---DİPLOMA HAKKINDA---

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
bermen06

---DİPLOMA HAKKINDA---

Mesaj gönderen bermen06 » 06 Ağu 2019, 14:16

Herkese merhabalar. Mesleki Açık Öğretim Lisesinden yeni mezun oldum. Ankara'da okuduğum için diplomam oradaki halk eğitim merkezinde görünüyor fakat ben artık orada değilim. Herhangi bir şehirde halk eğitim merkezine müracaat edersem diplomayı oradan alma şansım var mıdır?

Kullanıcı avatarı
Profesör
Forum Moderatörü

Re: ---DİPLOMA HAKKINDA---

Mesaj gönderen Profesör » 07 Ağu 2019, 14:04

Açık Lisenin sitesinde "Açık Öğretim Lisesinden mezun olarak diploma almaya hak kazanan öğrencilerin diplomaları, sınav sonuçları açıklandıktan 2 ay sonra ( bu süreç dönem sonrası iş ve işlemlerin yoğunluğuna göre 3-4 aya kadar uzayabilir) AÖL Müdürlüğünce öğrencilerin belirttiği adres illerinde bulunan Merkez Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüğüne gönderilmektedir. Daha önceki dönemlerde mezun olup diplomasını alamayan öğrencilerin Açık Öğretim Lisesine bir dilekçe ile başvurarak diplomalarını Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarından herhangi birine gönderilmesini istemeleri gerekmektedir. Ayrıca öğrencinin şahsen veya noterden vekil tayin edilen kişinin başvurması ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mah. Milas Sokak No:21 (Konya Yolu Üzeri – Gazi Hastanesi Karşısı) Teknikokullar/Ankara adresinden diplomasını teslim alabilir." şeklinde bir yazı var.

Diplomalar irtibat bürolarında 1 sene bekledikten sonra AÖL müdürlüğüne tekrar geri gönderilir. Yıl dolmadan başka bir irtibat bürosuna gönderilir mi o konuda açıkça bir fikrim yok. AÖL diploma birimi ile irtibata geçmeni tavsiye ederim. 0312 413 21 61 - 0312 413 21 66 - 0312 413 21 70

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön