2018-1 Dönemi Sınavı Yedek Salon işlemleri resmi yazı için tıklayınız.
Açık Öğretim Kurumları 2018-1 Dönemi Sınavı Yedek Salon işlemleri resmi yazı için tıklayınız.
Duyuru : 2018-1.DÖNEM YEDEK SALON İŞLEMLERİ

“Sınavlar” sayfasına dön