Temmuz Sınavı İle Gelen Mezuniyette OBP

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
djivangasparyan
Acemi

Temmuz Sınavı İle Gelen Mezuniyette OBP

Mesaj gönderen djivangasparyan » 09 Mar 2018, 22:05

Arkadaşlar mevcut duruma göre en erken 7-8 Temmuz'da yapılacak olan sınavla mezun olabiliyorum. Bilindiği üzre mezun olmadan yks sınavına girebiliyorum ve 7-8 Temmuz sınavı ile mezun olarak diplomam ile kayıt olabilirim. Ancak Temmuz sınavının sonuçları 31 Temmuz'da açıklanacakmış. Tercihler ise genellikle Temmuz ayının sonu gelmeden bitmiş oluyor. Örneğin geçen sene 26 Temmuz'da sona ermişti. Sorum şu; bu sene yks sınavına girmem halinde tercihlerimi yaparken obp puanım bana nasıl katkı sağlayacak ? Aöl sınav sonuçları tercihlerin bitmesinden sonra açıklanacağı için haliyle diploma notum da tercihlerden sonra belli olmuş olacak. Ancak obp'nin belli olması için diploma puanı gerekli. Bu durumda tercih yaparken kullanacağım puan obp'den eksik kalacak demek mi oluyor. Şuan tam gaz sınava çalışır vaziyetteyim ve bu konu benim kafamı fazlasıyla karıştırarak moralimi bozmakta, verimi düşürmekte. Cevaplamanız fazlasıyla önem teşkil ediyor. En azından nereden sağlıklı bilgi alabileceğimi belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Jezxy
Onursal Üye

Re: Temmuz Sınavı İle Gelen Mezuniyette OBP

Mesaj gönderen Jezxy » 10 Mar 2018, 02:46

Hocam BU ŞUAN YAŞADIĞINIZ OLAY EĞİTİM SİSTEMİNİN AÇIĞI OLUYOR

BUNUN CEVABINI BURADA ARAMAYIN BENCE

ALO MEBİM ÇALIŞANLARIDA BİLMEZ LAKİN

YAKINLARDA HALK EĞİTİM VARSA YADA İL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ En İyi Yanıtı Onlar Verir.

vartasuperlife12

Mesaj gönderen vartasuperlife12 » 13 Mar 2018, 21:45

Bu sene yks sonuçları da aöl sınav sonuçları ile aynı tarihte yani 31 Temmuzda açıklanacak. O yüzden bir probleminiz olmayacak

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 15 Mar 2018, 00:03

İşte Sıkıntı Yeni Devam Ediyor

Kişi Mezun Olamadı Ama Üniversiteden Puan Aldı Ve Geçici Olarak Kayıt Yaptırdır.

Ne Diploma Puanı Belli Bu Kişinin Nede Mezun Olabilmiş Değil

EK SINAV BEKLEYECEK YADA ARALIKTAKİ SINAVI BEKLEYECEK.

Sorunun Cevabı En İyi

YAKINLARDA HALK EĞİTİM VARSA YADA İL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Bu Kişilerden Almak Lazım.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön