12. Sınıf 2. Dönem(8. Dönem) Açığa Geçmek

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
en3sz

12. Sınıf 2. Dönem(8. Dönem) Açığa Geçmek

Mesaj gönderen en3sz » 03 Kas 2019, 21:59

Merhaba ben şuan 12. sınıf 1. dönem örgün eğitim alıyorum bu dönem açık liseye geçme hakkım gitti
2. dönem geçmeyi kararlaştırdım fakat bazı sorularım var cevaplandırırsanız sevinirim.

1)8. dönem için kaç tane ortak dersten sorumluyum ve kaç kredi getirecek?
2)192 krediye tamamlayamadım diyelim ki 190 krediye ulaştım ve en az 2 kredi daha gerekiyor bunun için tekrar sınava girebilir miyim? yani
geçemediğim dersler için tekrar girebilir miyim?
3)seçmeli ders sayısını istediğim kadar seçebiliyor muyum? ve bi önceki dönemin seçmeli derslerini seçebiliyor muyum? Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 7
gibi.
yani 12. sınıfım üni. sınavına hazırlanıyorum okula gitmek için 05.30'da kalkıyorum ve tüm günüm uykulu geçiyor buda yetmezmiş gibi tüm derslerim boş ve katkısız geçiyor sadece zaman kaybı sonuç olarak açık liseye geçip vakit kazanayım derken kredilerle uğraşıp vakit kaybetmek istemiyorum böyle bi sorun yaşar mıyım?

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: 12. Sınıf 2. Dönem(8. Dönem) Açığa Geçmek

Mesaj gönderen Profesör » 04 Kas 2019, 22:38

en3sz yazdı: 03 Kas 2019, 21:59 Merhaba ben şuan 12. sınıf 1. dönem örgün eğitim alıyorum bu dönem açık liseye geçme hakkım gitti
2. dönem geçmeyi kararlaştırdım fakat bazı sorularım var cevaplandırırsanız sevinirim.

1)8. dönem için kaç tane ortak dersten sorumluyum ve kaç kredi getirecek?
2)192 krediye tamamlayamadım diyelim ki 190 krediye ulaştım ve en az 2 kredi daha gerekiyor bunun için tekrar sınava girebilir miyim? yani
geçemediğim dersler için tekrar girebilir miyim?
3)seçmeli ders sayısını istediğim kadar seçebiliyor muyum? ve bi önceki dönemin seçmeli derslerini seçebiliyor muyum? Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 7
gibi.
yani 12. sınıfım üni. sınavına hazırlanıyorum okula gitmek için 05.30'da kalkıyorum ve tüm günüm uykulu geçiyor buda yetmezmiş gibi tüm derslerim boş ve katkısız geçiyor sadece zaman kaybı sonuç olarak açık liseye geçip vakit kazanayım derken kredilerle uğraşıp vakit kaybetmek istemiyorum böyle bi sorun yaşar mıyım?
1. Ortak 4 dersten sorumlu olacaksınız ve tamamını geçerseniz 13 kredi alacaksınız. Bu dersleri buradan görebilirsiniz.
2. Mezun olana kadar geçemediğiniz yada seçtiğiniz derslerden sınava girebilirsiniz.
3. Bir sınav döneminde 35 krediyi geçmemek şartıyla istediğiniz seçmeli dersleri seçebilirsiniz. 8. dönem ve üzeri olan öğrenciler 8. dönem ve altındaki tüm dönem derslerini seçebilir.

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön