Dersi Kaldırdılar Mezun Olamadım

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
golgeroot

Dersi Kaldırdılar Mezun Olamadım

Mesaj gönderen golgeroot » 13 Ağu 2020, 17:10

Merhaba bu sene maol de bütün kredi lerimi tamamladım sadece yuz Yüze eğitimde 3 tane alttan dersim kaldı neyse bu sene gittim kayıt oldum bu 3 derse girip mezun olucam.
Okula gittim 3 dersimin 1 tanesi kaldırilmis paket programlar yerine ofis programları gelmiş. Eee dedim ben o zaman ofis programları 2 ye gireyim nasıl olcak? Müdür ilk dönem giremediğim için veremem dedi e peki daltarak ben senin kafana göre kaldırdığın dersin ilk dönemini vermişim zaten. Neyse bu itiraz etmedi dedi senin kredin tam zaten sen bunu almasan da olur nasıl olsa mezun olmak kredin yetiyor dedi. Gün geldi çattı notlarım girildi Üniversite sınavını kazandım tercih yapacağım bu arada meb e başvuru yaptım diplomamı istedim.
Bana dedikleri şey su siz falanca dersin ikinci dönemine görmemişsiniz mezun olmaya hak kazanamadiniz.
Şimdi ben ne yapayım bu kadar saçma bı eğitim düzeni olabilir mi? Herkes kafasına göre işlem yapacak birileri benim gibi yanacak mağdur olacak. Şimdi ben bı daha okula gidip kaldırılan dersin yerine gelen derse hem ilk dönem hemde ikinci dönem gitmek zorundami kaldım?
Bu konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Tabi ki ülkenin eğitim ve adaletine zerre güvenim kalmadı ama yinede yalandan bı başvuru yapacağım

Kullanıcı avatarı
ahmetkucukonder
Acemi
İletişim:

Re: Dersi Kaldırdılar Mezun Olamadım

Mesaj gönderen ahmetkucukonder » 17 Ağu 2020, 13:30

Yeni gelen dersin ilk dönemini geçmiş sayılmanız lazım, okula gidip dilekçe yazın. Ortada mantık hatası var, ofis dersi ilk dört dönem alınıyor yani mutlaka ilk iki dönem bu dersten geçenler ve tatil içerisinde bu ders kaldırıldıktan sonra okullar açıldığında ofis ile devam edenler vardır, nasıl onlar ilk dönem geçti sayılıp ofis-3 ile devam ettiriliyorsa sizin için de aynısının yapılması lazım. Müdüre dilekçe yazmak istediğinizi söyleyin ve dilekçenize bu dediğimi de ekleyin.

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön