Meslek lisesinden açık anadoluya geçme

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Mliam

Meslek lisesinden açık anadoluya geçme

Mesaj gönderen Mliam » 25 Eyl 2019, 21:27

11.sınıf meslek lisesi öğrencisiyim, 1 kere kaldım 1 kere dondurdum. Yani şuan da tekniken lise de 5.yılıma girdim. Bu sene açığa geçmek istiyorum ama anadoluya, rehberlik hocam bizde olan kültür dersleri ve anadolu liselerinde olan kültür dersleri arasında saat farkı olduğu için 10.sınıftan (gerçi dönem olması gerekirdi sınıf değil bu yüzden belki yanlıştır) başlamak zorunda kalabilme ihtimalim olduğunu söyledi. Geçiş yapmadan önce kredimi öğrenebilir miyim ve 10.sınıf yani 3-4. dönemden başlama durumum olabilir mi gerçekten? Sonuçta krediyle dönem tamamlanmıyor mu 1 dönemde 35 kredi almam gerektiğini düşünürsek bu sene kredime bağlı olarak mezun da olabilirim aslında değil mi??
En son Mliam tarafından 25 Eyl 2019, 21:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: Meslek lisesinden açık anadoluya geçme

Mesaj gönderen Senanur » 25 Eyl 2019, 23:46

1 sene kaldığınız için 7. dönemden başlarsınız. Sadece ortak ve seçmeli derslerden aldığınız krediler AÖL'ne aktarılır. Zorunlu ortak derslerinizi bitirip 192 krediye ne zaman ulaşırsanız o zaman mezun olursunuz.

Mliam

Mesaj gönderen Mliam » 26 Eyl 2019, 08:29

Tamam çok teşekkür ederim, şey krediyi öğrenmemin bir yolu yok mu o halde?

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 26 Eyl 2019, 18:04

Okuduğunuz her sınıfın 1. ve 2. dönemi ayrı ayrı olarak hesaplamak şartıyla geçtiğiniz derslerin haftalık ders saatlerini topladığınızda alacağınız krediyi bulmuş olursunuz. Alan derslerini bu hesaplamaya dahil etmeyeceksiniz.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön