Kredi ve Zorunlu Dersler Hakkında

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kai

Kredi ve Zorunlu Dersler Hakkında

Mesaj gönderen Kai » 14 Ara 2018, 09:59

Merhabalar foruma yeni üye oldum öncelikle emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürler çok güzel ve bilgilendirici olmuş.

Soruma gelecek olursak ben lise 2'de liseyi bırakıp açık öğretime yazılmıştım ve okuduğum lise mesleki bir liseydi sonrasında ise alanlı olduğu için her yıl belirli yüz yüze ders almam gerektiği söylendi ama bilgisayar bölümü olduğu için Halk eğitim Merkezi görevlileri bu bölümlerin talebe göre açıldığını ve bilgisayara pek talep gelmediğini söylediler ben de düz yani "AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK - 2" olarak geçiş yaptım ama geçmeden önce sadece kredim eksikti şuanda son sınavdan önce geçiş yaptım ve şuan 12 Zorunlu dersim görüntülenmekte, malum sınavlar yapıldığı için zorunlu derslerimi göremiyorum ama bu sınavda 2 tanesinde yıldız vardı Türk Dili ve Edebiyatı 6-7 sanırım bu ikisi onlar ama merak ettiğin sorular ise şöyle;

1- O zorunlu dersleri yeni kayıt dönemi gelmeden göremeyecek gibiyim ama tahmini olan var mı sizce hangi dersler olduğuyla ilgili çünkü boş durmayayım çalışayım diyorum?

2- 107 Kredim var en kısa ne zaman mezun olabilirim?

Şimdiden hepinize teşekkürler, başarılar.

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Re: Kredi ve Zorunlu Dersler Hakkında

Mesaj gönderen Senanur » 15 Ara 2018, 15:15

Lise ikinin 2. döneminde ayrıldıysanız 5 dönemde mezun olabilirsiniz. AÖL öğrenim hayatınız boyunca alacağınız zorunlu dersleri aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.
Resim

Kai

Mesaj gönderen Kai » 15 Ara 2018, 15:35

Maalesef Lise 2'nin hemen başında geçiş yaptım merak ettiğim sadece Türk Dili ve Edebiyatı derslerinin yanında (*) belirtili yıldız vardı bu kesin geçmem gerektiği anlamına geliyor diye tahmin ediyorum doğru mu acaba bir de Ortak olanların hepsi zorunlu mu yani Türk Dili ve edebiyatındaki dersler dışında başarısız olma durumunda muaf olabiliyor muyum?

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 15 Ara 2018, 16:25

Kai yazdı: 15 Ara 2018, 15:35 Maalesef Lise 2'nin hemen başında geçiş yaptım merak ettiğim sadece Türk Dili ve Edebiyatı derslerinin yanında (*) belirtili yıldız vardı bu kesin geçmem gerektiği anlamına geliyor diye tahmin ediyorum doğru mu acaba bir de Ortak olanların hepsi zorunlu mu yani Türk Dili ve edebiyatındaki dersler dışında başarısız olma durumunda muaf olabiliyor muyum?
Türk Dili ve Edebiyatı dersinde muafiyet yoktur, bu dersi geçmeden mezun olamazsınız. Diğer ortak derslerden 3 kez başarısız olduğunuzda muaf olursunuz.

Kai

Mesaj gönderen Kai » 15 Ara 2018, 19:08

Senanur yazdı: 15 Ara 2018, 16:25
Kai yazdı: 15 Ara 2018, 15:35 Maalesef Lise 2'nin hemen başında geçiş yaptım merak ettiğim sadece Türk Dili ve Edebiyatı derslerinin yanında (*) belirtili yıldız vardı bu kesin geçmem gerektiği anlamına geliyor diye tahmin ediyorum doğru mu acaba bir de Ortak olanların hepsi zorunlu mu yani Türk Dili ve edebiyatındaki dersler dışında başarısız olma durumunda muaf olabiliyor muyum?
Türk Dili ve Edebiyatı dersinde muafiyet yoktur, bu dersi geçmeden mezun olamazsınız. Diğer ortak derslerden 3 kez başarısız olduğunuzda muaf olursunuz.
Son olarak bende 12 adet zorunlu ders görünüyor mesela Türk Dili ve Edebiyatı 6 - Türk Dili ve Edebiyatı 7 Sınavlarına girdim bunlar 2 ders olmuş mu oluyor yoksa Sadece tek ders mi yani bunlardan geçersem 2 ders mi eksilecek tek mi?

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 15 Ara 2018, 19:45

2 ayrı ders oluyor.

Kai

Mesaj gönderen Kai » 16 Ara 2018, 09:47

Çok teşekkür ederim.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön