Anadolu lisesinden açık liseye geçiş kredi hesaplama hakkında yardım

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Tetelac
Çırak

Anadolu lisesinden açık liseye geçiş kredi hesaplama hakkında yardım

Mesaj gönderen Tetelac » 14 Tem 2018, 18:44

Merhaba ben bu sene anadolu lisesinde 12. sınıfa geçeceğim ama açık liseye geçmek istiyorum, geçersem şuan ne kadar kredim olduğunu tam olarak nasıl hesaplayacağım acaba?
Bu siteden gördüğüm aöl ders programını, aşağıda ki kendi ders saatime bakarak kredi hesapladım ve 119 buldum(9. sınıfın ilk dönemi kimya da ve 9-10'nun hepsinde matematikten zayıf aldım) Bu hesaplamayı doğru yapmış mıyım ve aöl 192 gerekiyor ama ben 2 sınavda anca 70 kredi alabilirim nasıl 192 yapacağım ve 9-10 da zayıf aldığım dersler karşıma çıkar mı?
Adsız.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Jezxy
Onursal Üye

Re: Anadolu lisesinden açık liseye geçiş kredi hesaplama hakkında yardım

Mesaj gönderen Jezxy » 14 Tem 2018, 18:57

Merhaba Öncelikle Hoşgeldin :.yehuu:

Şimdi Sorularına Cevaplamadan Önce Açık Liseye Geçme Sebebini Öğrenebilirmiyim ?

Tetelac
Çırak

Mesaj gönderen Tetelac » 14 Tem 2018, 19:20

Jezxy yazdı: 14 Tem 2018, 18:57 Merhaba Öncelikle Hoşgeldin :.yehuu:

Şimdi Sorularına Cevaplamadan Önce Açık Liseye Geçme Sebebini Öğrenebilirmiyim ?
Ben 11. sınıfta dil okuyordum ama sözel bölüme de ilgim var ve okulda sözel bölüm yok bu yüzden açığa geçerek hem dil hem sözele çalışma imkanım olacak ve ödev gibi ekstra olaylardan kurtulacağım ayrıca ev okul arası da gidiş dönüş 3 saate yakın.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 15 Tem 2018, 12:55

Tetelac yazdı: 14 Tem 2018, 19:20Ben 11. sınıfta dil okuyordum ama sözel bölüme de ilgim var ve okulda sözel bölüm yok bu yüzden açığa geçerek hem dil hem sözele çalışma imkanım olacak ve ödev gibi ekstra olaylardan kurtulacağım ayrıca ev okul arası da gidiş dönüş 3 saate yakın.
Kardeşim Şu Tabloyu Bir İncele

Resim

Ve Şu İki Konuya Bak

1. viewtopic.php?f=156&p=181154

2. viewtopic.php?f=156&t=16820

Şimdi Cevabını Bulamadığın Soruları Tekrar İlet Elimizden Geldiğince Yardımcı Olalım :gozkırkma:

Tetelac
Çırak

Mesaj gönderen Tetelac » 15 Tem 2018, 15:00

Zaten sizin sayenizde bu siteden daha önce verdiğiniz tablo ve linklere bakmıştım ve gerçekten büyük oranda yardımcı oldular. Benim merak ettiğim ise acaba tam olarak doğru yapıp yapmadığım kredi hesaplamayı ama sanırım doğrudur 119 kredi çıkıyor diğer merak ettiğim ise bunu 192 nasıl yapacağım 2 sınava girersem anca 70 kredi alabilirim sanırım bir de 3. sınav var yks den sonra yapılıyor bu benim üniversite sınavına girmeme engel mi?

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 15 Tem 2018, 16:36

Arkadaş zaten yardımcı olmaya çalışıyor ama ben de birşeyler yazmak istiyorum. Bi defa anladığım kadarıyla önümüzdeki sene olacak olan YKS sınavından bahsediyorsun galiba çünkü bu sene olan geçti zaten. Ha önümüzdeki sene olacak olan YKS sınavına kadar da daha en az üç sınav var bu da maksimum 105 kredi demek ki ek sınavdan bahsetmiyorum bile. Kredi hesaplamaların hakkında birşey söyleyemeyeceğim pek bir bilgim yok maalesef. Sana kolay gelsin. 👋

Tetelac
Çırak

Mesaj gönderen Tetelac » 15 Tem 2018, 16:38

Beydanurr yazdı: 15 Tem 2018, 16:36 Arkadaş zaten yardımcı olmaya çalışıyor ama ben de birşeyler yazmak istiyorum. Bi defa anladığım kadarıyla önümüzdeki sene olacak olan YKS sınavından bahsediyorsun galiba çünkü bu sene olan geçti zaten. Ha önümüzdeki sene olacak olan YKS sınavına kadar da daha en az üç sınav var bu da maksimum 105 kredi demek ki ek sınavdan bahsetmiyorum bile. Kredi hesaplamaların hakkında birşey söyleyemeyeceğim pek bir bilgim yok maalesef. Sana kolay gelsin. 👋
Evet seneye olan yks den bahsediyorum 12.ye geçeceğim yani bu sene, bu 3. sınav yks den sonra sanırım böyle olması üniversite sınavına girmekte bir sorun çıkarır mı?

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 15 Tem 2018, 17:25

3. Sınav yks den sonra değil önce oluyor ya da en kötü bir hafta iki hafta oynuyor mesela bu sene de 1 hafta ara vardı yks ile 3. Dönem. Sınavları arasında ki sonuçlar da aynı gün içinde yayınlanacak yanlış hatırlamıyorsam. Zaten mezun olduğun andan itibaren diplomaya gerek kalmıyor mezuniyetine dair halkeğitimden yazı dahi alsan yeterli oluyor diplomayı daha sonra da verebilirsin üniversitelere son diploma teslim tarihi 31 aralık. Ya bir daha söylüyorum sene sonuna kadar ek sınavlar hariç yaş problemin yoksa 3 sınava girebiliyorsun yani sen 2019 sonuna kadar alabileceğin krediyi maksimum 105 olarak hesapla.

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 15 Tem 2018, 17:30

Sen sene sonuna kadar mezun olabilecek şartları sınava girdiğin zaman minimum olarak dahi sağlayabiliyorsan sınava girebilirsin. Senin düşünmen gereken şu 2019 sonuna kadar 3 sınav olacak bu da maksimum 105 kredi demek. Eğer yapabileceğini düşünüyorsan, şu an olan kredinin üstüne maksimum 105 krediyi de eklediğin zaman kredin tamamlanıyorsa girebilirsin sınava

Tetelac
Çırak

Mesaj gönderen Tetelac » 15 Tem 2018, 18:49

Beydanurr yazdı: 15 Tem 2018, 17:30 Sen sene sonuna kadar mezun olabilecek şartları sınava girdiğin zaman minimum olarak dahi sağlayabiliyorsan sınava girebilirsin. Senin düşünmen gereken şu 2019 sonuna kadar 3 sınav olacak bu da maksimum 105 kredi demek. Eğer yapabileceğini düşünüyorsan, şu an olan kredinin üstüne maksimum 105 krediyi de eklediğin zaman kredin tamamlanıyorsa girebilirsin sınava
zaten şuan 119 kredim var yani 73 kredi yetiyor o zaman bir zorun yok sınava girmek için. Teşekkürler yardımınız için.

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 15 Tem 2018, 19:00

Rica ederim.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Tem 2018, 05:51

@Beydanurr Ben Yokken Cevap Verdiğin ve Yardımcı Olduğun İçin Bende Teşekkür Ederim.

@Tetelac Aklına Takılan Birşeyler Varmı ? Yoksa Benlede En Baştan Konunun Üzerinden Birkez Daha Geçelim mi ? :gozkırkma:

Beydanurr
Acemi

Mesaj gönderen Beydanurr » 16 Tem 2018, 07:47

Rica ederim ne demek 🙏

Tetelac
Çırak

Mesaj gönderen Tetelac » 16 Tem 2018, 18:33

Jezxy yazdı: 16 Tem 2018, 05:51 @Beydanurr Ben Yokken Cevap Verdiğin ve Yardımcı Olduğun İçin Bende Teşekkür Ederim.

@Tetelac Aklına Takılan Birşeyler Varmı ? Yoksa Benlede En Baştan Konunun Üzerinden Birkez Daha Geçelim mi ? :gozkırkma:
:D Yok soru kalmadı aklımda 3 sınav için sanırım 18 yaş gerekiyormuş bende zaten ocak ta 18 olacağım bir sıkıntı yok o zaman, örgünden geçerken tasdikname filan almak gerekiyor mu? Aöl de baktığım zaman eokul kaydı olan geçişinde tasdikname istemiyordu sanırım.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 16 Tem 2018, 19:37

Tetelac yazdı: 16 Tem 2018, 18:33 :D Yok soru kalmadı aklımda 3 sınav için sanırım 18 yaş gerekiyormuş bende zaten ocak ta 18 olacağım bir sıkıntı yok o zaman, örgünden geçerken tasdikname filan almak gerekiyor mu? Aöl de baktığım zaman eokul kaydı olan geçişinde tasdikname istemiyordu sanırım.
Resim

Bunlardan İbaret Hocam :gozkırkma:

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön