Açık Öğretim Lisesine Kayıt Olma Hakkında

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
GreenDay

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Olma Hakkında

Mesaj gönderen GreenDay » 18 Oca 2019, 14:41

Merhaba, Arkadaşlar Ortaokuldan Yeni Mezun Oldum Diplomamı Daha Almadım Gelmesini Bekliyorum Bu Sırada Liseye Kayıt Olabilirmiyim, Olursam Sözel Sayısal Falan Diyorlar Nasıl Seçmeliyim Kolay Yoldan Ve Zor Olmayan Derslerden Kayıt Olmak İstiyorum Yaş İlerlediği İçin Meslek Lisesini Tercih Etmem Zaten İşe Gittiğim İçin Olmaz Sanırım Düz Lise Olacak İlk Kayıt Ve Dersler Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: Açık Öğretim Lisesine Kayıt Olma Hakkında

Mesaj gönderen Senanur » 20 Oca 2019, 12:04

GreenDay yazdı: 18 Oca 2019, 14:41 Merhaba, Arkadaşlar Ortaokuldan Yeni Mezun Oldum Diplomamı Daha Almadım Gelmesini Bekliyorum Bu Sırada Liseye Kayıt Olabilirmiyim, Olursam Sözel Sayısal Falan Diyorlar Nasıl Seçmeliyim Kolay Yoldan Ve Zor Olmayan Derslerden Kayıt Olmak İstiyorum Yaş İlerlediği İçin Meslek Lisesini Tercih Etmem Zaten İşe Gittiğim İçin Olmaz Sanırım Düz Lise Olacak İlk Kayıt Ve Dersler Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum.
E-okulda kaydınız olduğu için sizden diploma istenmez. Yanınızda TC. kimlik numarasını gösteren belge, Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş 4,5×6 cm. ebadında bir adet renkli vesikalık fotoğraf ile birlikte, size en yakın Halk Eğitim Merkezine 09/01/2019 - 06/02/2019 tarihleri arasında başvurarak kaydınızı yaptırabilirsiniz. AÖL okulunda alanlar kaldırıldığı için alansız bölümde eğitim alacaksınız. Eğitim hayatınız boyunca aşağıdaki zorunlu derslerin sınavına girmek zorundasınız. 3 kez başarısız olduğunuz dersten muaf olursunuz. Zorunlu derslerinizi bitirdikten sonra kalan eksik kredilerinizi seçmeli derslerden tamamlarsınız. 8 dönem sonunda 192 krediye ulaşırsanız mezun olursunuz.
Resim

GreenDay

Mesaj gönderen GreenDay » 20 Oca 2019, 23:19

Senanur yazdı: 20 Oca 2019, 12:04
GreenDay yazdı: 18 Oca 2019, 14:41 Merhaba, Arkadaşlar Ortaokuldan Yeni Mezun Oldum Diplomamı Daha Almadım Gelmesini Bekliyorum Bu Sırada Liseye Kayıt Olabilirmiyim, Olursam Sözel Sayısal Falan Diyorlar Nasıl Seçmeliyim Kolay Yoldan Ve Zor Olmayan Derslerden Kayıt Olmak İstiyorum Yaş İlerlediği İçin Meslek Lisesini Tercih Etmem Zaten İşe Gittiğim İçin Olmaz Sanırım Düz Lise Olacak İlk Kayıt Ve Dersler Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum.
E-okulda kaydınız olduğu için sizden diploma istenmez. Yanınızda TC. kimlik numarasını gösteren belge, Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş 4,5×6 cm. ebadında bir adet renkli vesikalık fotoğraf ile birlikte, size en yakın Halk Eğitim Merkezine 09/01/2019 - 06/02/2019 tarihleri arasında başvurarak kaydınızı yaptırabilirsiniz. AÖL okulunda alanlar kaldırıldığı için alansız bölümde eğitim alacaksınız. Eğitim hayatınız boyunca aşağıdaki zorunlu derslerin sınavına girmek zorundasınız. 3 kez başarısız olduğunuz dersten muaf olursunuz. Zorunlu derslerinizi bitirdikten sonra kalan eksik kredilerinizi seçmeli derslerden tamamlarsınız. 8 dönem sonunda 192 krediye ulaşırsanız mezun olursunuz.
Resim
Teşekkürler Peki Bunlar Dışında ders var mı ben sınava girmeden önce ders seçecekmiyim ve lisede 2 gün sınava giriliyormuş ortaokulda sabah öğleydi cumartesi pazar farklı okullarda mı aynı okulda mı sınava gireceğim

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Profesör » 25 Oca 2019, 00:34

Bunların dışınfa seçmeli dersler var.

GreenDay

Mesaj gönderen GreenDay » 31 Oca 2019, 11:08

Kayıt Oldum 14 Ders Verildi Hepsini Seçmem mi Gerekiyor 4 Tane Seçmeli 10 Tane Ortak Yazıyor Ve Hepsi 1 Sınıf 2 3 4 Sınıf Yok Lise 1 Sınıftan mı Giriliyor.

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Profesör » 31 Oca 2019, 12:29

Ortaokul mezunu olduğunuz için haliyle 1. dönemden başlayıp 1. dönem derslerinin sınavına gireceksiniz. Sonraki dönem geçemediğiniz ve seçeceğiniz 2. dönem derslerinden sınava gireceksiniz. Mezun olana denk bu şekilde devam edecek.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön