Yeni kayıt oldum yardım

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
xFreeman

Yeni kayıt oldum yardım

Mesaj gönderen xFreeman » 21 Oca 2019, 15:41

İyi günler arkadaşlar ben 11.sınıf anadolu lisesi öğrencisiydim ve bugün aöl'e geçiş yaptım normalde ortak dersler arasında 6. dönem derslerini seçmem gerekiyor ama felsefe 1 ve felsefe 2 dersleri de aralarında yer almakta. Bu dersleri seçmeden diğer dersleri seçtirtmiyor, ayrıca felsefe 4 dersini de hesaba katacak olursak neredeyse 6 kredilik felsefe alacağım ama bunları seçmek istemiyorum. Onun dışında din kültürü ve ahlak bilgisi 1 kredilik bir ders değilmiydi ? bende 2 olarak gözüküyor. Sistemde hata olabilir mi acaba ?

xFreeman

Re: Yeni kayıt oldum yardım

Mesaj gönderen xFreeman » 21 Oca 2019, 23:44

xFreeman yazdı: 21 Oca 2019, 15:41 İyi günler arkadaşlar ben 11.sınıf anadolu lisesi öğrencisiydim ve bugün aöl'e geçiş yaptım normalde ortak dersler arasında 6. dönem derslerini seçmem gerekiyor ama felsefe 1 ve felsefe 2 dersleri de aralarında yer almakta. Bu dersleri seçmeden diğer dersleri seçtirtmiyor, ayrıca felsefe 4 dersini de hesaba katacak olursak neredeyse 6 kredilik felsefe alacağım ama bunları seçmek istemiyorum. Onun dışında din kültürü ve ahlak bilgisi 1 kredilik bir ders değilmiydi ? bende 2 olarak gözüküyor. Sistemde hata olabilir mi acaba ?
Araştırmalarım sonucunda sanırım din kültürü ve ahlak bilgisi 2 kredilik bir dersmiş, onun dışında ortak derslerimin toplamı 15 olması gerekirken felsefe 1 ve felsefe 2 derslerini neden hala seçmek zorundayım anlamıyorum ortak derslerimin toplamı 19 kredi ediyor 15 olması gerekirken....
ve bu da benim seçmeli dersler arasında almak istediğim dersleri almama engel oluyor. Yardımcı olabilecek kimse yok mu ??

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: Yeni kayıt oldum yardım

Mesaj gönderen Profesör » 25 Oca 2019, 00:33

Öncelik zorunlu derslerde, zorunlu derslerin bitdiğinde eğer eksik kredin kalırsa eksik lredilerini seçmeli derslerle tamamlarsın.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön