Kredileri tamamladıktan sonra ne zaman mezun görünüyoruz?

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kai

Kredileri tamamladıktan sonra ne zaman mezun görünüyoruz?

Mesaj gönderen Kai » 23 Tem 2019, 13:06

Merhaba arkadaşlar son sınavla mezun dolum diye tahmin ediyorum merak etttiğim sitemde ne zaman Lise diplomamız olur yani resmi yerlere mesela Askeriyeye başvuru için Lise diploması istiyor E-devlette sizce ne zaman mezun görünürüz? iploma 2-3 ay sonra çıkıyor diye duydum o tarihte mi yoksa öncesinde e-devlette görünüyor mu mezun arkadaşlardan bilgisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: Kredileri tamamladıktan sonra ne zaman mezun görünüyoruz?

Mesaj gönderen Profesör » 23 Tem 2019, 22:42

Kai yazdı: 23 Tem 2019, 13:06 Merhaba arkadaşlar son sınavla mezun dolum diye tahmin ediyorum merak etttiğim sitemde ne zaman Lise diplomamız olur yani resmi yerlere mesela Askeriyeye başvuru için Lise diploması istiyor E-devlette sizce ne zaman mezun görünürüz? iploma 2-3 ay sonra çıkıyor diye duydum o tarihte mi yoksa öncesinde e-devlette görünüyor mu mezun arkadaşlardan bilgisi olan var mı?
Sınavın açıklandığı tarihte mezuniyet şartlarını yerine getirenlerin öğrencilik durumu mezun olarak değişir. Diplomalar 2 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilir. Ankara AÖL müdürlüğüne şahsen giderek işlemleri hızlandırabilirsiniz.

Kai

Mesaj gönderen Kai » 27 Tem 2019, 14:34

Cors yazdı: 23 Tem 2019, 22:42
Kai yazdı: 23 Tem 2019, 13:06 Merhaba arkadaşlar son sınavla mezun dolum diye tahmin ediyorum merak etttiğim sitemde ne zaman Lise diplomamız olur yani resmi yerlere mesela Askeriyeye başvuru için Lise diploması istiyor E-devlette sizce ne zaman mezun görünürüz? iploma 2-3 ay sonra çıkıyor diye duydum o tarihte mi yoksa öncesinde e-devlette görünüyor mu mezun arkadaşlardan bilgisi olan var mı?
Sınavın açıklandığı tarihte mezuniyet şartlarını yerine getirenlerin öğrencilik durumu mezun olarak değişir. Diplomalar 2 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilir. Ankara AÖL müdürlüğüne şahsen giderek işlemleri hızlandırabilirsiniz.
Evet şu anda Mezun olarak görünüyorum AÖL'de fakat E-devlet üzerinden Aöl Lise Mezuniyet doğrulama ve sorgulama kısmında "Mezuniyet bulunamamıştır yazıyor yani diploma basıldığında mı orası otomatik doğrular çünkü başvurulan yerlerde Dip.NNo: istiyor ki Dip. No yok malum elimde olmadığı için sanırım o süreyi beklemem gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
Senanur
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Senanur » 27 Tem 2019, 22:34

Diploma nosu alana kadar beklemeniz gerekir.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön