SINAVA GİRMEMEK NASIL ETKİLER?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
kardanadam

SINAVA GİRMEMEK NASIL ETKİLER?

Mesaj gönderen kardanadam » 07 Ara 2019, 12:52

Bugün sabah sınava gireceğim okula gittim ama kimliğimde fotoğrafım olmadığından dolayı sınava alınmadım. Hafta sonu olduğu için Nüfus müdürlüğünden geçici kimlik belgesi vs. bir belge alamamaktayım ve hali hazırda sınavlarıma giremedim.
Benim şimdi ne yapmam gerekiyor?
Telafi, ek vb. herhangi şekilde bu sınavlara girebileceğim bir sınav olur mu?
Bu durumdan not ortalamam nasıl etkilenir?
Bu dönem sınava girmediğimden dolayı dönemi tamamlamamış gibi bir durum söz konusu olur mu yoksa dönemi yine de geçmiş sayılır mıyım?
7. Dönemdeyim kredim 230 yalnızca zorunlu dersleri veriyorum. Bu durum beni oldukça endişelendirdi sorularıma cevap verirseniz minnettar olurum.

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: SINAVA GİRMEMEK NASIL ETKİLER?

Mesaj gönderen Profesör » 07 Ara 2019, 12:58

Sınavların telafisi yoktur. Girmediğiniz ve kaldığınız dersler not ortalamasını etkilemez. Krediniz mezuniyet için yeterli, sonraki sınavlarda kalan zorunlu derslerinizi bitirmeniz yeterli. 8. dönem sonunda zorunlu dersiniz kalmazsa mezun olursunuz.

kardanadam

Mesaj gönderen kardanadam » 07 Ara 2019, 13:22

Cors yazdı: 07 Ara 2019, 12:58 Sınavların telafisi yoktur. Girmediğiniz ve kaldığınız dersler not ortalamasını etkilemez. Krediniz mezuniyet için yeterli, sonraki sınavlarda kalan zorunlu derslerinizi bitirmeniz yeterli. 8. dönem sonunda zorunlu dersiniz kalmazsa mezun olursunuz.
Anlıyorum. Peki 7. dönemi tamamlamış olurum yine de değil mi?

CCG

Mesaj gönderen CCG » 07 Ara 2019, 23:52

Ben 2. Oturuma geç kaldım o yüzden girmedim. Ama kimliği kaybettim, bu daha çok üzdü :D

Ailemden gizli kimlik mi çıkartacam galiba. İki kötü haber veresim yok.

Seyfetin Öztürk

Mesaj gönderen Seyfetin Öztürk » 09 Ara 2019, 11:43

Bende aynı şekil olay yaşadım bu derleri Nisan sınavında mı veriyoruz? Sonra yüksek aldık mı obp de yükselicek umarım.. Bilgisi olan yazabilir mi??

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 10 Ara 2019, 10:11

Aynı dersleri sonraki sınavda seçerek girebilirsiniz. Maddi zarar dışında tek zararı bir sınavı kaçırmış olmanız, yani zaman kaybı.

“Sınavlar” sayfasına dön